Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bugün çok garip bir gündü. Son birkaç sayfayı okuyamadım umarım herkes iyidir.

Sabah doktora gittim. Elhamdülillah 4+5te keseyi gördük, ultrasonda 5+4 olarak görünüyor. Öğleden sonra çok fena kipkirmizi kanamam geldi. Baya adet ağrısı başladı bende apar topar acile gittik. ADET GÖRÜYORMUŞUM kızlar.🥺🥺🥺 Doktorun gözleri açıldı. Ben de şok oldum elbette. Bebek yerinde duruyor güzel de tutunmuş yerine dedi, bu adet kanamaniz dedi.
Ben bu hamileyken adet görme olayını şehir efsanesi sanıyodum. Çok sık rastlanan bir durum olmadığını söyledi doktor.
Veeeee ikinci bir olay ki rahmin içinde bir kese var, bir tane de sol yumurtaligin içinde kese var. Bu kese olarak görünen ya bir bebek ya da şu an adet görmene sebep olan yumurta dedi. Şu an bunu bilemiyoruz. Hem iç hem dış gebelik mevzusu gibi bir şey. İnşallah böyle değildir.
Beta HCG 5535ten 8500e yükselmiş bir miktar az yükselmiş bu da düşündürdü biraz.
3 doz progestan iğne yaptı, progestan fitil verdi. 1 dk bile ayağa kalkma dedi 🥺 inşallah bebeğim iyidir kızlar lütfen dua edin dualarınızı bekliyorum🙏🏻
Umarım sol yumurtalıkta olan şey kese değil yumurtadır ve dış gebelik yaşamıyorsunuzdur. Ağrınız nasıl çok mu? Ağrı ve kanama çok olursa tekrar gidin. Ama anlamadığım dış gebelikten süphelenildiyse progestan neden yaptı doktorunuz?

Evdeysem haftasonuysa Yumurta domates ceviz peynir salatalık zeytin bi de bir dilim ekmek

Bu öğünü böyle yapınca akşama kadar acıkmıyorum 😁
Çalışıyorsam yumurta peynir ceviz

Günaydın ☺️
2 yumurta peynir zeytin tambuğday doğal tandır ekmeği yiyorum yumurtamdan vazgeçemem asla bebek sağlığı içinde çok önemli

Avokado tam buğday ekmeğe sürüyorum, haşlanmış yumurta, kaşar peyniri fix kahvaltım. Bir de kocama yaptıklarımdan tırtıklıyorum bazen ne bileyim börek,menemen vs vs 😅
ben de ofiste olduğum için yanıma hemen yumurta havuç salatalık alıyorum. Sabahları çok yiyemiyorum midem dalgalanıyor hemen :110:

ben de ofiste olduğum için yanıma hemen yumurta havuç salatalık alıyorum. Sabahları çok yiyemiyorum midem dalgalanıyor hemen :110:
He bir de ceviz mutlaka yiyorum kahvaltıda. Sabah aç karnına bir kuru kayısı yiyorum kabızlığa iyi geliyormuş öyle duydum. Mide bulantısı için acaba sabah uyanınca mideni yatıştırmak için iki tane tuzlu kraker yiyip mi arkasından kahvaltı etsen belki olur

He bir de ceviz mutlaka yiyorum kahvaltıda. Sabah aç karnına bir kuru kayısı yiyorum kabızlığa iyi geliyormuş öyle duydum. Mide bulantısı için acaba sabah uyanınca mideni yatıştırmak için iki tane tuzlu kraker yiyip mi arkasından kahvaltı etsen belki olur
evet evet ceviz de yiyorum badem falan

Günaydınn kızlar, kahvaltı da ne yiyorsunuz?
Günaydin canım. Ben normal türk kahvaltısı yapıyorum 2 dilim kızarmış ekmek, yumurta(omlet ya da karıştırılmış) , peynir, zeytin, yeşil biber, salatalık, domates ve ceviz vb. Reçel, sucuk ve çay hariç. Çayı normalde de yemekle birlikte içmezdim besinlerin vitaminini öldürüyor diye.

Doktor 2 hafta sonra gel demişti 7+4 yani kalp atışı için ama ben 6+5 de gideceğim haftaya 😅 sabredemiyorum. Sizce ne yapayım
ya bence doktorunu dinlee
Günaydin canım. Ben normal türk kahvaltısı yapıyorum 2 dilim kızarmış ekmek, yumurta(omlet ya da karıştırılmış) , peynir, zeytin, yeşil biber, salatalık, domates ve ceviz vb. Reçel, sucuk ve çay hariç. Çayı normalde de yemekle birlikte içmezdim besinlerin vitaminini öldürüyor diye.
evet evet, çay kahve gibi şeyleri yemekten en az 1 saat sonra içmek gerek
Kızlar bu bulantı hissi berbat bişey kendinden herkesten nefret ediyorsun bende çok yoğun değil çünkü daha yogununu yaşadım😆neyse dün de demiştim alın mentollü naneli sakız ya da şekeri yanına da şöyle soğuk su valla iyi geliyor tabi geçici
benim bu ara bulantılarım iyi de tansiyon beni zorluyor şimdi de

