Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Herkese Merhaba, dün kontrolüm vardı 11+5 hamileyim. Bebek boyu 5.07cm ve ense kalınlığı 1.4 çıktı. ikili tarama için kan verdim. Bundan 5 ay öncede düşük yaşamıştım 7 haftalıkken. Doktor sıkıntı görmedi ama maddi yük olmayacaksa fetal dna yaptırabilirsin dedi. Eurofins'i önerdi. Bilgisi olan var mı daha önce buraya fetal dna yaptıran acaba ?
Ben geçen yıl kızıma hamileyken natera panoramaya yaptırmıştım canım ikili tarama testinde down sendromu yüksek riskli çıkmıştı kan sonucuna göre. Şükür nipty sonucu temiz geldi kızım 9 aylık oldu ☺️🙏🏻

Hanımlar ben bu konuyu sanki daha önce de yazmıştım ama içime dert oldu. Hamileliğin başından beri 7 kg verdim. Kahvaltı yapıyorum ara öğün yapıyorum akşam yemek yiyorum gece yine hafif hafif atistiriyorum. Geç kalkıp geç yattığım için öğle yemeğine vakit olmuyor. Doktorum ilk zamanlarda olabilir demişti ama bu ay da kg verirsen diyetisyen desteği almalısın diyor. İştahım geçen aylarda hiç yoktu ama son 1 haftadır gayet güzel yiyorum yine de kg kaybı devam ediyor. Ne yapmalıyım bir fikriniz var mı

Hanımlar ben bu konuyu sanki daha önce de yazmıştım ama içime dert oldu. Hamileliğin başından beri 7 kg verdim. Kahvaltı yapıyorum ara öğün yapıyorum akşam yemek yiyorum gece yine hafif hafif atistiriyorum. Geç kalkıp geç yattığım için öğle yemeğine vakit olmuyor. Doktorum ilk zamanlarda olabilir demişti ama bu ay da kg verirsen diyetisyen desteği almalısın diyor. İştahım geçen aylarda hiç yoktu ama son 1 haftadır gayet güzel yiyorum yine de kg kaybı devam ediyor. Ne yapmalıyım bir fikriniz var mı
canım tiroidin var mı senin?

Ben geçen yıl kızıma hamileyken natera panoramaya yaptırmıştım canım ikili tarama testinde down sendromu yüksek riskli çıkmıştı kan sonucuna göre. Şükür nipty sonucu temiz geldi kızım 9 aylık oldu ☺️🙏🏻
maşallah sağlıklı uzun ömrü olsun :) ben de bugün kan vereceğim bakalım umarım hızlıca çıkar

Selam kızlar, güzel sonuçlarınızı okudukça mutlu oluyorum maşallah 🤩

3 gün önce ikili testi yaptırdım, doktor 15 gün sürebilir sonucun gelmesi dedi. Sabah ise sms ile dış laboratuvar tetkiniz çıkmıştır diye bilgilendirme geldi. Acaba tamamı çıkmış mıdır sonuçların bu kadar hızlı olması normal mi? 🙄

3 gün önce ikili testi yaptırdım, doktor 15 gün sürebilir sonucun gelmesi dedi. Sabah ise sms ile dış laboratuvar tetkiniz çıkmıştır diye bilgilendirme geldi. Acaba tamamı çıkmış mıdır sonuçların bu kadar hızlı olması normal mi? 🙄
Baya hızlı çıkmış 🤗

bende de var bu nasıl tutucam nasıl giydiricem nasıl emziricem nasıl habire emzirmek için uyanıcam falan. bi de bebek ağlamasından nefret ediyorum sakin kalabilecek miyim sinirlenicek miyim korkuyorum
Ben de bebek aglayinca icim gidiyor sanki
Çok normal bu hisler. Arkadaş, kardeş çocuğunu arada bir sevmek gibi olmuyor kendi çocuğunun bakımı. Ağlaması, gazı, emmesi, banyosu her biri ayrı olay. Ama anneyle çocuk arasında öyle kuvvetli bir bağ oluyor ki her şeyini en iyi sen anlıyorsun. İlk çocuğuna hamile olduğun için emin ol ki şu an her şeye vaktin var. Daha önce de yazdım burda, okumak istediğin kitaplar, izlemek istediğin filmler, gezmek istediğin yerler... Hepsini yap. Doğuma kadar bebek bakımıyla ilgili doktor videolarından, kitaplarından faydalan. Sonra her kafadan bir ses çıkıyor çünkü. Tam donanımlı ol ki gereksiz bir şeyi yapmaya zorlamasınlar seni. Top patlasa uyanmayacak kadındım. En büyük korkumdu uykumun ağırlığı, ya ağlar da duymazsam derdim. Gık dese gözüm açılır... Annelik iç güdülerine her zaman güven 🌸
Cok tesekkur ederim canim insallah hersey yolunda gider gercekten aklima gelince korku sariyor

Kizlar ikili taramanizi devlette mi yaptirdiniz benim doktorun klinigi var herhangi bir hastanede degil devlet hastanesi ya da saglik ocagi yapiyor mu?

Benim yaptırdığım laboratuvarda sabahtan kan verince ertesi gün çıkıyor sonuç. İkili test çok uzun sürmüyor ki.

Eklentiler

• IMG_4396.png
    IMG_4396.png
    383,7 KB · Görüntüleme: 48
bende de var bu nasıl tutucam nasıl giydiricem nasıl emziricem nasıl habire emzirmek için uyanıcam falan. bi de bebek ağlamasından nefret ediyorum sakin kalabilecek miyim sinirlenicek miyim korkuyorum
Sen bensin 😂 ben de bebekler çok tıkanıyor ya en çok hatta tek ondan korkuyorum diyebilirim. Belki ağlamazlar çok ya neşeli uslu sakin bebeklerimiz olur ben çok dua ettim kocama çeksin diye inşallah bana çekmez 😂😂😂

X