Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    145
et tarihine göre baz alacaksın canım bu haftalarda hep önden gidiyorlar benimki de 11 gün önden gidiyor ama ileriki haftalarda bu fark azalıyor
Anladım canım sağol.
Sağol kuzum
Bi araştırayım ozaman canım sağol.
Ay kafam çok karışık
Detaylı usg de son adet tarihin baz alınır, şu an öndesin ama bu değişebilir haftasını yakayabilir önemli olan son adet tarihidir
Tamam canım çok sağol

Çok geçmiş olsun, bir şey olmamasına çok sevindim. Benim yakın çevremde çok fazla doktor var, çalışma şartları gerçekten çok zor. Bu bir bahane değil elbette size davranışı çok çirkin olmuş fakat akıntı vs gibi durumlarda bebeğe bir şey olma olasılığı çok çok düşük kanama ağrı vs olmadıkça. Maalesef burnu akan ücret ödememek için devletin acil servislerine başvuruyor, günde 100 hastaya bakıyorlar ve inanın %80’i fuzuli. Hatta bir reklam vardı hatırlar mısınız bilmiyorum ambulans aramalarının neredeyse tamamı gereksiz aramalar. İnsanlar da çok bilinçsiz ve bencil, acısını sizden çıkarmış. Ben MR’a girecektim diyerek acil servise giden insan sayısı o kadar fazla ki. Onlar da bizim bu evhamlarımızı gereksiz buluyorlar haliyle. Bu tarz durumlarda doktorunuza danışabiliyor musunuz? Öncesinde danışıp cevap alırsanız siz de bu kadar zorlanmazsınız belki.

Kızlar idrar yolu enfeksiyonu, akıntı vs genelde normal. Gebelikte idrar yolu enfeksiyonu çok sık oluyor, bende hiçbir belirti olmamasına rağmen epey şiddetli bir enfeksiyon çıkmıştı çok şaşırmıştım. 2 şase antibiyotik kullandım umarım geçmiştir. Lütfen kırılmayın ama genel olarak panik ve negatif görüyorum sizi, okuduklarımdan sonra ben de çok panik oluyorum. Olumsuz şeyler de konuşulacak elbette ama keşke daha çok olumlu şeyler, alışveriş vs konuşsak. Ben de zor yollardan geçerek tüp bebekle hamile kaldım ama sakin kalmaya çalışıyorum. Hepimizin bebekleri büyüdü, evham yapmak zarardan başka bir şey katmaz. Bir sıkıntı varsa zaten vücudunuz size bunu anlatır, %5-10 ihtimallere takılıp hem gebeliğinizin tadını çıkaramıyorsunuz hem de okuduklarımdan kendi adıma aşırı panik oluyorum ortada hiçbir şey yokken. Yalnız olduğumu düşünmüyorum, birkaç anne adayıyla daha konuşmuştuk bu konuyla ilgili. Keşke daha çok alışverişleri, bebelerimizin odalarını vs konuşsak.

Devlet hastanesine gidiyorum malesef ulaşabileceğim bir doktor yok. Devlet hastanesinde de 15 gğn dolmadan poliklinik randevusu alınamıyor tekrardan. Şu an ben ilithap akıtıyorum hala da çok endişeliyim çünkü bir tedavi uygulanmadı beni ağlata ağlata bebeğin kalp atışına baktılar. Hala çok üzgünüm. Stresten karnım gerildi ağrıyor

Korkmanız çok normal ama hemen kötü düşünmeyin, bebek çok korunaklı bir yerde. Kontrol muayenesi vs alamaz mısınız? Veya başka bir devlet hastanesine başvuramıyor musunuz?

