Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    28
Hanimlar benim doktorum son muayenesinde demesine göre ortalama bir hafta geç döllenmiş bebiş. Şuan tam 7+0. İlk haftalar olan kramp ağrı vs bir kaç gündür yok gibi. Sizde belirtiler nasıl bu haftalarda. Cumartesi tekrar randevum var, bir tedirgin oldum

Bence burası aynı zamanda dertleşmek için de olan bir yer. Benim hic kanamam olmadı ama kanamam olsa acaba düşük mü yapıyorum kaygısı ile yazardım galiba. Sadece olumlu şeyler konuşmayı herkes ister. Ama hayatta olumsuzluklar da var maalesef. Olumsuz durumlarını söyleyenler de olumsuzluk duyup olumlu şekilde gebeliği ilerleyen var mı diye merak ediyor. Olumlu şeyler duymak istediği için sorarak yazıyor genelde. Ben de etkileniyorum ama yazmasınlar ya da yazılmasın diyemem. En fazla okumam yazmam olur biter çok etkileniyorsam. Başkasının yazdığı bir şey de nihayetinde hamilelik ile ilgili, her zaman da olumlu şeyler olmak zorunda değil.
Kesinlikle katılıyorum. Kanamam,ağrım sızın veya hamileliğimle ilgili başka bi durum olsa yine buraya yazıp aynı durumu yaşayan var mı bir fikri olan var mı diye sorarım açıkcası. Mesala bi hafta önce miyomum olduğunu öğrendim ve hemen buraya yazdım içim rahatladı bi nebze de olsa. Her hamilelik süper güzel geçmiyor sonuçta🤷‍♀️

doktorum bana acil 50 faktörlü güneş kremi önerdi, hamilelik lekeleri vs. için, şu an bb krem vs. hiçbir şey kullanmıyorum, sadece temizleyip güneş kremi sürüyorum dışarı çıkmadan bir süre önce, genelde günde iki kere, tavsiye ederim, yaza girdik zaten, açık koyu tüm tenlerde gerekli.
Markası nedir güneş kreminin

İyi akşamlar herkese. Ben de ocak annesi olacagim inşallah. Yukaridaki mesajlari okurken bir seyi farkettim ki kalıcı ojenin abdest gecirme meselesi. Ben kuaför ve güzellik uzmaniyim. Kalici oje kesinlikle abdest gecirmez. Kalici ojenin altina iki kat uzerine de bir kat daha jel sürülür. Elimizle kaziyinca bile cikmayan bir urun nasil olur da su gecirir? O kadar saglamdir ki evde bile cikarilmaz cihaz yardimiyla sökülür. Bu konular hassas konular. Suphesi olanlar alo diyaneti arayıp sorsun. Herkesin bebisini saglikla kucagina almayi diliyorum 😍
Diğer ojelerde abdest geçer mi ben de ojeyi çok seviyorum ama sürekli sür sil zor geliyor😔
Bir de ben hamilelik öncesinden beri sürmüyorum sağlıklı olmaz bebek için diye🤪

Gebeliğinizde bir sorun oldu mu peki bulantısız geçirmenizin?
Öyle bişey olur mu arkadaşım olması ne kadar normalse olmaması da cok normal ilk gebeliğimde hıç bulantım olmadı hatta ılk olunca mutlaka bulantı olacak gıbı düşünüp şaşırıyordum neden olmadı dıye ama bunda yemeklerden sonra sabah kalkınca oluyordu sımdı onlarda bitti sanırım bugun rahattım

Fiyatı öğrenemedim whatsaptan msj yazdım geç dönüyorlar ama arayıp sorabilirsiniz geçen yıl arkadaşım dr.unun önerisiyle 6 7bın gıbı bısey vermıstı oraya
Ben hill sağlık da yaptıracağım ama merak ettim fiyatını ondan sordum. Yarın doktor randevum var doktor bize öneride bulunacak. İzmir genetiği de ararım belki. Gentan a fiyat sormuştum ben , aradım kayıt aldılar sonra dönüş yapmadılar

