Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    30
Slm arkadaşlar, 9 haftalık gebeyim bugün gün boyu kusmalarım durmak bilmedi. Ne yediysem çok affedersiniz olduğu gibi attım. İçinizde bu durumu yaşayan oluyor mu?
yalnız degılsın canm aynııs bende var bırde işteyim . halımı goren noldu sana dyr . priiz dye ilac verdi içtm banamasın demyr ve üstüne uyku yapyr offf valahhh

Canım öncelikle kaybın için çok üzgünüm. Allah en kısa sürede sana tekrardan sağlıklı bir hamilelik nasıp etsin. Benim tekrarlayan iki dusugum oldu. O yüzden seni çok iyi anlıyorum. Kürtaj olayında vakum ile yapılırsa rahimde yapışkanlık oranı daha düşüktür. Kazıyarak yapacaklar ise de kürtajdan 20 gün sonra mutlaka rahmine baktır yapışkanlık var mı diye.

Bence burası aynı zamanda dertleşmek için de olan bir yer. Benim hic kanamam olmadı ama kanamam olsa acaba düşük mü yapıyorum kaygısı ile yazardım galiba. Sadece olumlu şeyler konuşmayı herkes ister. Ama hayatta olumsuzluklar da var maalesef. Olumsuz durumlarını söyleyenler de olumsuzluk duyup olumlu şekilde gebeliği ilerleyen var mı diye merak ediyor. Olumlu şeyler duymak istediği için sorarak yazıyor genelde. Ben de etkileniyorum ama yazmasınlar ya da yazılmasın diyemem. En fazla okumam yazmam olur biter çok etkileniyorsam. Başkasının yazdığı bir şey de nihayetinde hamilelik ile ilgili, her zaman da olumlu şeyler olmak zorunda değil.

Slm arkadaşlar, 9 haftalık gebeyim bugün gün boyu kusmalarım durmak bilmedi. Ne yediysem çok affedersiniz olduğu gibi attım. İçinizde bu durumu yaşayan oluyor mu?
Canım doktorunla görüş prilam diye bir ilaç var danış gerekirse ondan yazsın sana. Kızımda hep kusuyordum ben bunda da başladı bulantılarım doktor direk bunu yazdı sadece bulanıyo geçiyo öğleden sonra kalmıyor birşeyim.

Bence burası aynı zamanda dertleşmek için de olan bir yer. Benim hic kanamam olmadı ama kanamam olsa acaba düşük mü yapıyorum kaygısı ile yazardım galiba. Sadece olumlu şeyler konuşmayı herkes ister. Ama hayatta olumsuzluklar da var maalesef. Olumsuz durumlarını söyleyenler de olumsuzluk duyup olumlu şekilde gebeliği ilerleyen var mı diye merak ediyor. Olumlu şeyler duymak istediği için sorarak yazıyor genelde. Ben de etkileniyorum ama yazmasınlar ya da yazılmasın diyemem. En fazla okumam yazmam olur biter çok etkileniyorsam. Başkasının yazdığı bir şey de nihayetinde hamilelik ile ilgili, her zaman da olumlu şeyler olmak zorunda değil.
Katılıyorum sana arkadaşım. Sadece olumlu şeyleri konuşmak keyif yapmak için girmiyoruz ki buraya. En basit birşey olduğunda bile google da aratıp sonuna kadınlar kulubu diye ekliyoruz açılan başlıklarda deneyimleri okuyoruz. Olumsuzu okuyup etkilenmek kafaya takmak kişiyle alakalı bende okuyorum evet endişeleniyorum ama gebelik durumu 9 ay boyunca endişe yapan bi durum sonuçta kapalı kutu ve her an ne olacağını bilmiyoruz. Çok etkilenen arkadaşlar okumadan geçsin olumsuzları ne diyelim 🥰

Kızlar selam. Ben şort, kot vs hiçbir şey giyemiyorum hepsi çok sıkıyor göbüşü. İyice bakımsız tarzan gibi oldum, akşamları karnım çok çıkıyor. Siz ne durumdasınız, hamile kıyafetleri almaya başlayanınız var mı? Kıyafet öneriniz varsa alırım ☺
Beli lastikli sortlari dene , yan da hamile biker taytlar kurtarici olabilir

