Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar merhaba ben hamileligimi regldeb 5 gün once erken gebelik testleriyle öğrendim kan testi yaptırdım beta hcg reglden 5 gün önce 13 çıktı. Pazar günü 4. Haftaya giricem 1 yıllık evliyim eşimle birlikte planlayarak çocuk sahibi olduk aslında mutluyum istediğimiz bı şeydi gercekten ama öğrendiğim günden beri aşırı dalgalı ruh halindeyim. Çalıştığım için gündüzleri iş edenyerinde iyiyim ama akşam eve dönerken içimi bı karamsarlik kapliyo anksiyete krizleri geliyo sürekli kötü dusunceler ya hazır değilsem ya yapamazsam ya anne olmayı haketmiyosam diye. Zaten normalde de anksiyete bozuklugum vardı hep kuruntulu bı insandim ya öyleyse ya böyle olursa diye hamile kalmadan 3-4 ay önce bırakmıştim ilaçları sanırım hayatımda büyük bı değişiklik olduğu için ataklarım tekrarliyo. Geçici bı süreç oldugunu biliyorum ama bir türlü önüne geçemiyorum olumsuz düşüncelerin bebeğime de zararı olucak diye korkuyorum 9 ay hamilelik nasıl geçecek diye korkuyorum çok uzun geliyo gözüme. Benim gibi bu ruh halinde olaniniz var mı

Seni cok iyi anliyorum, bende anksiyeteli bir insanim hatta osb,uyum bozuklugu da demisti doktor, ilaca baslayip 2 haftaya birakmistim.
Ayni dusunceler banada oluyor, hazirmiyim gercekten, yapabilirmiyim, nasil anne olucam, acaba anne gibi hissedicekmiyim ve daha nicesi, heycana ve pozitif duygulara odaklanmaya calisiyorum. Ama inan ki anksiyetesi olmayanlar da ayni dusunceleri elbette yasiyordur.
Bende mesela kendimi cok gergin hissediyorum, akan burnuma bile asiri öfkeliyim
Buda salgilamis oldugumuz hormonlarla alakali sanirim. Bu anlattigin seyin gecici oldugunu dusunuyorum, iyiye odaklan bebisini dusun, cok iyi bir anne olacaksin, bu dusunceleri yasiyor olup endiselenmen bile ne kadar iyi bir anne olacagini gosterir
Kendini akışına birak ve hamileligin, bebisinin icinde buyumesinin tadini cikar canim.

Çok teşekkür ederim bende öyle yapmaya çalışıyorum pozitif dusunceye odaklanmaya çalışıyorum bazı durumlarda baş edemiyorum hamile kalmadan önce de en fazla 2 hafta böyle olumsuz hissediyorum eninde sonunda hiç gecmicek gibi gelen o hisler geciyo kendimi böyle sakinleştirmeye çalışıyorum hep çok sağolun

Ahhh ah seni o kadar iyi anliyorum ki, bende öyleyim. Bir gun cok neseli hayat dolu ertesi gun veya 5 saat sonra cok depresif
Hatta bu hissi kabullendim, anksiyete kaynakli bazilari baya carpintida eslik ediyor. Herseyin olumsuzunu dusunurum, insanlara guvenim sifirdir, hep en kotusunu dusunurm, hatta kendi icimde sus diyip iyiye donusturmeye calisirim
Yanliz degilsin

Evet var sanki beni anlattın. Anksiyete hastasıyım ilaç kullandım hatta o sayede cocuk fikrini benimsedim ama hep içimde korku vardı. 9 ay ilaçsız nasıl yaparım diye. Çünkü atak gelince yerimde duramıyorum kalbim ağzımda atıyor. İlk haftalar senin gibi oldum sonra ultrason kan tahlilleri derken sürece uyum sağladım gibi bide yalnız kalmamaya çalış. Aileme uzaktım ben hemen onlarım yanıma geldim eşimde şuan çalışmıyordu zaten.

