Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Teşekkür ederizz 🌸 ya ben çilek mobilyanın baby cotton model bebek odası takımını almıştım kaybettiğim ikizlerim için şimdi de onu kullanacağız. Aldığımı artık beğenmiyorum aslında ama yapacak bir şey yok biraz büyürse değiştiririm artık 😅 bence çok güzel düşünmüşsünüz . Bizim odanın resmini ekledim , duvarlara sticker alacağım sadece onu araştırıyorum bu aralar.

Sordum arkadaşıma evet istemişler , bi kâğıt yazmış kadın doğum doktoru onunla gitmiş diş hekimine

Ben ateş ölçeri nexus marka aldım , nebülizatör almakta kararsızım daha ama alırsam eğer gene nexus alacağım. Oda termometresi Medisana marka indirimdeydi onu almıştım kullanıyoruz şu an gayet iyi bir performansta çalışıyor. Diğer soruların cevabını bende bilmiyorum 😂

Ya daha net bir şey yok bence biz olmayacakmış gibi düşünelim olursa da sürpriz olur 😅
Odası çok güzelmiş, sağlıkla gelsin de evinizi neşe doldursun💜

Ya sunlari cok begeniyorum ama bnm o kadar cok battaniyem , dis giyimim var ki fuzuli olucak hm kuzu gibi olan tulumlarindan var cok benzer dimi gerek yok buna 😂

Eklentiler

• Screenshot_20240805_202520_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240805_202520_Trendyol.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 109
Ya cam biberon fobim var benim 🙈 instada görmüştüm bi an annenin elinden kayıyor biberon çocuğun burnuna düşüyor burnu kanıyordu. Çok dikkatli ol kullanırken. İyi yapmışsın Soft renk almakla benimkiler de hep öyle.
Kız süsleriz tabi oğluşlarımızı da 🤩🤩 çok havalı olacak bizim oğlanlar 😎

Ay bu gurupta cinsiyetler çok heyecanlı , altın gibi sürekli değişiyor 😂😂 bir daha değişir mi acaba 🤔 kesin kız mı olacak 😍😍

Evettt oluyor 😅 çok yakın arkadaşımın bebeği 56 cm di ve 4400 kg doğdu. Yeni doğan olarak aldığı bir çok şey hiç olmadı enden olsa boydan kısa geldi. Bir tek HM in kalıpları genişmiş galiba oradan aldıklarını ilk 1 hafta giydirebilirdi sonra onlarda olmadı.

Kuşum lazım tabiki gel evde mi oturacaksın 6 ay. Pusetlerin takılabildiği arabalardan alırsan rahat edersin 😌
Geçen %80 demişti erkek şimdi %95 kız dedi ayrıntılıda kesinleşir dedi heyecanla bekliyorum 🫠

Ben serbest meslek erbabıyım ama takip ediyorum genel olarak Resmi Gazete vs. Bununla alakalı bir şey olursa yazarım. Hükumet partisinin Myk'sında görüşülen bir konu sadece. Bir arkadaşım şey demişti Maliye Bakanlığının buna göre çalışma yapması bekleniyor. Ona göre bir program hazırlanacak vs. Ama bunlar kulaktan dolma şeyler. Emin olun bu çıkarsa yer gök çalkalanır biz de duyarız. Ayrıca özel şirketler maalesef bu gibi konularda kurumsal olmadıkça insancıl davranmıyorlar bence. Bizlere yani özeldekilere maalesef yasal olarak hak verilse bile özel sektörde bu hakları kullanmak kesin daha zor olur.
Yok yeter ki yasa ciksin. Ozel sektor isvereni mecbur kullandircak aksi takdirde tazminat hakkimiz dogar.

Bende 0_3hic almadım oğlumda.

Sende bendensin cnm.

Bende oğlumda kardeşim verdi çoğu şeyi.suan da kız eşyası bı dolu şükür almam çoğu şeyi.sadexe çocuk arabası alırım .oğlum vermez kendi arabasını büyük ihtimal.