Günaydınn kızlar, kahvaltı da ne yiyorsunuz?
Hiç bı şey yiyemiyorum desem 🤦🏻‍♀️
Gün geçtikçe mide bulantılarım daha çok artıyor Bu sabah çok kötüydüm yani hep böyle devam edecek mi çok zor çünkü koku hassasiyetim aşırı fazlalaştı yeme isteğim oluyor ama mide bulantısından dolayı yemiyorum

Yani sabah kahvaltıda bir bardak çay ve bardağın tamamını bitiremedim bir iki dilim peynir ağzıma atabildim doyuramadım kendimi yiyemiyorum midem bulanıyor iştahım var ama mide bulantım buna engel oluyor daha sonra hamilelikten dolayı mı evimde koku alıyorum böyle tuhaf bir koku eşime soruyorum hayır diyor kokmuyor diyor kaynanama soruyorum o da diyor ki yok kokmuyor ne alaka sana öyle geliyor falan diyor çok rahatsız oluyorum her şeyden ne yapacağım ne zmn gecicek muhtemelen 1 trimester dönemi benim için çok zor geçecek

Yani sabah kahvaltıda bir bardak çay ve bardağın tamamını bitiremedim bir iki dilim peynir ağzıma atabildim doyuramadım kendimi yiyemiyorum midem bulanıyor iştahım var ama mide bulantım buna engel oluyor daha sonra hamilelikten dolayı mı evimde koku alıyorum böyle tuhaf bir koku eşime soruyorum hayır diyor kokmuyor diyor kaynanama soruyorum o da diyor ki yok kokmuyor ne alaka sana öyle geliyor falan diyor çok rahatsız oluyorum her şeyden ne yapacağım ne zmn gecicek muhtemelen 1 trimester dönemi benim için çok zor geçecek
Canım bugun benım kontrolum vardı prılam verdı doktor .doktorunla konus,bıde dedıkı bulantı cok ta kötü bişey değil bebegın gelıstıgını gösteriyor iyi oldugunu gösteriyor dedi.sabretcez artık az once nasıl olduysa canım domates corbası cektı öyle bi iştahla yedımkı hayretler ıcınde kaldım bakalım mıdem kac dakıka sonra bulanıcak😂😂böyle çorba falan yap kendıne nanelı arıyorum yogurt corbası domates corbası gıbı,börek ye evde yapılmıs,pilav ye salatayla bunlar yerken bulandırmıyo bızzat denedım hepsını

Kızlar bu bulantı hissi berbat bişey kendinden herkesten nefret ediyorsun bende çok yoğun değil çünkü daha yogununu yaşadım😆neyse dün de demiştim alın mentollü naneli sakız ya da şekeri yanına da şöyle soğuk su valla iyi geliyor tabi geçici

Hiç bı şey yiyemiyorum desem 🤦🏻‍♀️
Gün geçtikçe mide bulantılarım daha çok artıyor Bu sabah çok kötüydüm yani hep böyle devam edecek mi çok zor çünkü koku hassasiyetim aşırı fazlalaştı yeme isteğim oluyor ama mide bulantısından dolayı yemiyorum

Canım bugun benım kontrolum vardı prılam verdı doktor .doktorunla konus,bıde dedıkı bulantı cok ta kötü bişey değil bebegın gelıstıgını gösteriyor iyi oldugunu gösteriyor dedi.sabretcez artık az once nasıl olduysa canım domates corbası cektı öyle bi iştahla yedımkı hayretler ıcınde kaldım bakalım mıdem kac dakıka sonra bulanıcak😂😂böyle çorba falan yap kendıne nanelı arıyorum yogurt corbası domates corbası gıbı,börek ye evde yapılmıs,pilav ye salatayla bunlar yerken bulandırmıyo bızzat denedım hepsını
Hepimizde bulantılar başlamış yavaş yavaş🫢

problem eşin ve kaynananın burnundadır ev kesinlikle kokuyordur 🤓
kimsenin almadığı kokuları sen alırsın hatta sen oturma odasında otururken mutfakta kim ne yiyor buzdolabını açtılar mı açmadılar mı ellerini hangi marka sabunla yıkamışlar herşey kokar
Sakin ol üç dört aya kadar geçiyor çok kötü olursan bir süre başka eve geçmeni tavsiye ederim
Zira ev bana koktuğu için eşimde koltuğu için onları iki aylığına terk etmek zorunda kaldım

problem eşin ve kaynananın burnundadır ev kesinlikle kokuyordur 🤓
kimsenin almadığı kokuları sen alırsın hatta sen oturma odasında otururken mutfakta kim ne yiyor buzdolabını açtılar mı açmadılar mı ellerini hangi marka sabunla yıkamışlar herşey kokar
Sakin ol üç dört aya kadar geçiyor çok kötü olursan bir süre başka eve geçmeni tavsiye ederim
Zira ev bana koktuğu için eşimde koltuğu için onları iki aylığına terk etmek zorunda kaldım
Kesinlikle problem kayınvalide ve elin burnunda😅😅 birkaç günlüğüne birlikte tatil yapıyoruz dün buzdolabını açtıkça içim kalktı birşey kokuyor diyorum hiçbiri de evet kokuyor demedi. Sonra dolapta yarım kuru soğan buldum sağolsun kaynanacığım poşete koyup ağzını bağlamadan koymayı tercih etmiş 🙄 sonra hamile de hassas bilmem ne yemin ederim şiştim kızlar iki günde ya 😅

X