Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Kimseden ses cikmadigina gore herkes ev hanimi veya devlette calisiyo özelde olup da izin kaygisina düşen bir ben varim sanırım
Ben kamudayım takip ediyorum ama doğum izninin 1 yıla çıkacağı en son oluşturulan taslakta yoktu maalesef keşke olsa, bizim ihtiyacımız olan şey izin ama devlet 2. Ve 3.çocuğa maddi yardımdan söz ediyordu en son ve sanırım ilkokul çağına kadar anneler part time çalışabilecekti bu bence hem özeli hemde kamuyu kapsar

O zaman nebulizatör hasta olursa ve doktor tavsiye ederse ama serum fizyolojik ve aspiratör kesin almalıyım gibi anladım.

Canim sen park yatak al uyursa beşigi ile odasini ayirirsin zaten annen dogru söylüyor
Kızlar ilk 6 ay bebek arabası lazım mi değil mi? Şimdiden almamıza gerek yok di mi
Tabi canim ben yürüyüşe cikiyordum sürekli
Dağ başinda yaşamiyorsan nebulizatöre gerek yok ama oda nemlendirici makina alabilirsin ilk dogdugu zaman odanin nemi önemli ki kışın dogum yapcaz kalureferler evi kurutuyor deerma marka guzel ben ondan kullaniyorum serum fizyolojik alma hasta olmadigi surece kullanma da zaten ben sana burun temizlemeyi ögrendigim videoyu atayim

O zaman nebulizatör hasta olursa ve doktor tavsiye ederse ama serum fizyolojik ve aspiratör kesin almalıyım gibi anladım.
Katılıyorum kuzum kızım 4 buçuk yaşındayken ilk kez nebu kullandık. Serum fizyoöojik ve aspiratörü kullandık bebekken burnundaki pislikleri çekebilmek adına. Nebuyu şimdi almana gerek yok he maddi olarak bana sorun olmaz dersen kasım indiriminde alıp kenara atabilirsin sadece çocuk için değil biz yetişkinler içinde kullanılabiliyor. Ben kendime eşimede kullandım geçen kış.

Oda nemlendiriciye bende bakim linki var mı

Nebulizatör eninde sonunda gerekiyor biz büyük almıştık sonradan baktım herkeste küçüklerden var daha rahat kullanımı kolay gibi almayı düşünüyorum ne olur olmaz. Serum fizyolojik ve aspiratör kesin al burun tıkalı olunca cok daha çabuk hasta oluyorlar, bizde weewell telsiz var çok memnunuz odalarda xiaomi kameralar var ama sürekli açıp bakmak zahmetli oluyor oda termometresi hiç almadım telsizde yazıyordu bizim, ateş ölçer koltuk altı almıştım çok zorlandım eczaneden alından ölçerlerden aldım o daha rahat ama kulaktan ölçerler daha iyi sonuç veriyormuş

Gebeliginizin basindan belli miydi yoksa son anlarda mi cikti tansiyon sorunu? Insaalh sorunsuz dogum yapariz hepimiz
4.ayda belli olmaya başlamıştı. Küçük tansiyon 9 la başladı sonra büyüğü de 14 le başladı. Hemen ilaca başladım ben. Kontrol altında olduğunuz sürece sorun yok. Tansiyonu takip etmez ve yukseldigini uzun zaman anlamazsanız sıkıntı. Benm 31-32. Haftadan sonra bebeğin gelişimi yavaşladı en son 35.haftadan sonra kilo alımı durdu. 36+3 te 2560 gr doğdu ve şükür kuveze de girmedi. Zaten ufak olanlar daha çok yaşamaya hevesli oluyormuş doktor öyle demişti ne alakaysa sağlıcakla kucaklarımıza alalım insallah
Ben ilk bebeğimde nebuzilatoru 6-7 aylıkken kovid geçirdiğinde almıştım o zamana kadar hiç ihtiyaç olmamıştı. Serum fizyolojikte ve burun aspiratörünü de 2-3 aylıkken ihtiyaç olunca almıştım önceden almadım yani. Ateş ölçeri bilinen iyi markalardan alın çünkü çok uzun yıllar kullanacaksınız. Ben bebek kamerasını Motorola almıştım ama açıkçası gerek de yokmuş dublex çok büyük bir eviniz yoksa. Buhar makinesi yaşadığınız ilin nem seviyesine göre ihtiyaç olabilir. Ben nemli bir ilde yaşadığım halde 6-7 aylıkken almıştım kışın kalorifer yanınca rahat nefes almamızı sağlıyor hepimizin.

Canım benim oğlum da tontişti zaten haftası hep ileride gidiyordu kilosuda öyle. Ben hiç 0-3 ay almamıştım. 4 kilo 260 gram doğdu
Bende 0_3hic almadım oğlumda.
Kızlarrrr doktorum erkek demişti 3 hafta once bugun %95 kız dedi
Sende bendensin cnm.
Bende oğlumda kardeşim verdi çoğu şeyi.suan da kız eşyası bı dolu şükür almam çoğu şeyi.sadexe çocuk arabası alırım .oğlum vermez kendi arabasını büyük ihtimal.
Amin arkadaşım inşallah bende çok istedim kızım olsun iki erkekten sonra rabbim ne verirse başım gözüm üstüne ama insan başka cinsiyeti de tatmak istiyor
Aynen cnm hakkımızda hayırlısı inşallah
Nebulizatör alırsan elde taşınan sessizler var ondan al mutlaka.serum fizyolojik eczanelerden mutlaka bulursun .bence bunlar şart.
Kimseden ses cikmadigina gore herkes ev hanimi veya devlette calisiyo özelde olup da izin kaygisina düşen bir ben varim sanırım
Kardeşim özelde çalışıyor .8+8 senden sonra yarı zamanlı ilk cocukta 2 ay ikinci çocukta 4 ay diğerlerinde 6 ay mi neymiş.kardesimin ilk çocuk olunca 2ay yarı zamanlı çalışmıştı.yarisini işveren yarısını devlet karşılamıştı yarım gün çalışmışti.1 yıla çıkacak soylentileri vardı ama daha net bsy yok sanırım.bn kamudayim hiç arastirmamistim.

