Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Ay çok teşekkür ederim moral oldunuz hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım evlatlarımızı insallah. Birde bisey soracağım bu 2. Testim ya acaba 3. Ye artık gerek var mı daha takip etmelimiyim
Amiiin insallah saglikla gelsin evlatlarimiz da hamilelik sürecimiz de sahane gecsin 🙏🥰
Benim degerlerim de seninki gibiydi asagi yukari, ilk üçünü 2 gün arayla yaptirdim yukselmeyi görmek adına bir de en son 4 gün ara verip yaptirdim guzel yukselmisti simdi kese olussun diye kendimce beklemeye basladim doktor da biraz daha bekleyelim demisti. Ben 99 la ogrenmistim ilk o nedenle 4 defa takip yaptik. Tercih senin yani istersen sende birkac gün ara verip merakini gidermek icin yapabilirsin bir kan testi daha. 4 veya 6 gün sonra mesela. Ama yukselmesi güzel ben beklerim dersen de hic gidip gelme her ikisi de mantıklı yani 😊🌸

Gerçekten enterasan. İçinize sinen bi doktor bulup onunla devam edin en iyisi 🙏🏻
Aynen canim benimde önceliğim o su an. Ankaradayim ve secenek o kadar fazla ki kiminle devam etsek yolumuza karar veremedik. Dogum paketi düşünüyorum zaten direkt. Ama cok zor karar vermesi

Tamam canım o zaman biraz bekliyim sonra gene yaptırırım olmazsa. Haftaya perşembeye doktor randevusu aldım kese için biraz daha vakit geçsin diye ama dayanamıyorum da 😂 günler hızlı geçsin istiyorum 😂

Benim sat 6 Ağustos bende Mayıs annesi olacağım inşallah gebeliğim saglikliysa beta hcg 1726 cikti cuma günü. Dün doktora gittim keseyi gördü ama bebeğin görünmediğini söyledi 2 hafta sonra tekrar gel dedi çok endişeleniyorum sizce bebeğin gorunmemesi normal mi
Bana da aynısını söyledi geçen hafta çarşamba
Benimde sat 6agustos:)
Bugün gittim bebeği gördü :)
Sizde guzel haber alırsınız inşallah içiniz rahat olsun

Kizlar ben de keseyi gordum bugun. Stresinizi azaltmak adina detayli belirtilerimi ve beta artisimi yaziyorum.

- 120yle ogrendim hamileligimi. Ama okudugumda 700le de ogrenen vardi, 5000le de. Dedim acaba dusuk mu benimki, sagliksiz mi. Ama hayir onemli olan artis oraniymis. Beta hormonu kisiden kisiye degisiyormus. Beta artislarim sirayla
120
218
627
1188
2032

-keseyi 1500 beta hcg den sonra gorebiliyoruz.

- Kramplarim oldu. Hala oluyor. 5+2’deyim, gecer 1 haftaya dedi.

- Dogum tarihi olarak 19 mayis dedi ama bu ilk verilen tarihte dogum orani %5 oluyormus. Bebek ne zmaan dogucagini kendi belirliyormus. 28 nisandan sonra dogum bekleyebiliriz dedi.

- vitamin olarak folik asit ve d3 verdi. Bunlar ilk 3 ay yeter dedi.

- progesteron tahlili hic istemedi, ama ben yine de yaptirdim.

-seyahat edebilirsin, spor yapabilirsin dedi.

- regl gunum 3 agustostu ama ultrasonda baktiktan sonrw 12 agustos olarak kabul edicez dedi. Pcosluyum. Boyle bir sey bekliyodum zaten, gec dollenme olmus.

Sorulariniz varsa yazabilirsiniz:) burada arastirdigim butun konulari yazmak istedim.

Guzel haberlerinizi bekliyorum:)
Canim hadi gözün aydın insallah bende bi an önce keseyi görürüm kalbini duyarim. Cok heyecanli gercekten. İnşallah hepimiz saglikla kavusalim yavrularımıza.
5+2 yi neye göre hesapladi regl gecikme gününe göre mi ?
Muayenede karindan mi gördü keseyi dr yoksa vajinal mi ?
Birde kalp atışı icin ne zamn cagirdiii 😍
Cevaplar icin teşekkürler 😄

Tamam canım o zaman biraz bekliyim sonra gene yaptırırım olmazsa. Haftaya perşembeye doktor randevusu aldım kese için biraz daha vakit geçsin diye ama dayanamıyorum da 😂 günler hızlı geçsin istiyorum 😂
Hahaha😄 hepimiz o kadar birbirimize benziyoruz ki. Bende aynıyım. Bi an önce zaman gecsin istiyorum. Hemen kese olussun kalp atışı duyulsun hepsini istiyor insan. Çok şükür bugunlere geldik ya gerisi de gelir Allahın izniyle.
Aynen canim bekle mesela pazartesi veya sali falan verebilirsin o zamana epey yukselir. Heyecan dorukta gercekten 😍 sat neydi senin bu arada ?

