Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kabizlik icin erik hosafi iyi geliyor diye okudum galiba bir iki sayfa once, onu nasil yapicaz 😂 kuru erikten mi yas erikten mi ve sekersiz yapabiliyor muyuz?
canım erikleri çekirdeğinden ayır suyu doldur kaynat bü güzel içine de bikaç karanfil atabilirsin güzel tat verir seviyorsan. yaş erikten yapıyorum ben. şekersiz de hiç denemedim yani tadı pek olmayabilir😊 kaynattıktan sonra süzgeçten geçiriyorum, posasını komple atmıyorum geçirebildiğim kadar kaşıkla ezerek geçiriyorum. sonra buzdolabına soğuk soğuk mis

Kaynananın başka kimsesi yok mu peki tek oğlu mu var ortak bir çözüm yolu bulabileceğiniz en azından ne bileyim bir kardeş daha olsa eşit aralıklarla kalsalar o ara bile en azından nefes alınır. Yani böyle annesine bağımlı erkekler de gerçekten zorluyor 🤦🏻‍♀️
Bir tane oğlu var, o da bıkmış durumda. Kimse istemiyor bu kadını

Benim de başımda maalesef seni anlayabiliyorum ama şöyle söyleyelim çocuksuzken, yeni evliyken bir şekilde sabredebiliyorsun susuyorsun hamileykende bişekilde sabrediliyor amma velakin bebek doğunca lohusalık sürecinde assssla sabredilemiyor aksine depresyona sokup sokup çıkarıyorlar insanın aklı başında olmuyor zaten o süreçte ağzımı tutayım eskisi gibi sabredeyim dersen bir gece kendini elinde haplarla bulabilirsin cevap vereyim dersen yaygarayı koparıyorlar öylede olmuyor hemen uzaklaş hemennnn onunla durma Allahın belaları yalnız başlarına ölsünler bukadar çektiriyorlar madem her gece ki duam bu benim yalnız başına ölsün !
Ahh Yavrum, sen de çekmişsin 🙁. Kabahat bende zaten. Evliliğin ilk aylarında eşim annesine çok ama çok kaba davranırdı, telefonlarını açmazdı. Ben de eşime söylenirdim annene niye bu kadar sertsin diye, meğer sebebi varmış. Ben geldikten sonra düzeldi zaten araları. İlk başlarda eşim çok diyordu ayrı eve çıkalım, bunu çekemem diye de benim salaklığım işte yalnız kalır yazık diye etmedim

Ya benim bu bişeyi duyunca canımın istemesi nolcak 🤣🤣 eminim yanımda olsa bi duyum tadım bırakıcam çünkü o tatlı 😂

Evet evet olabildiğince ileri at ben gene ileri atıyorum ama tam anlamıyla değil bana göre bu da bi aşama 😂😂😂

O zaman olabildiğince diyaloğa girme ama tabii bunlar geçici çözümler. Kalıcı çözüm gerek
Evet, kuzu. Salak ya, selam bile vermiyor evin içinde 😂

canım erikleri çekirdeğinden ayır suyu doldur kaynat bü güzel içine de bikaç karanfil atabilirsin güzel tat verir seviyorsan. yaş erikten yapıyorum ben. şekersiz de hiç denemedim yani tadı pek olmayabilir😊 kaynattıktan sonra süzgeçten geçiriyorum, posasını komple atmıyorum geçirebildiğim kadar kaşıkla ezerek geçiriyorum. sonra buzdolabına soğuk soğuk mis
Ay ne guzel anlattin kiz canim istedi of buz gibi 😃

canım eşin bu rahatsızlığının farkında mı yoksa saklıyor musun?saklamıyorsan biliyorsa, o zaman git ailenin yanına biraz kafanı dinlersin ama tabi bu geçici bir çözüm ve esas cümbüş bebiş doğduktan sonra başlar.. o zaman daha da çıldırtır seni. bir de bebekle ilgili yorumları eklenicek çünkü. evini ayırman mümkün değil mi? hangi ülkedesin?
Eşim en başından beri kendisi de istemiyordu aynı evde yaşamayı, benim salaklığım. Kadın yalnız kalır diye etmedim.

