Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kizlar,birsey soracam ,ben de siskinlik cok oluyor nefes alamiyorum sizlerde de varmi ? Yani zaten hic agir yemek yiyemiyorum,tatli zaten düsündügumde midem bulaniyor,sadece salata ,sebze vs. yiyebiliyorum.Hani ekmek ,pilav ya da diger karbonhidrat iceren gidalar tüketemiyorum ,midem almiyor daha ...ama bi domates yemesem de sisiyorum ,hareket edemiyor 😔
Ne yapabilirim 🥺
Merhaba o şişkinlik ve nefes alamama bende oluyor çok kötü bir şey nefes almaya çalışınca öksürük tutuyor tuhaf birsey

İyiymiş fazla bir fark yok benimde 12+2 ve 12+3 iki gün önce hicbiseyim yokken ambulansla acillik oldum kanamam oldu Cook kotu şuan biraz tedirginim korkuyorum inşallah bebeklerime birşey olmaz sağlıklı bir şekilde alırım kucagima
canım çok geçmiş olsun korkma sakin kal Allah izin verirse birsey olmaz bende yeni yaşadım bu durumu doktorların dediğini yapmaktan başka çaremiz yok Allahım bebişlerimizi bize bağışlasın

Kızlar, imdaaat. Evimiz dublex. Ben, eşim ve kaynanam aynı evdeyiz, kaynanam üst katta. O kadar yalancı, saygısız, fesat ve iyi niyetli gözükmeye çalışan insan görmedim. Kendini övmek için aynı hikayeyi her hafta anlatır, ben de: “ daha önce de defalarca anlattınız, konuya gelir misiniz” diye bölüyorum mesela. Benim max yaptığım “saygısızlık” bu olabilir. Hergün birşey tavsiye ediyor, uygulamayınca da hakaret ediyor. Keşke o verdiği tavsiyeleri kendisi uygulasa he diyeceğim de onu da yapmıyor. Sürekli kalbimi kırmak için bir konu üzerinde tartışınca alakasız yerlerden kalp kırıcı şeyler söylüyor. Mesela ben diyorum ki kışı çok severim, yazın sıcakta nefes alamıyorum. Ne derse beğenirsiniz: “Iııııy kış nasıl sevilir ya, ancak anormal insan sever kışı” bunun üzerine yani ben anormal miyim diyorum: “ yok sen çok normalsin hahahaha” diye gülüyor. Bu örnek en masumu, neler neler diyor bir duysanız. Ya da bir konuda tartışıyoruz ben beyaz diyorum o siyah diyor, bakıyor onun dediklerinin gidişatı mantıksız, “ e ben zaten beyaz diyorum sen siyah diyorsun” diyor. Ya da eşim ben üçümüz ciddi bir konu üzerinde konuşuyoruz, rahatsızlığımızı dile getirince hiç umursamıyormuş gibi hoparlörü açıp oynaya oynaya şarkı söylemeye başlıyor. Ay çıldıracağım. Uyuz oluyorum. Hamilelik sürecini bu stres altında da geçirmek istemiyorum. Yurtdışındayım, eşime diyorum beni ailemin yanına İstanbul’a gönder, bari hamileliğimi rahat geçireyim. Ne yapsam kızlar ya, bu grubun konu başlığı ile alakasız oldu ama sizden başka kiminle paylaşacağımı da bilmiyorum.
Allah sabırlar versin çok zor yurt dışında maddi imkanlar nasıl ayrı eve çıkma durumunuz var mı ev ev üstüne olmuyor malesef kendi ailen bile olsa zor oluyor ☹️

Allah sabırlar versin çok zor yurt dışında maddi imkanlar nasıl ayrı eve çıkma durumunuz var mı ev ev üstüne olmuyor malesef kendi ailen bile olsa zor oluyor ☹️
Maddi imkanımız var ama bu seferde eşimin içi rahat değil, annemi tek bırakamam diye. İş iyice çığırından çıkacak anca öyle karara gelecek herhalde

Günaydııın güzel anneler 🤗🥰☀️🌞
Ben bugün güne daha güzel uyandım dişim biraz daha geçti.umarım sizlerde iyisinizdir hastalık vs yoktur kimseciklerde🤗
Çook sevindim canım hep iyi ol, hep iyi olalım 🌸
Kızlar cok cok afedersiniz 3 gundur tuvalete cikamiyorum. Zaten uzun suredir kabızdım ama azda olsa oluyordu. Ama smdi 3 gundur hic cikamiyorum. Kuru kaysi yiorum fayda etmiyor. Hızlı çözüm varmi bildiginiz 😏
Canım ben bi ara taze kayısı yiyip düzenli çıkıyordum. Sonra kayısıyı bıraktım. Şimdi her gün 1 bardak kefir içiyorum o da işe yarıyor

