Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bugün okulda bir öğretmen arkadaşım sen hamile misin diye sordu, sanırım artık gizleyemeyeceğim kadar büyüdü bebişi hisseden anneler var maşallah, ben zayıf sayılmama rağmen henüz hissedemiyorum.. Burda göbek çevresinde ağrı var falan yazmıştım, sizler de yazmışsınız göbek çevresinde sertlik falan var diye, meğer bebişim baskı yapıyormuş göbeğime, ondan minik minik ağrıyormuş sizlerin sayesinde anladım... Hepiniz kocaman bir aile oldunuz bana, sizleri çok seviyorum, İYİ Kİ VARSINIZ

Canım ben coraspin kullanıyorum gebeliği öğrendiğim 4. Haftadan beri, onunla ilgili hiçbir şey söylemediler açıkçası çok etkilediğini de düşünmüyorum.. 10. Haftadan sonrası dünya sağlık örgütü tarafından belirlenen minimum hafta fetal dna için ama geç döllenme durumu Falan da olabilir, 11. Haftayı beklemek daha sağlıklı olabilir kanaatimce.. Ben de 11+3'te verecekken sarktı 12. Haftaya, 11. Haftadan sonra bir sorun olacağını sanmıyorum.. Güzel haberler al canım benim inşallah

Kızlar size bısey danısmak istiyorum.Benım doktor toksoplazma testı yapmıyorum ben gerek yok kafa karısıklıgına dedı ve yapmadı bende dedıgını yaptım.sımdı bızım ıs yerıne yavru kedı getırmısler ona bakıyolar bı haftadır rahatsız oldum ama bıseyde dıyemedım ıs yerındekılere acıkcası.herkes razı çünkü.toksoplazma falan kapma rıskım yok degılmı kutunun ıcındekı kedıden,daha cok kucuk oldugu ıcın sureklı beslıyolar,o yuzden iş yerıne getırmısler.bu toksoplazma testını yaptırmamıs arkadaslarım varmı yoksa hepınız yaptırdınızmı?ona gore bende yaptırcam

İnşallah canım henüz buraya kayıt yaptırmadım cinsiyet belli olunca sonuç çıkınca yazarım

Kızlar sağlık ocağına gittiniz mi? Dün ben sağlık ocağına gittim kaydımı yaptı. 2 aya bir oraya da kontrolüm olacakmış, tetanoz aşısı falan yapılacakmış 2 doz.. sizlerde de mi böyle

Evet canım, devlet hastanesinde göründüğüm için gebelik düşmüş sisteme, onlar ulaştı bana. Tetanoz falan 20. Haftadan sonra dediklerini hatırlıyorum uğradığımda. 12. Haftadan sonra demir ve d vitamini başlatıyorlar, benim kendi doktorum 16. Haftada başlayalım dedi ama 16'yı beklemem artık, bugün yarın alır başlarım muhtemelen

Kızlar sağlık ocağına gittiniz mi? Dün ben sağlık ocağına gittim kaydımı yaptı. 2 aya bir oraya da kontrolüm olacakmış, tetanoz aşısı falan yapılacakmış 2 doz.. sizlerde de mi böyle
Evet kayıt yapiyolar sma testi verdik biz birde tetanoz içinde arayacaklarmis henüz daha arayan soran olmadı

Hayırlı olsun canım bizde geçen perşembe günü verdik bekliyoruz bakalım heyecanla darısı başımıza olsun gözümüz aydın sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim inşallah

Evet kayıt yapiyolar sma testi verdik biz birde tetanoz içinde arayacaklarmis henüz daha arayan soran olmadı
Evet 20. Hafta da aşı yapılacakmış. Anladım çok teşekkür ederim cevaplar için