Korkmanız çok normal ama hemen kötü düşünmeyin, bebek çok korunaklı bir yerde. Kontrol muayenesi vs alamaz mısınız? Veya başka bir devlet hastanesine başvuramıyor musunuz?
Malesef başka hastaneden de alınamıyor. Saçma bir sistem ama aynı bölümden randevuyu muayeneden en az 15 gün sonra tekrar alabiliyorsunuz. Sistem randevu almaya izin vermiyor

Malesef başka hastaneden de alınamıyor. Saçma bir sistem ama aynı bölümden randevuyu muayeneden en az 15 gün sonra tekrar alabiliyorsunuz. Sistem randevu almaya izin vermiyor
Canım dediğim gibi cerrahpaşadan direk randevu alabilirsin hiç 15 gün beklemene gerek yok konumuna göre uzak ama en azından muayene olursun adam gibi

Canım dediğim gibi cerrahpaşadan direk randevu alabilirsin hiç 15 gün beklemene gerek yok konumuna göre uzak ama en azından muayene olursun adam gibi
Orası devlet mi? Sistemi farklı hastane üzerinden alınıyor anladığım kadarıyla çok bilmiyorum o yüzden soruyorum

Orası devlet mi? Sistemi farklı hastane üzerinden alınıyor anladığım kadarıyla çok bilmiyorum o yüzden soruyorum
Evet canım üniversite hastanesi devletin. Öğretim üyesinden randevu alma sadece. Onlar ücretli. Hergün için randevu var. Sadece randevu alırken gebe polikliniği yazmasına dikkat et.

Evet canım üniversite hastanesi devletin. Öğretim üyesinden randevu alma sadece. Onlar ücretli. Hergün için randevu var. Sadece randevu alırken gebe polikliniği yazmasına dikkat et.
Aa çok iyi o zaman ben oraya bir gideyim şu an ağrım da var stresten olduğunu düşünüyorum. Ama gideyim de bir adam akıllı bakılsın. Çok teşekkür ederim desteğin için

Bir deniyim canım sağ ol sen nasılsın ne durumdasın bir gelişme var mı bize güzel haberler ver inşallah
Bana teşhis koyarken benzeri bir şey yaptılar da o yüzden dedim. Öksürttüler sıvının gelip gelmediğine baktılar. Çünkü amniyon kaçağı varsa öksürük ve hapşırık esnasında akarmış en çok.
Ben şu an iyiyim. Akıntı azalıyor gibi. Bilmiyorum doktorlar tersini söylese de umudum var. Kese kendini onarabilir

Canım benim öksürürken değil de ani hapşırdıgımda oluyor ama ben onu idrar diye düşünüyordum . Şimdi dediğini denedim peçetede küçük iki damla vardı sadece.
Yani yine emin olamadım .

Canım inşallah güzel haberlerini alıcaz ben inanıyorum Allah’ın izniyle bak biraz yorum okudum burada olumlu sonuçlar da var

Eklentiler

• 79E2F306-DA08-4028-BA49-5AEA4646623E.png
    228,2 KB · Görüntüleme: 40
Canım benim öksürürken değil de ani hapşırdıgımda oluyor ama ben onu idrar diye düşünüyordum . Şimdi dediğini denedim peçetede küçük iki damla vardı sadece.
Ya sızıntı varsa bu kadar uzun süre bir yan etki göstermeden devam etmen biraz zor. O yüzden ben inşaallah yoktur diyorum. Ama bence tedbiri elden birakmamakta fayda var. Haftasonu eczaneler kapalı diye bulamamışsınız o testi. Normalde eczanelerde bulunur. Pazartesi günü eczaneleri dolaşın. Amnisure, amnioquick fark etmez membran yırtığı testi isteyin. Sonra da acile ya da polikliniğe gidin. Endişenizi anlatın. Onlar testi uygular. Gelen bebeğin suyuysa zaten kesin çıkıyor. Testin yanılma payı çok çok düşük. Temiz çıkar inşaallah, kafan rahat eder.

benimde hapşururken kaç defa idrar kaçırdım yani geçen hafta ondan önceki haftalarda yine. Kontrollerde de bir sıkıntı yoktu hiç. Ben idrar kaçırdığımı düşündüm hep.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…