Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Cinsiyeti belli olan arkadaşlarım keseniz yuvarlak mı fasulye gibimiydi ben aşırı merak ediyorum 🤭 daha erken öğrenmenin yolu yok mudur yaa😂
Benim kesenin seklini bilmiyorum desem😀 sagolsun doktorum tuhaf sekilde verio ultrason fotolarini. Bi fotoda fasulye sekline benziyordu ama net degil. Dun doktorum cinsiyet icin kiza benziyor dedi bakalm 😊

Cinsiyeti belli olan arkadaşlarım keseniz yuvarlak mı fasulye gibimiydi ben aşırı merak ediyorum 🤭 daha erken öğrenmenin yolu yok mudur yaa😂
11+2 yim kesin cinsiyet belirlenmedi ama dün doktorum ultrasonda %60 erkek dedi, haftaya fetal dna sonucum gelecek bakalım kız mı erkek mi ona göre güncelleriz kese şeklim başından beri bariz fasulye:)

Eklentiler

• IMG_4052.png
    IMG_4052.png
    368,1 KB · Görüntüleme: 65
Ben doktorun önerisini belirttim doktorum yeterince bilgili ve özellikle tüp bebek konusunda da çok fazla tercih edilen sıra bulunması zor bir doktor . Bu testin yapılmasından sonra aksi bir bulguda çocuğa dair herhangi bir müdahalede bulunma olmadığını belirtti . Test sonucuna göre bebeğe herhangi bir tedavi uygulayamayız o yüzden bi önemi yok dedi . Siz kendi fikrinizi belirtmişsiniz teşekkürler
Ben kendi fikrimi değil doktorumun önemsediği verileri aktardım. Sizin doktorunuzun düşüncesi o yöndeymiş demek ki. Sağlıklı, huzurlu bir hamilelik diliyorum hepimize. Sevgiler 🌸

Kızlar bir şey sorucam. Çiğ hamur, kıyma gibi şeylere dokunuyor musunuz?
aa ben dokunuyorum ne oluyor ki Tabiki çok iyi yıkıyorum sonra zaten normalde de biraz tiksinirim
Kizlar karniniz cikti mi ?
benim karnım dümdüz değildi ama kilolu da değilim göbeğim çıktı sanki baya Hatta artık pantolonlarımın karın kısmından olmadığını fark ettim. Bir iki elbise aldım bugün milladan haftaya işim başlıyor Kışın tekrar alış veriş gerekecek gibi

Hayırlı olsun canım, çok sevindim 🥰
Mobilya teslim süresi ve kurulum sağlandıktan sonra bir süre kokusunun çıkmasını hesap ederek başlayabilirsin sen de o haftalarda.

İlk gebelikte hamileyken her şey gerekli gibi geliyor insana. Fazla abartmadan 0-3 ay ve 3-6 ay kıyafet, zıbın, çorap, ağız mendilleri, havlu, battaniye, müslin örtüler, lastikli çarşaf (yatağın ölçüsü kesinse), bebek telsizi, ana kucağı, sling, anne-bebek çantası, banyo malzemesi (küvet, tas, kova takımı) bebek arabası yavaş yavaş alınır. Doğumdan sonra eksik gördükçe alınmaya devam edilir. İlk aylar emdikten sonra kusması olabilir. Ben çok kıyafet almak yerine kurutma makinesi almıştım mesela. 🤩2 günde 1 yıkayıp kurutup tekrar giydiriyordum. Zaten çabuk büyüyorlar. Kıyafetler eskimiyor bile. 1 beşik, 4 çekmeceli bir şifonyerle 2 yıl idare eder çocuk.
Teşekkürler yazdıklarının ekran görüntüsünü aldım şimdi 🙏🙏
Ay kurutma makinesi alarak iyi yatırım yapmışız o zaman Doğru yıkarız sürekli en kötü . Ay büyük mobilya alacağımı düşünmemiştim Doğru bu çocuğun kıyafetler nere konacak 🙈Hiç aklıma gelmeyen şeyler çıkıyor sürekli 😄

Teşekkürler yazdıklarının ekran görüntüsünü aldım şimdi 🙏🙏
Ay kurutma makinesi alarak iyi yatırım yapmışız o zaman Doğru yıkarız sürekli en kötü . Ay büyük mobilya alacağımı düşünmemiştim Doğru bu çocuğun kıyafetler nere konacak 🙈Hiç aklıma gelmeyen şeyler çıkıyor sürekli 😄
Canım ben beşik ve şifonyerle iki yıl idare ettim. Hiç de zorlanmadık. Kızım 2 yaşına gelince mağazaya gittik ve yatağını kendisi seçti 🥰 Küçücük bir bebek, 1 sepet kıyafeti olsa yetiyor zaten. Küçülenlerin yerine yenileri geliyor her seferinde. Şu an 3 kapaklı gardırobu ve 4 çekmeceli şifonyeri var ama içini dolduramıyoruz bile. İhtiyaç dahilinde her şey online olarak da alınıyor nasılsa. Elzem olanları alıp, gerisini ihtiyaç oldukça almak bana en mantıklı geleni. ☺️

Canım ben beşik ve şifonyerle iki yıl idare ettim. Hiç de zorlanmadık. Kızım 2 yaşına gelince mağazaya gittik ve yatağını kendisi seçti 🥰 Küçücük bir bebek, 1 sepet kıyafeti olsa yetiyor zaten. Küçülenlerin yerine yenileri geliyor her seferinde. Şu an 3 kapaklı gardırobu ve 4 çekmeceli şifonyeri var ama içini dolduramıyoruz bile. İhtiyaç dahilinde her şey online olarak da alınıyor nasılsa. Elzem olanları alıp, gerisini ihtiyaç oldukça almak bana en mantıklı geleni. ☺️
Evet her şeye heves edip boşuna masraf da yapmak istemiyorum ben de Bir de evim küçük sonra bir ton yük olması. Bilinçli bir şekilde alış veriş yapmalı diye düşünüyorum zaten Dediğin gibi anlamaya başladığı zamanlarda kendisi seçer istediğini Mantıklı buldum👌🏼😄

X