İyi akşamlar kızlar,yarın doktor günü. Sabah erkenden yola koyulcam sıra almam gerekiyor çünkü🤷‍♀️ devlet hastanesi problemsss 😅 önemli değil yeter ki doktor odasından mutlu şekilde çıkim güzel haberlerle ❤️ Dualarınızda benide unutmayınnn 🫶🏻
Güzel haberlerle gel canım ❣️

Benim 2.hamileliğim kızımda hiç bulantım olmadı bunda midem 2 gündür bulanıyor ama afedersiniz parmak atmam gerekiyor yoksa bulantı çok rahatsız ediyor sizde de benim gibi olan var mı
Bnm oğlumda 2 3hafta gibi bulantım olmuştu sonra geçmişti.bunda erken başladı ve hala devam ediyor.asiri rahatsız ediyor.aksamlari çıkarıyorum genelde.

İyi akşamlar kızlar,yarın doktor günü. Sabah erkenden yola koyulcam sıra almam gerekiyor çünkü🤷‍♀️ devlet hastanesi problemsss 😅 önemli değil yeter ki doktor odasından mutlu şekilde çıkim güzel haberlerle ❤️ Dualarınızda benide unutmayınnn 🫶🏻
Biz beraber gitmiştik sanki doktor mu bir hafta sonra cagirdi acaba benim randevuma 10 gün var daha beklemek sıkıcı 🥺

Biz beraber gitmiştik sanki doktor mu bir hafta sonra cagirdi acaba benim randevuma 10 gün var daha beklemek sıkıcı 🥺
Canım bende myom olduğu için ve doktor kendi cihazından bebeği göremediği için tekrar çağırdı💐 normal şartlarda ben Ayda bir giderdim kontrole 😊

Ay aranızda sütten tiksinen oldu mu kızlar 😔 bir bardak içeyim dedim soğuk soğuk nasıl koktu tadı nasıl kötü geldi anlatamam. Ki normalde çok severim soğuk süt içmeyi ama gebelikten beri ilk kez içeyim dedim resmen sütten soğudum 🙄

Diğer ojelerde abdest geçer mi ben de ojeyi çok seviyorum ama sürekli sür sil zor geliyor😔
Bir de ben hamilelik öncesinden beri sürmüyorum sağlıklı olmaz bebek için diye🤪
Normal ojeler de gecirmez abdest oncesi muhakkak silinmesi lazim. Ama ismini hatirlamadigim bir marka var kenis ojelerinin su gecirdigini iddia ediyor. Onu arastirabilirsiniz. Belirtmek isterm ki o markanin gercekten gecirip gecirmedigi hakkinda fikrim yok ama sadece fikir olsun diye soyledim. Kalici oje konusunda ise bebek varken zaten dogru olmaz. O tirnaga surulen urunleri vucut zaten emiyor ve sagliga uygun urunler degil. Dogrudan bir zarari gorulmez ama vucuda muhakkak zarari var. Bunun yani sira kurutmak icin kullanilan oje kurutuculari denen ultraviyole lambalar radyasyon yayiyor bu da insan sagligini tehdit etmesi bir yana bebis icin daha tehlikeli. İyi yapmissiniz birakmakla. Birazcik sabrediverin😊😊

Bir de olumsuz konusulmasi konusunda bende herkesin hamileligi super gecmiyor fikrine katiliyorum. Herkesin yasadigini paylasmaya hakki var. Super gecmeyenler nasil ki hamileligi guzel gecenler yazmasin lutfen benimki kotu geciyor sizinki beni endiselendiriyor demiyorsa olumsuzdan etkilenenler de onlara saygi duymali diye düşünüyorum. Hapsurma konusu dabilgisizlikten degil tam aksine dogru bilmekten kaynaklaniyor. Benim ilk kizimdaki doktorum tup bebek alaninda profesör bir hekimdi. İlk zamanlarimda bana ki tup bebek olmamasina ve riskim olmamasina ragmen öksürme ve hapsurma demişti. Bu hamileliğimde de oksurup hapsurdukca karnima dikkat etmeye calisirim😊😊

X