Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Selam bence çok güzel olmuş siz yine içinize sinmeyen bir şey olursa farklı bir marka veya modelden alırsınızDediğiniz gibi alınacak bir sürü şey olacak zaten sevdiklerinizi seçersiniz

Gebeliginizin basindan belli miydi yoksa son anlarda mi cikti tansiyon sorunu? Insaalh sorunsuz dogum yapariz hepimiz

Bebek arabası olarak ne tercih ettiniz ben asla seçemiyorum pusetli olmasını istiyorum ama modeline karar veremedim
Cybex eezy s twist aldık biz. Çok küçük ve çok pratik, çift yönlü. Puset de takılıyor kabin boy olarak geçiyor, bir bakın isterseniz. Bebek arabası seçmek çok zor gerçekten

Amin arkadaşım inşallah bende çok istedim kızım olsun iki erkekten sonra rabbim ne verirse başım gözüm üstüne ama insan başka cinsiyeti de tatmak istiyor

Nebulizatör almak şart mı arkadaşlar? Biraz araştırdım baktım sanki bebek hasta olunca kullanılması gerekiyor, doktor söylerse alırım diye düşündüm. Serum fizyolojik, burun aspiratörü bunlar nasıl kullanılır? Özellikle serum fizyolojik nedir şart mıdır? Hiç bilmiyorum. Bunları ve bebek kamerası/telsizi, ateş ölçer, oda termometresi falan marka ve modelleri ile tavsiye eden olursa çok sevinirim. Bunlara geçtim şimdi

Amin arkadaşım inşallah bende çok istedim kızım olsun iki erkekten sonra rabbim ne verirse başım gözüm üstüne ama insan başka cinsiyeti de tatmak istiyor
Çok haklısın. Ben de mesela bir kızım olsa ikinciyi belki düşünmezdim simdi düşünüyorum diyorum ama muhtemelen birincinin sorumluluğu bana ağır gelir ve beni tek çocukta bırakır. Böyle deyince de garip oluyor ama ne yapayım başkalarının çocuklarını genelde hep seven biriyimdir ama kızları daha çok seviyorum. Kendi çocuğum olunca kız erkek fark etmez onu anladım biraz. İnşallah kızdır bebek. Değilse de Allah sağlıklı, hayırlı, bahtı açık evlat versin.

Kimseden ses cikmadigina gore herkes ev hanimi veya devlette calisiyo özelde olup da izin kaygisina düşen bir ben varim sanırım

Kimseden ses cikmadigina gore herkes ev hanimi veya devlette calisiyo özelde olup da izin kaygisina düşen bir ben varim sanırım
Ben serbest meslek erbabıyım ama takip ediyorum genel olarak Resmi Gazete vs. Bununla alakalı bir şey olursa yazarım. Hükumet partisinin Myk'sında görüşülen bir konu sadece. Bir arkadaşım şey demişti Maliye Bakanlığının buna göre çalışma yapması bekleniyor. Ona göre bir program hazırlanacak vs. Ama bunlar kulaktan dolma şeyler. Emin olun bu çıkarsa yer gök çalkalanır biz de duyarız. Ayrıca özel şirketler maalesef bu gibi konularda kurumsal olmadıkça insancıl davranmıyorlar bence. Bizlere yani özeldekilere maalesef yasal olarak hak verilse bile özel sektörde bu hakları kullanmak kesin daha zor olur.

Park yatak öneririm 70x110 ölçüsü var en az 3 yaşına kadar çok rahat kullanır ve anne yanı da oluyor oyun parkı da. Ben heveslenip ahşap beşik almıştım ama hareketlenince hiçte kullanışlı olmuyor bebeğim şu an 11 aylık zor zaptediyorum içinde

Ben de özeldeyim canım ama valla yapabildiğim en kısa sürede işe geri başlamam gerekecek muhtemelen maddi kaygıdan dolayı yarım çalışma falan hiç araştırmadım bile o yüzden

Kızlar ilk 6 ay bebek arabası lazım mi değil mi? Şimdiden almamıza gerek yok di mi
Biz almıştık ama kullanmadık babası yüzünden nereye gitsek pusetiyle gidiyorduk ve eşim taşıyordu her seferinde kan ter içinde kalıyordu , kaç defa dedim arabayı çıkaralım diye ama ramboluk yapıp taşımaya devam etti gittiğimiz yerlerde hastane market vs bunlardı ben asla taşıyamazdım puset 3 kilo bebek 6.ayda taş çatlasın 8 kg oluyor ikisini bir taşımak çok daha zor oluyor, velhasıl bence kullanılır

Bebek arabası olarak ne tercih ettiniz ben asla seçemiyorum pusetli olmasını istiyorum ama modeline karar veremedim
Şöyle de yapabilirsiniz pusetli olanlar genelde travel sistem oluyor yani büyük ve hantal sonradan kullanımı epey zorluyormuş ( ben kullanmadım kullanıcı yorumları böyle) bende kabin boy bebek arabası aldım Hamilton’un ona uyumlu da puset almıştım tam içine oturuyor çok kullanışlı olmuştu böyle

Çok geçmiş olsun canım bir diş birde böbrek ağrısı allah düşmanıma vermesin

Bebelerimiz kış bebesi olacak inşallah grip nezle vs üst solunum yolu enfeksiyonu geçirmezler de hiç ihtiyaç duymayız ki olduysa da direk medikalden alıncak bişey nebülizatör biz ihtiyaç duymadık hala çok şükür ama serum fizyolojik bence her bebeli evde bulunmalı, bebeler bir döneme kadar sadece burunlarından nefes alıyorlar ve sık sık burun tıkanıklığı yaşıyorlar 1 2 damla SF ( serum fizyo) tıkanıklığının giderilmesine çok yardımcı oluyor zaten bildiğiniz steril tuzlu su. Burun aspiratörü de ilk aylarda değil de 3 aydan sonra kullanılıyor daha çok hatta hiç önermeyen dr lar da var ama ben oğlum gribal enfeksiyon geçirdiğinde ilaçsız sadece burun yıkama yapıp aspiratör kullanarak iyileşmesini sağladım

Ay söylesin de yemeyelim. 3.5 kilo doğsun ki aldıklarımı giyebilsin Tabi burası şaka. Geçen yengem kuzenimi 4 kilo üzeri normal doğumla dogurmus çok zor olduğunu söyledi bebek büyük olduğu için.
Ben ilk gebeliğimde neler neler yemedim ki sonuç olarak ben 22 kilo aldım beybim de 2600 doğdu dert oldu bana oğlumun o kiloda doğması şu an çok şükür kilosu iyi şaka bi yana kilo hiç önemli değil daha doğrusu zayıf olması önemli değil sağlıklı olsun yeterli

Normal doğum ve 4 kilo üzeri doğurmak mııııı bütün ödülleri yengenize yolluyorum valla helal olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…