Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bugün tam 10+0. 19 Ağustosta doktoruma ikili tarama için gideceğim. O gün 11+5 olacak inşallah. 12+ lı günlerde de fetal dna yapılacak. Bence de kesin sonuç için 11.haftadan sonra olmalı gibi geliyor
Hadi hayırlı sonuçlar olsun inşallah
Ben çok merak da ediyorum bir an önce yaptırasım geliyor

Ben gwcen canim pogaca istedi yedim icim kaziniyor ama tabi cikariyorum sonrasinda insallah cikardigin icin bise olmamistir

Hadi hayırlı sonuçlar olsun inşallah
Ben çok merak da ediyorum bir an önce yaptırasım geliyor
Cinsiyet değil de kromozom analizi için merak ediyorum ben de. Bir önceki gebeliğimde yaşadığım sorunlarla tekrar karşılaşmaktan çok korkuyorum. Şu an için cinsiyeti kız gibi hissediyorum ama merak da çok etmiyorum. Doğuma kadar bilmesem de olur. Tahminim tutacak mı diye merak ediyorum sadece.

Bu arada bunun 1 yıla çıkması için çalışma yapıyorlarmış bı ara öyle duymuştum belki öyle bişey gelebilir kizlar
ay inşallah bize yetişsin yaaa
yaa saçlarım normalde aslaaaa karışmazzz, karmakarışık zor tarıyorumm
Kızlar muzun üzerine minik tahin ve bal gezdirdim. Problem olmaz herhalde tahin falan dimi
tahin kalsiyum deposu canım ye ye :)

Maşallah kızlar bide geç cinsiyetini gösterir derlerdi. Yinede çok erken değil mi 11.hafta ? Beni 12.haftada çağırdı %70tahmin ederim dedi.15- 16 gibi kesin belli olmuyor mu?
Valla bana 11 haftada kemik yapısından anlaşıldığı üzere kız dedi . Ve öylede oldu . Nasıl anladı bilemem . Bi yerde okumuştum doktorlar çok önceden görürlermiş cinsiyeti ama söylemezlermiş belli bi zamana kadar

Bana erkekmiş gibi geliyor. (eşimin tarafında kız yok neredeyse ondan) Ama vakit geçtikçe sanki kızım olcakmış gibi hissediyorum :) Kendimi ileri de kız annesi gibi görüyorumm
Hamilelik parmak izi gibi aslında herkeste farklı oluyor bunlar sadece hurafe işte ama tuttuğu da oluyor bazen

Benim de 3. Gebeliğim bana 2. Doğumdan hemen sonra iğne yaptılar 3. Bebekte sıkıntı olmasın diyeymiş daha gerek yoktur heralde ilerleyen aylarda yine sorarım doktora.

Belli olmaz ben ikisindede hep tatlı yedim
İlk doğumunda bebeğin kan grubu seninle aynıydı o zaman.ayni olunca aşı olunmuyor çünkü. Benim de 2. Doğumunda bebekle kan grubum aynıydı aşı yapmadılar.ama şimdi doktor 7. Ay da aşı istedi. Acikcasi bende olsun istiyorum çünkü kan uyusmazliginda bebekte ağır sarılık kansızlık oluyor.benim ilk doğan bebegimde ciddi sarılık oldu ve 6 7 yaşlarında çok ciddi kansızlık tedavisi gördük hala çok yüksek değil kani

Kızlar merhaba aramızda tiroid ilacı kullanan var mı? Varsa kontrolünüzü ne zaman yaptınız ben 4.haftadayım 2 hafta önce gebeliği bilmiyoken değerim iyiydi o yüzden doktor şuan bakmaya gerek yok daha yükselmemiştir dedi. Randevu alıcam da kaçıncı haftada baktırayım acaba?

Ne yaşadın canım inşallah olmaz sağlıklı bir gebelik diliyorum bende yüksek riskli gebelik kategorisindeyim o yüzden önerdi doktorum ilk gebeliğimde yaptırmamıştım. Karaciğer enzim değerlerim çok yüksek takipte olacağım ve sürekli idrar yoku enfeksiyonu var bir etkisi olacak diye de çok tedirginim bir de ürtiker belası var başımda alerji ilacı kullanıyorum umarım sağlıklı bir süreç olur Bu sıkıntıları ilk gebeliğimde de yaşadım ama son haftalarda yüksek tansiyon vs da çıktı sonra kızım 36+5 te geldi çok şükür sağlıklı ama bu gebeliğimde şimdi bu haftalar da olması beni tedirgin ediyor yoksa kızımda ikili testten başka bir şey yaptırmamıştım .
Ama tabi yaptırmışken bu testi cinsiyeti de öğrenme durumu beni heyecanlandırıyor :) Erken öğrenmekte istiyorum şöyle benim kızıma da erken haftalarda hep erkek demişlerdi 16-17. Hafta da kız olduğunu öğrendik şimdi aynı tahminlere girmeyi hiç istemiyorum:) Ama ne yalan söyleyim bana da kız olacakmış gibi geliyor erkek olsun isterim ama niyeyse kendimi bir erkek annesi gibi de görmüyorum Hayırlısı olsun sağlıklı olsun artık diyorum zaten sonuç ilk günden belli bakalım Y mi kazandı X mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…