Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Ultrasonun radyasyon açısından hiçbir zararı yok ama başka hangi anlamda söylemiş bilemiyorum belki de sizi rahatlatmak için öyle demiştir

Ben onu görmedim buna daha sonra keçeden farklı oyuncaklarda asılıyor ben daha önce öyle yapmıştım ama o çok pembe içime sinmiyor :)))
Hmmm o da güzel seçenek benim dediğim de bu.

https://amzn.eu/d/03mJyhwP

Ben de alayım dedim sizde görünce hatta iptal ettim aldıktan sonra. Sonra cam olanını almaya karar verdim. Yine Philips Event alacağım ama bu sizin attığınız cam değilmiş.
Cam biberon çok ağır oluyor ya , bir de instada görmüştüm kadının elinden biberon bir an kayıyor çocuğun yüzüne düşüyor burnu kanıyor ve tabi baya canı acıyor , ağlama krizine giriyor

Ben de anneme dedim ki bebek cam biberonu nasıl tutacak ona ağır gelir :) Bu arada baktığım biberon yenidogan biberonu ve bebeğin onu tutacağını sanıyorum Annem de sen tutacaksın o tutmayacak dediğinde büyük bir aydınlanma yaşadım. Bu bebeğe nasıl bakacağım hayret

kızlar 2 günden beri sol tarafımdan kalçama doğru aşırı bi gerilme hissi oluyor bazen hafifliyor ama ara ara çok kasılıyor gün içinde maden suyuda çok tüketiyorum ama fayda etmedi sizde de oluyor mu kasılmalar

Ultrasonun radyasyon açısından hiçbir zararı yok ama başka hangi anlamda söylemiş bilemiyorum belki de sizi rahatlatmak için öyle demiştir
Doktor biraz hassas ya başından beri riskli gebelik (önceki düşüklerimden dolayı +pıhtılaşma sorunları vs) hep 3 haftada bir gel diyordu. 12. Haftaya kadar o şekilde gittim ama sonrasında bu durum olunca doktor süreci değiştirir sandım hala 3 hafta diyor ultrason iyi değil diyor. Bir de özel hastaneler normalde daha fazla çağırır diyorlar benim ki niye böyle anlamadım

Ben danışman hocamla öncesi görüşüp durumumu söyledim tüp bebek olduğu için anlayış gösterdi ama bir sene sonra başlayabilirsin diye de tavsiye de bulundu inşallah bende sınavı bekliyorum ona göre belli olacak bakalım

Bende sizdenim bugün bizede doktor erkeğe benziyor bi kaç haftaya netleşir dedi ama bakalım
Aynı şekilde ben de bugün 13.haftada yani gittim erkege benziyor dedi bana da ama iki hafta sonra falan netleşir dedi ben de çatliyorum meraktan
Bizim bebişkolar o zaman erkek herhalde şimdiden hayırlısı olsun kizlar

Ay o bendede var sonra diyorum ki amann bebem sağlıklı olsunda doğumdan sonra veririm ama dikkat etsek gene iyi canım hamur işi kızartma çok canım çekiyor benimde
Ayy benimde hep sağlıksız şeyler canım istiyor normalde hamburger aklıma gelmez resmen can atıyorum inşallah doğuma kadar dengeyi sağlarız

Magnezyum kullanman gerek canim benimde ilk gebeligimde cok oluyordu bunda ara ara oluyor henüz baslamadim ilkinde ocean magnezyum kullanmistim en iyisi oymuş tüm magnezyum türleri varmiş komşum eczaci da ilaç vs verilince detayli anlatiyor sagolsun

ultrasonun zararı olacağını düşünmüyorum . Bende kanama alanlarım olduğundan panikledigimden doktora erken gelebilir miyim diye sordum . istersen sen hergun gel benim için sıkıntı yok ultrasonun da bebeğe bir zarari yok dedi. Ama hem proluton iğne hem progestan kullandığım için yapabileceğimiz başka müdahale olmadığını söyleyerek beni sık sık gelmekten vazgeçirmeye çalıştı . Bende özele gidiyorum doktorumdan da çok memnunum . Bir yandan hak verdim . Biraz sakinleşmemizi istiyor da olabilirler . Bende kontole gitmek için gün sayıyorum :/

Ayy benimde hep sağlıksız şeyler canım istiyor normalde hamburger aklıma gelmez resmen can atıyorum inşallah doğuma kadar dengeyi sağlarız
Valla ben geçen gün yedim ama sonra midem bulandi big baker var ise şehrinde tercih edebilirsin çünkü et et fabrikasyon degil ekmegine kadar kendileri yapiyor ben baska yerden yiyemiyorum

M mavimuallime sanki doktor başindan savmak icin demiş gibi geldi bana da

Valla ben geçen gün yedim ama sonra midem bulandi big baker var ise şehrinde tercih edebilirsin çünkü et et fabrikasyon degil ekmegine kadar kendileri yapiyor ben baska yerden yiyemiyorum
Maalesef yok bende bu süreçte iki kez yedim sağlıklı hiçbir şeyi yemek istemiyorum balık yumurta hiç göresim bile yok

ewt hamilelik öncesi bnde ocean kullanıyordum iyiydi o. şimdi doktorum d3 le birlikte karışık verdi magnezyumu ama yeterli gelmedi sanırım konuşup değiştircem

Benim dokyorum çok canın çekerse abartmadan ayda yılda bir yiyebilirsin diyor. Kendini çok fazla kasma canım. Ben şu 13 haftada 2 3 kere yedim bi günde canım ıslak hamburger çekmişti bir günde 2 tane yemiştim. Geçende de cips çekti canım birazcık yedim valla. Tatildeyken de kola çook istemişti canım içmiştim yani kızımda hele daha beterdim şimdi bu yine dikkat ediyor halim kızımda sigarayı bile bırakamamıştım. çok şükür sağlıklı 6 yaşında. Her zaman iyi düşün iyi olsun

M mavimuallime sanki doktor başindan savmak icin demiş gibi geldi bana da
Ama pimpirikli bir anne adayı değilim ki, hani sürekli gitsem yada sürekli arasam anlarım, neden başından savmak istesin ki son bir haftadır böyleyim onu da geçmiş yaşantılarıma bağlıyorum. Başka bir doktora dahi görünmedim ona güvendiğim için, ilgili bir doktor aslında. Ben iyisi mi başka bir doktora daha görüneyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…