Canim hadi gözün aydın insallah bende bi an önce keseyi görürüm kalbini duyarim. Cok heyecanli gercekten. İnşallah hepimiz saglikla kavusalim yavrularımıza.
5+2 yi neye göre hesapladi regl gecikme gününe göre mi ?
Muayenede karindan mi gördü keseyi dr yoksa vajinal mi ?
Birde kalp atışı icin ne zamn cagirdiii 😍
Cevaplar icin teşekkürler 😄
Canim selam, 5+2yi kesenin boyutuna gore hesapladi. Reglilerim cok duzensiz. Yumurtlamam duzensiz. Biliyoduk bunu zaten, o yuzden keseden bakip kesinlestirdik.

Muayenede vajinal ultrason yapti. Cunku beta sanirim 3000-5000 olmadigi surece karindan gorunemiyor. Hatta olunca bile galiba bebek cok kucuk oldugu icin cok kiloluysan gozukmuyor. Karin icin 7. Haftayi falan beklemek lazim sanirim. Benim haftaya karindan gozukur diye dusunuyorum.

Kalp atisi icin haftaya cagirdi. Ben bana uygun oldugu icin cumaya aldim. 6+2ye denk geliyo canim

Hahaha😄 hepimiz o kadar birbirimize benziyoruz ki. Bende aynıyım. Bi an önce zaman gecsin istiyorum. Hemen kese olussun kalp atışı duyulsun hepsini istiyor insan. Çok şükür bugunlere geldik ya gerisi de gelir Allahın izniyle.
Aynen canim bekle mesela pazartesi veya sali falan verebilirsin o zamana epey yukselir. Heyecan dorukta gercekten 😍 sat neydi senin bu arada ?
Benim sat 22 Ağustos canım uygulama 29 Mayıs gösteriyor tahmini doğum tarihini senin kaç ?
Ay keseler gözüksün de listeler oluşmaya başlasın insallah hemen hepsi ayrı heyecan ❤️🌸

Aynen canim benimde önceliğim o su an. Ankaradayim ve secenek o kadar fazla ki kiminle devam etsek yolumuza karar veremedik. Dogum paketi düşünüyorum zaten direkt. Ama cok zor karar vermesi
Çevrede daha önce doğum yapanlar varsa onların referansları ile gidebilirsin ben öyle yaptım hamile kalmadan önce de gittiğim doktordu

Canim selam, 5+2yi kesenin boyutuna gore hesapladi. Reglilerim cok duzensiz. Yumurtlamam duzensiz. Biliyoduk bunu zaten, o yuzden keseden bakip kesinlestirdik.

Muayenede vajinal ultrason yapti. Cunku beta sanirim 3000-5000 olmadigi surece karindan gorunemiyor. Hatta olunca bile galiba bebek cok kucuk oldugu icin cok kiloluysan gozukmuyor. Karin icin 7. Haftayi falan beklemek lazim sanirim. Benim haftaya karindan gozukur diye dusunuyorum.

Kalp atisi icin haftaya cagirdi. Ben bana uygun oldugu icin cumaya aldim. 6+2ye denk geliyo canim
Teşekkür ederim cevaplar icin 🥰 vajinal muayeneden biraz tedirgin oldum o nedenle yaptirip yaptirmama konusunda ikilemdeyim açıkçası. Bende cuma veya cumartesi gitmeyi düşünüyorum ama bakalim.
Bu arada cevrenize soylediniz mi hamile oldugunuzu 😊

BENIMDE ARADA KASIK AĞRILARIM OLUYOR VE SÜREKLİ ISLAK HISSEDIYORUM NEDENSE HAMILELIK BELIRTILERINDE VARMI BİLMİYORUMDA
Evet benimde akıntım oluyor. Ağrı da bazen sağ tarafta bazen sol tarafta hissediyorum sizin belli hissettiğiniz sağ sol taraflar var mı ? Yani değişiyor mu yoksa sabit aynı taraf mı ağrıyor