Aynen cnm hakkımızda hayırlısı inşallah 🤲 🤗

Nebulizatör alırsan elde taşınan sessizler var ondan al mutlaka.serum fizyolojik eczanelerden mutlaka bulursun .bence bunlar şart.

Kardeşim özelde çalışıyor .8+8 senden sonra yarı zamanlı ilk cocukta 2 ay ikinci çocukta 4 ay diğerlerinde 6 ay mi neymiş.kardesimin ilk çocuk olunca 2ay yarı zamanlı çalışmıştı.yarisini işveren yarısını devlet karşılamıştı yarım gün çalışmışti.1 yıla çıkacak soylentileri vardı ama daha net bsy yok sanırım.bn kamudayim hiç arastirmamistim.
Saolun kizlar cvplar icin..ben mkyk uyesi olan birinden duymustum temmuzda calistay toplanip karar almis ama cumhurbaskanin onaylamasi gerekli diye. Siz de acaba benzer seyler duydunuz mu diye sormak istemistim. 4 ay cok az çünkü ucretli izin icin. Sureyi uzatmalari lazim inşallah cikar bizler de yararlaniriz🙏🥰

Geçen %80 demişti erkek şimdi %95 kız dedi ayrıntılıda kesinleşir dedi heyecanla bekliyorum 🫠
Ya bana dr %99 erkek bu dedi ama simdilik kimseye soylemeyelim lutfen dedi fetal dna istedi onun sonucuna bakcak da. E ben herkese soyledim erkek diye😂 %99 erkek diyip de degisir mi sizce ya? 🤭 bu da bebemin fotosu pipi en altta sanki gorunuo🤔

Eklentiler

• 1000035016.jpg
    1000035016.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 108
Yok yeter ki yasa ciksin. Ozel sektor isvereni mecbur kullandircak aksi takdirde tazminat hakkimiz dogar.
Tazminat hakkı doğar da valla onun davası bilmem nesi baya iş. Tr'de davalar müthiş uzun sürüyor artık, gelen para enflasyona yeniliyor işçilik alacaklarına en yüksek faiz işlemesine rağmen. Bir kez bir arkadaşım işe girerken çocuk düşünüyor musun diye sormuşlardı. Kız düşünmüyorum dedi hamile kaldı sonra🙃 İşvereni bir daha kadın almayacağım falan diyormuş. Saçma sapan işler. Allah özel sektördekilere ekstra kolaylık versin.

Aslında özel de olsa kamu da olsa çalışan üreten kadınlar olarak 4 ay izin çok az bebek 2 aylıkken işe başlamak çok zor herkesin ailesi yanında değil benim annem rahmetli oldu eşimle ben varım teyzemler var ama herkes ayrı yerde İstanbul’da kime güveneyim 2 sene parasız izin var kiracıyız tek maaşla çok zor ben Cimere yazdım bir konu başlığı açmışlar Yeni Türkiye Yüzyılı Hayaliniz diye oraya Cumhurbaşkanının 1 senelik ücretli izinden bahsettiğini ve bunun çalışan üreten ülkesine katkı sunan kadınlar için çok önemli olduğundan bahsettim. Az kişiyiz kalabalık olsak Twitter da hastag açalım dicem ama etkili olmayabilir. Ben de takipteyim bakalım inşallah hayırlısı olur buna çok ihtiyacımız var
Kimseden ses cikmadigina gore herkes ev hanimi veya devlette calisiyo😍 özelde olup da izin kaygisina düşen bir ben varim sanırım 😆

İnstagrami da kapattilar hastane cıkışı siparişi vercektim ya 🙄 karar veremedim gerçi ama fikir olsun size de

Eklentiler

• Screenshot_20240729-213749_Instagram.jpg
    Screenshot_20240729-213749_Instagram.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 82
  • Screenshot_20240729-213736_Instagram.jpg
    Screenshot_20240729-213736_Instagram.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_20240729-213713_Instagram.jpg
    Screenshot_20240729-213713_Instagram.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20240729-213708_Instagram.jpg
    Screenshot_20240729-213708_Instagram.jpg