Burun aspiratoru ve fizyoljik serum kesinlikle olmali bence kenarda dursun.ben ikisindede kullandim bebeklerin burnu surekli tikaniyor ve hali ile cekmek gerekiyor.buhar makinasida kesinlikle gerekli kis bebekleri olucaklar petekler yanicak nem seviyesi dusucek bu durumda odayi cok rahatlatiyor ve bebis kaliteli uyku uyuyor diye dusunuyorum kendi acimdan.

Ya cam biberon fobim var benim instada görmüştüm bi an annenin elinden kayıyor biberon çocuğun burnuna düşüyor burnu kanıyordu. Çok dikkatli ol kullanırken. İyi yapmışsın Soft renk almakla benimkiler de hep öyle.
Kız süsleriz tabi oğluşlarımızı da çok havalı olacak bizim oğlanlar
Kızlarrrr doktorum erkek demişti 3 hafta once bugun %95 kız dedi
Ay bu gurupta cinsiyetler çok heyecanlı , altın gibi sürekli değişiyor bir daha değişir mi acaba kesin kız mı olacak
Bebeklerde uzun oluyor mu birbirinden? Yani minimal farklardir diye düşünüyordum. Ben 1.75'im eşim erkeğe göre normal 1.80. Hiç bebek uzun olur da 0-3 ay olmaz diye düşünmedim
Evettt oluyor çok yakın arkadaşımın bebeği 56 cm di ve 4400 kg doğdu. Yeni doğan olarak aldığı bir çok şey hiç olmadı enden olsa boydan kısa geldi. Bir tek HM in kalıpları genişmiş galiba oradan aldıklarını ilk 1 hafta giydirebilirdi sonra onlarda olmadı.
Kızlar ilk 6 ay bebek arabası lazım mi değil mi? Şimdiden almamıza gerek yok di mi
Kuşum lazım tabiki gel evde mi oturacaksın 6 ay. Pusetlerin takılabildiği arabalardan alırsan rahat edersin

Ay bizimkiler nasıl olacak acaba? 29 Ağustos'ta detaylı ultrason randevum var. Özel bir kliniğe gideceğim. CD ile veriyormuş bebeğin fotolarını doktor bey. İnşallah bizimki yüzünü gösterir de şimdiden kime benziyor birazcık anlarız. Eskiden çenesi sivri idi bana benziyordu kız sanıyorduk, şimdi yuvarlak kafa oldu babasına benziyor gibi Yüzünü göstersin diye tatlı yiyip kahve içip mi gitsem acaba?

Ben de doktor beyi takip ediyorum, kesinlikle bakacağım. Çok teşekkür ederim hem size, hem diğer tecrübesini fikrini paylaşan arkadaşlara yorumları için

Baby hug çok güzel gerçekten güle güle kullanın
Oda montesorri yatak alacağım country model veya veya minimal sade tonlarda olacak konsept gri soft tonlarda olsun istiyorum sizin var mı kafanızda oda fikri
Teşekkür ederizz ya ben çilek mobilyanın baby cotton model bebek odası takımını almıştım kaybettiğim ikizlerim için şimdi de onu kullanacağız. Aldığımı artık beğenmiyorum aslında ama yapacak bir şey yok biraz büyürse değiştiririm artık bence çok güzel düşünmüşsünüz . Bizim odanın resmini ekledim , duvarlara sticker alacağım sadece onu araştırıyorum bu aralar.
Sağol arkadaşım Kadın doğumdan izin kağıtı istemişler miydi arkadaşından Dr lâ konuştum muayene olmaya gel sıkıntı yoksa kağıt verim yaparsn dedi
Sordum arkadaşıma evet istemişler , bi kâğıt yazmış kadın doğum doktoru onunla gitmiş diş hekimine
Ben ateş ölçeri nexus marka aldım , nebülizatör almakta kararsızım daha ama alırsam eğer gene nexus alacağım. Oda termometresi Medisana marka indirimdeydi onu almıştım kullanıyoruz şu an gayet iyi bir performansta çalışıyor. Diğer soruların cevabını bende bilmiyorum
Ya daha net bir şey yok bence biz olmayacakmış gibi düşünelim olursa da sürpriz olur

Eklentiler

• IMG_2363.jpeg
    127,5 KB · Görüntüleme: 82
Ya benim randevum da 20 sin de. Çok heyecanlı valla bende çikolata yemeyi düşünüyorum gitmeden eşimle sürekli bunun atışmasını yapıyoruz ben diyorum bana benzeyecek o diyor bana benzeyecek bakalım ne çıkacak. Öncelik sağlıklı olması tabiki ama insan merak ediyor yüzünü de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…