Merhaba kizlar,birsey soracam ,ben de siskinlik cok oluyor nefes alamiyorum sizlerde de varmi ? Yani zaten hic agir yemek yiyemiyorum,tatli zaten düsündügumde midem bulaniyor,sadece salata ,sebze vs. yiyebiliyorum.Hani ekmek ,pilav ya da diger karbonhidrat iceren gidalar tüketemiyorum ,midem almiyor daha ...ama bi domates yemesem de sisiyorum ,hareket edemiyor 😔
Ne yapabilirim 🥺
Ben de bi ara öyleydim canım bence ara ara oluyor. Taş gibi oluyor karnım özellikle akşamlarııı nefes aldırmıyor sanki. Hatta diyorum şimdiden böyleyse 7-8 aylarda napcam

Peki canım şeyi de sorayım bu fitili attıktan sonra beyazımsı birsey geliyor gibi acaba tam koyamıyor muyum derin olarak daha da mı ileri atmam gerek yanlış mı uyguluyorum
Canım o ihtiyacı olanı alıp gerisini atıyor sanırım çünkü bende de oluyor. Önceden derine atamıyordum ondan sanıyordum da şimdi baya derine atabiliyorum

Kızlar, imdaaat. Evimiz dublex. Ben, eşim ve kaynanam aynı evdeyiz, kaynanam üst katta. O kadar yalancı, saygısız, fesat ve iyi niyetli gözükmeye çalışan insan görmedim. Kendini övmek için aynı hikayeyi her hafta anlatır, ben de: “ daha önce de defalarca anlattınız, konuya gelir misiniz” diye bölüyorum mesela. Benim max yaptığım “saygısızlık” bu olabilir. Hergün birşey tavsiye ediyor, uygulamayınca da hakaret ediyor. Keşke o verdiği tavsiyeleri kendisi uygulasa he diyeceğim de onu da yapmıyor. Sürekli kalbimi kırmak için bir konu üzerinde tartışınca alakasız yerlerden kalp kırıcı şeyler söylüyor. Mesela ben diyorum ki kışı çok severim, yazın sıcakta nefes alamıyorum. Ne derse beğenirsiniz: “Iııııy kış nasıl sevilir ya, ancak anormal insan sever kışı” bunun üzerine yani ben anormal miyim diyorum: “ yok sen çok normalsin hahahaha” diye gülüyor. Bu örnek en masumu, neler neler diyor bir duysanız. Ya da bir konuda tartışıyoruz ben beyaz diyorum o siyah diyor, bakıyor onun dediklerinin gidişatı mantıksız, “ e ben zaten beyaz diyorum sen siyah diyorsun” diyor. Ya da eşim ben üçümüz ciddi bir konu üzerinde konuşuyoruz, rahatsızlığımızı dile getirince hiç umursamıyormuş gibi hoparlörü açıp oynaya oynaya şarkı söylemeye başlıyor. Ay çıldıracağım. Uyuz oluyorum. Hamilelik sürecini bu stres altında da geçirmek istemiyorum. Yurtdışındayım, eşime diyorum beni ailemin yanına İstanbul’a gönder, bari hamileliğimi rahat geçireyim. Ne yapsam kızlar ya, bu grubun konu başlığı ile alakasız oldu ama sizden başka kiminle paylaşacağımı da bilmiyorum.
Ev üstüne ev olmaz çok net. Burada eşinin köprü görevi görmesi lazım. Yani sen ne yapsan boş. Çalışıyor musun? En azından gündüz uzak kalırsın.

canım eşin bu rahatsızlığının farkında mı yoksa saklıyor musun?saklamıyorsan biliyorsa, o zaman git ailenin yanına biraz kafanı dinlersin ama tabi bu geçici bir çözüm ve esas cümbüş bebiş doğduktan sonra başlar.. o zaman daha da çıldırtır seni. bir de bebekle ilgili yorumları eklenicek çünkü. evini ayırman mümkün değil mi? hangi ülkedesin?

Ev üstüne ev olmaz çok net. Burada eşinin köprü görevi görmesi lazım. Yani sen ne yapsan boş. Çalışıyor musun? En azından gündüz uzak kalırsın.
Bencede eşlerin o çizgiyi ayarlamaları lazım. Hele ki insan hamileyken çok daha hassas olabiliyor. Ve en önemlisi huzurlu sakin mutlu bir gebelik dönemi. Bu bebeğe de yansır. zumrutyaz zumrutyaz aynı evde olduğunuz için uzak durman zor olur ama ne kadar az muhabbet ederseniz o kadar iyi gibi sanırım. Umarım düzelir her şey. 🙏

X