Gözün aydın canımm darısı başımıza inşallah

Canım vaktiyle çok araştırmıştım ben bu toksoplazma olayını, kediler fare yediklerinde bakteriler vücutlarına geçiyor ve dışkılama yoluyla dışarı atıyorlar. Şayet dışkıya falan dokunur, bunu da farketmeden ağız yoluyla alınırsa bakteri kapmış olunuyor. Yavru kedi fareyi nerde görsün beni 1 haftalık yavru kedi tırmalamıştı çok şükür sıkıntı olmadı. Ama dışarıdan alınan bu sebze meyveletin çok çok iyi yıkanması gerekiyor, çünkü bu bakteriler yıkanmamış meyve sebze yoluyla da geçebiliyor. Ben hamile kalmadan önce 9 tüp kan almışlardı ve bu bakterileri alıp almadığıma bakmışlarfı ve niye aldıklarından haberim bile yoktu, sonradan öğrendim. O yüzden korkma, içini ferah tut

Bana doktorum 12 de gel önce ben bakayım sonra ver dedi bende 12+4 de vermiş oldum 11inci haftanın içindeyken de verebilirsin corasprin ben akşamdan akşama aldığım için 2 gün önceden bıraktım nolur nolmaz diye

Canım bende toksoplazma bağışıklığı kazanmamışım doktorum söyledi, kan tahlilinde gördü. Kedi köpek sevip elini ağzına götürmediğin sürece sıkıntı yok dedi, kedi kumu temizleme dedi. Birde dışarıda salata tarzı yiyecekler yeme dedi. Hijyen açısından.

Beni sadece aradılar daha çağırmadılar canım
Kedi dışkısıyla aşır neşir olmazsan sorun olmaz canım. Sen gene sevme ama aynı ortam sorun çıkarmaz. Bu arada ben tahlili yaptırmış, doktorum istemişti

Saol kuzum ya içimi rahatlattınYa tedırgın oldum sonucta kutuya dışkısını falan yapıyor ya,hamılelık durumu olmasa bende beslerım tüm canlıları,yaptıkları cok guzel bısey ama işte toksoplazmadan korktum,herkes elını degıyo kedıye gözlemledim kımse elınıde yıkamıyobendende kan almıslardı ama işte ona bakmamıslar dr da kafa karısıklıgı yapıyor bunlar dedışu dakıkadan sonra baktırıpta kafamı bulandırmayım hiç yani.

Kan sulandigi için Dna bulunmayabiliyomus sorayım tekrar doktoruma vermeden önce ne zaman keseyim diye

Hayırlı olsun canım bizde geçen perşembe günü verdik bekliyoruz bakalım heyecanla darısı başımıza olsun gözümüz aydın sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim inşallah
Evet canım, biz aynı firmaya yaptırdık hatırlıyorum seni, ben BİTLİS'te verdiğim için araya kargo süresi girdi, bugün yarın senin raporun gelir, ulaşırlar sana da. Güzel haberlerini duyalım inşallah

Ben varım canım, ben. Geçen pzt dünyam başıma yıkıldı desem yeri. Ağla ağla helak oldum. Bana bu kadar bile açıklama yapılmadı. Nadir oluyormuş, ama olabiliyormuş. Bebekte bir sıkıntı olduğu anlamına gelmiyormuş bu. Tek anladığım bu oldu söylenilenler içinde. İkinci kanı vereli 8 gün oldu. Bugün aradım, ikinci test ilk test kadar uzun sürmez demiştiniz merak ediyorum sonucu, dedim. Süreci hızlandırmak için ellerinden geleni yapacağını söyledi konuştuğum kişi. Hatta bebekte bir sıkıntı görüldüğü için yapılmadığını özellikle tekrarladı.Hücreler referans değerin altında, çok hareketli vs bir şeyler dedi ama konuşulan kelimeler bana biraz fazla teknik geldi. Bu hafta içi test sonucum çıkacak inşallah. Sen de lütfen üzme kendini. Kandaki bebeğe ait dna yeterli olmadığı için laboratuvar doğru sonucu alamıyor. Böyle düşün, içini rahatlat.

Maşallah Sübhanallah çok sevindim canım benim hadi gözün aydın güzellikle gelsin bebişin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…