Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

elinin yettigi yere kadar bence ve gece uyurken yapip artik kalkmaman lazim diye biliyorum
Eşime yaptırdım kendim cesaret edemedim ay keşke uyurken yapsaydım şimdi yatağa geçicem ama saç kurutma vs ayakta durcam neyse bugünlük bakayım böyle yarından direkt yatakta attırırım

Eşime yaptırdım kendim cesaret edemedim ay keşke uyurken yapsaydım şimdi yatağa geçicem ama saç kurutma vs ayakta durcam neyse bugünlük bakayım böyle yarından direkt yatakta attırırım
aynen sikinti olmaz ya o kadardan takma yarina yaparsin dusuk tehlikesi mi var igne vuruldun mu

Kızlar ben progestanı fitil olarak alıyorum. Kaç dk yatmak gerek? Bi de ne kadar içeri itmek gerek?
Canım elin temizken içeri itebildiğin kadar itmen lazım, tırnağın uzun olmasın bir de atmadan önce ağzında azıcık ıslat, içeriye çok hızlı ilerliyor. Yatakta at içeri ve kalkma hiç. En büyük sıkıntısı uyandıktan sonra ayaktayken çok fazla dışarı atıyor kendini, havalar sıcak olduğu için çamaşırını her gün değiştirmeye dikkat et, bakteri kapmasın. Ben günlük ped kullanıp gün içinde birkaç defa değiştiriyordum ama havalar çok sıcak olduğu için tahriş oldum bıraktım günlük pedi. Onun yerine çamaşır değiştiriyorum mecburen

Kızlar bugün çok garip bir gündü. Son birkaç sayfayı okuyamadım umarım herkes iyidir.

Sabah doktora gittim. Elhamdülillah 4+5te keseyi gördük, ultrasonda 5+4 olarak görünüyor. Öğleden sonra çok fena kipkirmizi kanamam geldi. Baya adet ağrısı başladı bende apar topar acile gittik. ADET GÖRÜYORMUŞUM kızlar. Doktorun gözleri açıldı. Ben de şok oldum elbette. Bebek yerinde duruyor güzel de tutunmuş yerine dedi, bu adet kanamaniz dedi.
Ben bu hamileyken adet görme olayını şehir efsanesi sanıyodum. Çok sık rastlanan bir durum olmadığını söyledi doktor.
Veeeee ikinci bir olay ki rahmin içinde bir kese var, bir tane de sol yumurtaligin içinde kese var. Bu kese olarak görünen ya bir bebek ya da şu an adet görmene sebep olan yumurta dedi. Şu an bunu bilemiyoruz. Hem iç hem dış gebelik mevzusu gibi bir şey. İnşallah böyle değildir.
Beta HCG 5535ten 8500e yükselmiş bir miktar az yükselmiş bu da düşündürdü biraz.
3 doz progestan iğne yaptı, progestan fitil verdi. 1 dk bile ayağa kalkma dedi inşallah bebeğim iyidir kızlar lütfen dua edin dualarınızı bekliyorum

en dogrusu tabiki ciddi bisey yok insallah forumu cok okuyamiyorum valla benim buyuk birakmiyor teli elinden 5 dk bakabilirsem ne ala
Yok canımm
aynen sikinti olmaz ya o kadardan takma yarina yaparsin dusuk tehlikesi mi var igne vuruldun mu
Yok yok düşük tehlikem yok. Kahve lekelenmem oldu ve her ihtimale karşı doktor fitil verdi. Yani ben fitil olarak almayı tercih ediyorum :)
Evet eşimin ellerini iyice yıkattırdım o attı sağolsun. Çamaşır zaten sürekli değiştiriyoruz ya bu sıcaklarda imkansız durulmuyor

Canımm üzülme bebişin seni bırakmıcak inşallahh o da çok iyi olacak sen de ama stres yapma kötü etkilemesin. İyi düşün iyi olsun

Hayirli olsun

İyi hissetmene sevindim:)) evet stres yapma olabilir öyle dinlen Sadece

Hayirli olsun normal ayni durumdayiz ben keseyi gordum yarin nasipse Bebegi gorucem

Kuzum bol bol duâ et. Salâvat getir elini karnına koyarak. Korkma Allah'ın izniyle hiç bir şey olmayacak. Benim balayında tanıdığım bir kız vardı 4 ay regl oldum 4. Ayın sonunda bebişini öğrenmiş. Sağlıkla ilerlesin inşallahh

Hep duyarim ama yakınlarımda regl olurken hamile olan kimse yoktu. Çok şaşırdım yaa şu an biraz azaldı çok şükür iğne fitil etkisiyle galiba ama insanın dengesini şaşırtan bir durummuş. Basbaya regl ağrısı+ kıpkırmızı kan çok korkutucu Allah razı olsun çok teşekkür ederim sık sık dua ediyorum

Fetal dna ne oluyor? Ay ben çok cahilim bu konulardaaa
Anne kanından bebeğin kromozomları incelenerek bebeğin sağlık durumu hakkında veri oluşturuyor. Belli bir yaş üstü gebelere, daha önce riskli gebelik öyküsü olanlara dr tavsiye ediyor bu testi. İkili tarama sonucu riskli olursa önerilen cvs tarzı işlemlerin sonucu daha geç çıkıyor ve o işlemlerde belli bir risk var. Fetal dna, nipt testiyle 10 gün içerisinde sonuç alınıyor.

yani bu ikili tarama testi vs yerine geçiyor di mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…