Canim cekti😂 hemen alip yapiyorum. Cok tesekkurler 💕

Kızlar, imdaaat. Evimiz dublex. Ben, eşim ve kaynanam aynı evdeyiz, kaynanam üst katta. O kadar yalancı, saygısız, fesat ve iyi niyetli gözükmeye çalışan insan görmedim. Kendini övmek için aynı hikayeyi her hafta anlatır, ben de: “ daha önce de defalarca anlattınız, konuya gelir misiniz” diye bölüyorum mesela. Benim max yaptığım “saygısızlık” bu olabilir. Hergün birşey tavsiye ediyor, uygulamayınca da hakaret ediyor. Keşke o verdiği tavsiyeleri kendisi uygulasa he diyeceğim de onu da yapmıyor. Sürekli kalbimi kırmak için bir konu üzerinde tartışınca alakasız yerlerden kalp kırıcı şeyler söylüyor. Mesela ben diyorum ki kışı çok severim, yazın sıcakta nefes alamıyorum. Ne derse beğenirsiniz: “Iııııy kış nasıl sevilir ya, ancak anormal insan sever kışı” bunun üzerine yani ben anormal miyim diyorum: “ yok sen çok normalsin hahahaha” diye gülüyor. Bu örnek en masumu, neler neler diyor bir duysanız. Ya da bir konuda tartışıyoruz ben beyaz diyorum o siyah diyor, bakıyor onun dediklerinin gidişatı mantıksız, “ e ben zaten beyaz diyorum sen siyah diyorsun” diyor. Ya da eşim ben üçümüz ciddi bir konu üzerinde konuşuyoruz, rahatsızlığımızı dile getirince hiç umursamıyormuş gibi hoparlörü açıp oynaya oynaya şarkı söylemeye başlıyor. Ay çıldıracağım. Uyuz oluyorum. Hamilelik sürecini bu stres altında da geçirmek istemiyorum. Yurtdışındayım, eşime diyorum beni ailemin yanına İstanbul’a gönder, bari hamileliğimi rahat geçireyim. Ne yapsam kızlar ya, bu grubun konu başlığı ile alakasız oldu ama sizden başka kiminle paylaşacağımı da bilmiyorum.
Eşiniz bu duruma müdahale etmiyor mu? Ben deliriyorum böyle kayınvalidelere. Zaten canımız burnumuzda bir de elalemi çekicez. Benim kaynanam da iyidir hoştur ama bazen sinir ediyor beni. Çocuğun cinsiyeti belli değil erkek olursa sünnet düğünü de yaparız diyor. Ben nefret ediyorjm düğünden. 2 defa aynı muhabbeti yaptı 2 defa tersledim. 3. De eşime dicem bu konuyu bir daha açmasın diye. Yoksa ben ağır konuşcam. Eşin nediyor bu duruma? Annesini uyarıyor mu hiç

Eşiniz bu duruma müdahale etmiyor mu? Ben deliriyorum böyle kayınvalidelere. Zaten canımız burnumuzda bir de elalemi çekicez. Benim kaynanam da iyidir hoştur ama bazen sinir ediyor beni. Çocuğun cinsiyeti belli değil erkek olursa sünnet düğünü de yaparız diyor. Ben nefret ediyorjm düğünden. 2 defa aynı muhabbeti yaptı 2 defa tersledim. 3. De eşime dicem bu konuyu bir daha açmasın diye. Yoksa ben ağır konuşcam. Eşin nediyor bu duruma? Annesini uyarıyor mu hiç
Eşim Annesi ile sürekli kavgalı. Kadın anlamıyor, kafası basmıyor. Kişisel sınırların ne olduğunu bilmiyor. Kitap oku, kendini geliştir diyoruz ben bu kitabın babasını yazarım diyor. Psikoloğa git diyoruz onların hepsi yalancı diyor. Ruh hastası gerçekten. Büyük olduğu için bizden akıllı zannediyor. Halbuki akıl yaşta değil, başta. En güzel örnek kendisi. Benim yanımda eltimi kötülüyor, iftiralar, yalanlar hepsi karışık. Benle kötü olunca da onun yanına gidiyor. Evin enerjisi berbat zaten