Şuan bende bunları okuyunca yalnız olmadığımı hissettim ama hepimiz çok güçlüyüz ve bu bi süreç inşallah hepimiz kolay güzel bi şekilde geçirirz

Ben bıraktım.Bi de sağlam bi
İçiciydim yani. Ben hep kafamda 1 tane bile içsem ona zarar veririm diye düşündüm. Güçleri ne ki yavruların.Kafana koyup korkmazsan rahat bırakılıyor .
gözün aydn bırakmışsn canm darısı bana bende günlük azaltarak bırka bilirim hemn bırakmam sinirsel migrnim var başma vuruyor sinirleniyorum

Kızlar selam
Çalıştığım için çok fazla giremiyorum siteye umarım hepiniz iyisinizdir
Bugün 4+6 oldum yine kan verdim yarın sabah çıkar
Ama çok kasık ağrım var sizde de oluyor mu? Özellikle sağ tarafım.. aslında kasıkta sayılmaz göbeğimin yan tarafı batıyor, ağırıyor
Oğlum zamanında hiç bunlar olmamıştı.. tedirgin oldum biraz

Benim bir önceki hamileliğimde de oldu şuan 4+0 sayılırım bende kasık ağrısı yok normalde yarın regl olmam gerekiyor. Tekrar şimdi kan verdim , benimde bi önceki hamileliklerimde bulantım hemen başlamıştı. Belkide her hamilelik farklı bilemiyorum. Tedirgin olmanızı anlıyorum bende aynı durumdayım. Randevunuz ne zmn ?

A slm cnım allh kolaylık versn tşk ederiz sen naslsn aynısı bende yaşyorm benim sol kaldığım gbegm ağrıyor ama ben henüz kese bile görmedim doktor da net birşey demdi ama inşllh normaldir stres yapmamak lazım inşallh yoktur da

Kizlar doktor size folik asit degerinize bakmak icin kan testi yaptimi hic veya b12, d vitamini, benden baya kan almislar ama icerisinde bunlar yok, ilk 3 ayinda folik asit onemliyse 1. Ayi gecmis bile oluyor, baktirmak gereklimi. Siz baktirdiniz mi hic

yok valla bana da bakmadılar. Bi takviye verdiler onu kullanıyorum

Ayy böyle yorumları okumak yalnız olmadigimi görmek çok iyi hissettiriyo çok şükür benim de en büyük destekcim eşim aslında kendi ailem eşimin ailesi herkes çok destekci ama sadece bebeğin sağlığına odaklanmis durumdalar ben nasıl hissettiğimle ilgili pek konusamiyorum hatta bazen daraliyorum çünkü sürekli yapıp yapmamam gereken şeylerden bahsediyolar :) ama eşim sağolsun halimi anlayip beni rahatlatmaya destek olmaya calisiyo birlikte atlaticaz inşallah bu süreci :)

Ben de hamilelikten 1 ay önce bebege karar verdiğimizde kullanmaya baslamistim folik asit. Kanda gebelik baktirmaya gittiğimde oradaki doktor başlamam gerektiğini söylemişti. Önemli olan günde 400 mg folik asit almakmis dilerseniz aile hekimi veya eczaneden de direkt alabilirsiniz

Ben folik asite kendim basladim 1 hafta oluyor eczaneden almistim, doktor sormadi bile. Folik asit degeri cok dusukse doktor kendisi fazla mg yaziyormus diye okuyunca kafam karisti.

Ben de 4.haftanin başındayim benimde aynı şekilde kasigimin sag tarafına bıçak gibi sancılar giriyo arada. Ben gözlemledim genelde üst üste çok iş yaptığımda ya da dinlemedigimde olduğunu farkettim sancılar geldiğinde bı 10-15 uzanın iyi gelebilir normal diye yorumluyorum bende bu süreçte sanırım yerleşme sancıları

Ben hamile olmadan 1-2hafta önce baş donmelerim oluyo diye yaptırmıştım d vitaminim tam sinirda çıkmıştım ilk doktor kontrolum 25 Ekim'de gittigimde doktora bu sonuçları da sormayı düşünüyorum isterseniz siz de bı dahaki randevunuzda kan testi talep edin içiniz rahat etsin

Yarina aile hekimine aldim randevu, b12, d vit, folik asit baktirayim im

En iyisi gerçekten bi vitaminin eksik olması dengeyi baya bozuyo bende demir eksikligi var bı kere kritik dereceye düşmüştü yer altimdan kayiyo gibiydi sürekli dengem bile kalmamıştı doğru dürüst takip etmek önemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…