Kızlar bulantıdan dolayı benim gibi sürekli aşırı tuzlu yiyecekler yiyen var mı 😅😅😅 korkmaya başladım böbreklerimi kötü etkiler diye..
Bende sürekli peynir ekmek yiyorum mide bulantısı için daha kalorisiz bir şey bulmam lazım baya şişirdi beni 😂😂
Benim 2.hamileliğim kızımda hiç bulantım olmadı bunda midem 2 gündür bulanıyor ama afedersiniz parmak atmam gerekiyor yoksa bulantı çok rahatsız ediyor sizde de benim gibi olan var mı
Evet bende senin gibi hep bi bulantım var ama kusmam gelmiyor. Kussam rahatlayacağım biliyorum bir iki kere düşündüm senin gibi parmak atma olayını ama sonra ona da çekindim daha önce hiç yapmadım öyle bir şey. Bulantımla yaşıyorum 😂
İki tane sipariş verdim beli lastikli şort çok rahat oldu.
Los ojos markasının ürünlerine de bak bence çok rahat oluyor. Ben oradan evde giymelik bir şeyler aldım beli çok rahat

Burada yazılanlardan etkilenen arkadaşlarım çok haklısınız bende etkileniyorum. Ama açıkçası okumuyorum çoğu yazılanları da. Başka konularda başlığa bakıyorum kötü bir şeyse içine girmiyorum bizim topikde de okumadan geçmeye çalışıyorum. İnşallah şu 12 haftayı geçirelim herkes kalp atışlarını duysun hamilelikleri bi düzene girsin zaten alışveriş falan konuşacağız sürekli 😅🌸

Canım öncelikle kaybın için çok üzgünüm. Allah en kısa sürede sana tekrardan sağlıklı bir hamilelik nasıp etsin. Benim tekrarlayan iki dusugum oldu. O yüzden seni çok iyi anlıyorum. Kürtaj olayında vakum ile yapılırsa rahimde yapışkanlık oranı daha düşüktür. Kazıyarak yapacaklar ise de kürtajdan 20 gün sonra mutlaka rahmine baktır yapışkanlık var mı diye.
Ben vazgeçtim degerım her gün düşüyor canım sımdı de akanamam basladı krndı düşer inşallah da 🥺

8+6 dayız bebek ve kese çok güzel dedi bozukluk yok dedi ama kalp atışı göremedi ultrasonografiden de baktık yine göremedi.. karar sizin yatış yapın ilaçla düşürelim kürtajla temizleriz dedi bende biraz beklemek istedim
Canım ultrasonyonda bebek ölçümü haftası ile uyumlu mu. Eğer uyumlu ise bebek gelişimi var demektir.

Allah herkese sağlık sıhhat versin hayırlısıyla da sağlıklı bebekler ve rahat doğum nasip etsin cidden ben de artık burada yazılan olumsuz şeylerden etkilenmeye başladım 37 yaşındayım ilk gebeliğim rüyamda kanamam olduğunu görüyorum gerçek hayatta da sürekli çamaşırıma bakıyorum doktorum sorun yok dese de etkilenmişim demek ki. Tabi ki burada herkes paylaşım yapabilir ama şu da gerçek hep olumsuz şeyler duymak benim de burayı takip etme isteğimi azaltıyor
Başlarda böyle oluyor ama sonradan cok zevkli bir hal alıyor inanın 3.aydan sonra olumsuz durum yaşayan pek olmuyor başlıyor isim alışveriş çikolatalar süsler 🫠

Kızlar benim beyazlarım çok fazla saçlarımda genetik. Daha önceki gebeliğinde saçını organik saç boyası ile boyatan oldu mu hiç ? Her hangi bir sıkıntı yaşadı mı bebek de ya da gebeliğinde ?

Kızlar ilk gebeliğimde hesap ettim de bulantı ve kusmalarım 6.haftada başlamış ve 21. haftaya kadar devam etti. Şimdi de bulantım oluyor ama ilki kadar şiddetli değil, yemek falan yiyebiliyorum. Bulantısız gebelik geçiren oldu mu? Bir sorun olur mu? Bulantının iyi bir şey olduğunu söylemişti doktorum.

Kızlar ilk gebeliğimde hesap ettim de bulantı ve kusmalarım 6.haftada başlamış ve 21. haftaya kadar devam etti. Şimdi de bulantım oluyor ama ilki kadar şiddetli değil, yemek falan yiyebiliyorum. Bulantısız gebelik geçiren oldu mu? Bir sorun olur mu? Bulantının iyi bir şey olduğunu söylemişti doktorum.
İyi mi kötü mü bilmiyorum ama içim dışıma çıkacak öğürmekten. Bir gün çok hafifse diğer gün ağır bulantı geçiriyorum. Ama şu ana kadar sadece 2 kere kustum.

Benim ilk gebeliğimde de olmamıştı simdi de cok yok arada bir bulanıyor gibi oluyor bazen yanma oluyor ama cok degil

X