Ahh Yavrum, sen de çekmişsin 🙁. Kabahat bende zaten. Evliliğin ilk aylarında eşim annesine çok ama çok kaba davranırdı, telefonlarını açmazdı. Ben de eşime söylenirdim annene niye bu kadar sertsin diye, meğer sebebi varmış. Ben geldikten sonra düzeldi zaten araları. İlk başlarda eşim çok diyordu ayrı eve çıkalım, bunu çekemem diye de benim salaklığım işte yalnız kalır yazık diye etmedim
Evet senin hatan olmuş ayırmaya bak evleri. Uzaklaş derhal çenesi o kadar uzunsa başının çaresine de bakabilir. Oturup insan gibi geçinmeyi bilmiyorlar madem

Evet bizdede aynı şeyler oldu eşim ve kardeşleri çok kötü davranıyorlardı bende hep kızıyordum hatta kaynımla tartıştım küstüm eşimi çok uyardım meğerse bana farklı davranıp kendini acındırıyormuş üzülüyordum tek kalıyor falan diye beni hep kullanıyormuş hastayım diye özellikle yerinden de kalkmaz kıpırdamazdı meğersem hiçbir hastalığıda yokmuş hiç bu işler öyle değilmiş şimdi yalnız kalmasını kullandığı için yapayalnız kaldığını görmeden ölmeyeyim inşallah diyorum

Kızlar cok cok afedersiniz 3 gundur tuvalete cikamiyorum. Zaten uzun suredir kabızdım ama azda olsa oluyordu. Ama smdi 3 gundur hic cikamiyorum. Kuru kaysi yiorum fayda etmiyor. Hızlı çözüm varmi bildiginiz 😏
O durumun nasıl olduğunu öyle iyi biliyorum ki, kaç gün tuvalete çıkamadım ki ben normalde kabızlık nedir bilmem. Gebelikte bazı hormonlar yükseldiği için kabızlığı tetikliyor. Bol su iç ve sabahları yulaf tüketmeye çalış, katı gıdalar çok tetikliyor kabızlığı. Benim o kadar kötü olmuştu ki 8. Haftalarda, içeriden derim çekiliyordu sanki. Kuru kayısı varsa 7-8 tane koy bir su bardağı sıcak suya, 5 dk bekle yumuşayınca ye ve arkasından da suyu iç. Ben iki gün sabah akşam öyle yaptım ondan sonra rahatladım. Sonra da yulafa başladım çok şükür kalmadı kabızlık 🥰

Evet bizdede aynı şeyler oldu eşim ve kardeşleri çok kötü davranıyorlardı bende hep kızıyordum hatta kaynımla tartıştım küstüm eşimi çok uyardım meğerse bana farklı davranıp kendini acındırıyormuş üzülüyordum tek kalıyor falan diye beni hep kullanıyormuş hastayım diye özellikle yerinden de kalkmaz kıpırdamazdı meğersem hiçbir hastalığıda yokmuş hiç bu işler öyle değilmiş şimdi yalnız kalmasını kullandığı için yapayalnız kaldığını görmeden ölmeyeyim inşallah diyorum
gerçekten iyi veya kötü kaynana diye bir şey yokmuş, tepene bindirdiğin ve bindirmediğin kaynana varmış

Peki canım şeyi de sorayım bu fitili attıktan sonra beyazımsı birsey geliyor gibi acaba tam koyamıyor muyum derin olarak daha da mı ileri atmam gerek yanlış mı uyguluyorum
Canımmmm ileri doğru biraz ittirmen gerek ama zaten ileri de atsan gebeliğin etkisiyle normal akıntıyla birlikte ilacın az da olsa bir miktarının dışarı atılması normal, zaten gece attığında sabaha kadar gösterir faydasını. Atılan kısım çok önemli değil 🥰

Kız bende ne kadar bulantı olursa olsun tatlı krizi geliyor ve inanırmısın bulantım geçiyor yiyince saçma bi şekilde 🤣🤣🤣
Benimde öyle. Helva sofrada tadına baktığım kahvaltılık öğünü bile değil ama nasıl yiyorum içim geçiyor. Eşim diyor üzerine peynir ye dengelesin ama yok yani🤣

X