Benim sat 22 Ağustos canım uygulama 29 Mayıs gösteriyor tahmini doğum tarihini senin kaç ?
Ay keseler gözüksün de listeler oluşmaya başlasın insallah hemen hepsi ayrı heyecan ❤️🌸
Benim sat 7 ağustos ama 24 25 26 agustos o aralar oldu yumurtlamam biliyorum onu.
Sat girince 14 mayis gösteriyor tahmini dogumu 😊 ama benim yumurtlama tarihime göre degisecek gibi geliyor muayenede dogum tarihimiz

Çevrede daha önce doğum yapanlar varsa onların referansları ile gidebilirsin ben öyle yaptım hamile kalmadan önce de gittiğim doktordu
Ya var evet ama birkac negatif yorum görünce biraz temkinli yaklastim acikcasi. Ben hala doktor kararimi veremedim bu ayri stres yapiyor bende 😐

Benim sat 7 ağustos ama 24 25 26 agustos o aralar oldu yumurtlamam biliyorum onu.
Sat girince 14 mayis gösteriyor tahmini dogumu 😊 ama benim yumurtlama tarihime göre degisecek gibi geliyor muayenede dogum tarihimiz
Benim o kadar supriz oldu ki 2 ay istedim ovulasyon testleri ile takip ettim yumurtlama günümü olmadı.
Bu ay istemiyordum bi mola verelim dedim yumurtlama günleri ilişki dahi olmadı. Yumurtalama gününe 2,3 gun kala tek bir ilişki ile hamile kalmışım. Hala şoktayım o yüzden i. Demekki biz ne kadar plan yaparsak yapalım rabbimin bildiği dediği oluyor gerçekten

Benim o kadar supriz oldu ki 2 ay istedim ovulasyon testleri ile takip ettim yumurtlama günümü olmadı.
Bu ay istemiyordum bi mola verelim dedim yumurtlama günleri ilişki dahi olmadı. Yumurtalama gününe 2,3 gun kala tek bir ilişki ile hamile kalmışım. Hala şoktayım o yüzden i. Demekki biz ne kadar plan yaparsak yapalım rabbimin bildiği dediği oluyor gerçekten
Aynen öyle canim haklısın. Şükür nasip oldu..
Benimde aşılama ile oldu. Ugrastirdi bizi miniğim biraz ama olsun biz herseye tamam diyerek girdik bu yola. Bende bu ay olmazsa mola verecektim. Ama gelmek icin tam da bizim en umutsuz oldugumuz zamani secmis bebegim 🥲🥲 o kadar iyi geldi ki bize onun gelecegi haberi 🥰 hala leyla gibiyim 🥲
Soyledin mi cevrendekilere ailelerinize falan

Aynen öyle canim haklısın. Şükür nasip oldu..
Benimde aşılama ile oldu. Ugrastirdi bizi miniğim biraz ama olsun biz herseye tamam diyerek girdik bu yola. Bende bu ay olmazsa mola verecektim. Ama gelmek icin tam da bizim en umutsuz oldugumuz zamani secmis bebegim 🥲🥲 o kadar iyi geldi ki bize onun gelecegi haberi 🥰 hala leyla gibiyim 🥲
Soyledin mi cevrendekilere ailelerinize falan
Ay canım benim yaa sağlıkla hayırlısıyla kucağına al insallah ❤️
Ben sadece anneme ve eşime söyledim şu an. Kese ve kalp atışını duyduktan sonra açıklamayı düşünüyorum. Biraz temkinli yaklaşıyorum sanırım

Kızlarrr selaammm ben bu ay tüp bebekle pozitif görmüş Allah izin verirse taze anne adayıyım ☺️ şu an 4+2 deyim bugün verdiğim betam 449 çıktı tahmini doğum tarihi de 26 mayıs görünüyorr ☺🥳

Evet benimde akıntım oluyor. Ağrı da bazen sağ tarafta bazen sol tarafta hissediyorum sizin belli hissettiğiniz sağ sol taraflar var mı ? Yani değişiyor mu yoksa sabit aynı taraf mı ağrıyor
değişiyor bazen sol oluyor bazen sağ, mesela bugün hapşırdım sağ tarafıma girdi bazen de sol oluyor enteresan

Teşekkür ederim cevaplar icin 🥰 vajinal muayeneden biraz tedirgin oldum o nedenle yaptirip yaptirmama konusunda ikilemdeyim açıkçası. Bende cuma veya cumartesi gitmeyi düşünüyorum ama bakalim.
Bu arada cevrenize soylediniz mi hamile oldugunuzu 😊
Yok ya cekinmeye gerek yok:) cunku rahme girmiyor ama twbi siz icinize sineni yapin mutlaka

X