Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Mide bulantısı beni benden aldı. Yemeklerin adını bile duymak istemiyorum bazen ne yazık ki 🙁 Birde kokular varya nasıl bişey ben anlamadım koku hassasiyetim çok fazla. Sizde de öyle mi? Bulantı için tuzlu kraker naneli sakız bana iyi geliyor.
Ben de böyleydim zaten koku konusunda normalde de çok hassasım hamilelikte ekstra hassaslaştım :KK43: ben prilam kullanıyorum doktorumun tavsiyesiyle gece uyumadan 1 tane atıyorum sabah bulantılarım geçti en azından. Öğleden sonra hafif bi rahatsızlık hissedersem naneli sakız alıyorum iyi geliyor

Kızlar bende hiç belirti yok 8+2 deyim ama söylemesi ayıp gaz var gibi tuvalete zor yetiştim bir ishal bir kabız oluyorum 😔 böyle olan var mı aranızda elim ayağım kesiliyor öyle olunca da 😔
Bir de ruhsal olarak çok gel git yaşıyorum bir çok mutluyum bir gergin ve inanılmaz alınganım kendimden nefret edecek hale geldim ya😔

Ben de böyleydim zaten koku konusunda normalde de çok hassasım hamilelikte ekstra hassaslaştım :KK43: ben prilam kullanıyorum doktorumun tavsiyesiyle gece uyumadan 1 tane atıyorum sabah bulantılarım geçti en azından. Öğleden sonra hafif bi rahatsızlık hissedersem naneli sakız alıyorum iyi geliyor
Bende bari doktora söyleyeyim canım çok bulanıyor midem . Kusma olmuyor sende oluyor mu. Ama bulantı koku her kokuya midem kalkıyor 🙁 koku için mide bulantısı olduğun da bu ilaç iyi geliyor mu?

Bilgilerimiz o kadar uyuşuyor ki benimde aynı böyle
Bugün biraz sağ tarafımda bel ve karın ağrısı vardı
Demin tuvalete çıktığımda hafif pembemsi/kahverengimsi leke gördüm çamaşırımda
Ağrılarım dinlenince geçti, doktorum normal olduğunu söyledi yerleşme kanamasıdır büyük ihtimal dedi eğer yarın geçmezse tekrar gelirsin dedi
Ama bir sorun olduğunu düşünmüyorum iyi hissediyorum şu an

Bende bari doktora söyleyeyim canım çok bulanıyor midem . Kusma olmuyor sende oluyor mu. Ama bulantı koku her kokuya midem kalkıyor 🙁 koku için mide bulantısı olduğun da bu ilaç iyi geliyor mu?
Ben direkt önlemi aldım ama devam etseydi kusmaya kadar giderdi. Bu yaşıma kadar toplasam bir eli geçmez kusmak en çok korktuğum şey 😅 zaten bulantı olduğundan en sevdiğimiz şeyden tiksinir olduk koku hassasiyetimiz oldu. Bunların tedavisi var en azından B6 vitamini direkt kesiyor verilen ilaçta B6 vitamini bana çok iyi geldi. Sen de doktoruna mutlaka danış 🙏🏻

Benim 5+2 de kese göründü 6+2 de karından ultrasonla çook minikte olsa kalp atışını duyduk. 6+6 da daha iyi duyduk zaten duyulmasa bile ultrasonda kalp atışınının olup olmadığını çok net görüp kalp atışı var diye söylüyorlar, duyulması biraz da embriyonun büyüklüğüne bağlı 🤗 umarım duyarsınız 🙏🏻🙏🏻
Çok teşekkür ediyorum bakalım bizde duyarız inşallah 🙏🏻☺️

Bende de bugün hep öğürme oluyor ama kusmuyorum midem bulanıyor. Sizin de öyle mi

Ben direkt önlemi aldım ama devam etseydi kusmaya kadar giderdi. Bu yaşıma kadar toplasam bir eli geçmez kusmak en çok korktuğum şey 😅 zaten bulantı olduğundan en sevdiğimiz şeyden tiksinir olduk koku hassasiyetimiz oldu. Bunların tedavisi var en azından B6 vitamini direkt kesiyor verilen ilaçta B6 vitamini bana çok iyi geldi. Sen de doktoruna mutlaka danış 🙏🏻
Aaa doktorun bana verdiği folik asitte b6 vitamini var ve içince midem çok daha iyi:)

Ayda bir çağırıyor genelde ama kesin gitmemiz gereken haftalar 12. Hafta burun ense ölçümü ve ikili test için. 16. Haftada 3lü veya 4lü içindi sanırım onu hiç yaptırmadm emin değilim 20. Hafta detaylı ultrason için 36 dan sonra da kontroller sıklaşıyor zaten duruma göre 2 haftada birde olabiliyo bazen haftada bir de çağırabiliyorlar.
Teşekkürler Fetal dna testi ne zaman yapılıyor acaba

Danisacagim canım çok teşekkür ederim

Kızlar ben progestanı fitil olarak alıyorum. Kaç dk yatmak gerek? Bi de ne kadar içeri itmek gerek?

X