2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    177
Bizde sarılık için kapsamlı araştırma için kan verdik idrar verdik valla ciğerim söküldü sorma 😔 eli sisti yavrumun kaç tüp kan verdik. Sonuçlarını bekliyoruz. Sarılığı çok uzadı 😔
Bizde 2 hafta önce kızım için hem idrara hem 6 tüp kan verdik bugünde oğlum için verdim kızımın sonuçları güzel çıktı ama oğlum 2 hafta önce bağırsak enfeksiyonu geçirdi şimdi değerleri düşmüş valla napcam bilemedim

Büyük kızımda ben de bir cok gaz damlasi kullandim. En iyi biogaia gelmisti. Super bi etki yaratmadi ama bi nebze olsun rahatlamıştı. Nurse harvey diye bi damla denemistik aman yarabbi cocuga verdikce kustu. Malesef deneme yanilma yapacağız yine☺️
Hiç duymadığım bir marka olan entrogis damlayı verdi eczacı tanıdık. En iyisi bu diye vermiş eşime. 1 aylık olduk 7 kere kullandık her verdiğimde rahatlattı, bugün kızlardan biri de almış deneyeyim diye o da çok çok daha fazla işe yaradı dedi bilemiyorum her bebek farklı ama denenebilir 🫠

Cnm ikinci ama ilk gibi demissin ya suan ayni bende oyleyim. O kadar farkli ki ilk kizimdan. Ilk kizim kucaga aldik mi uyurdu, hic kustugunu hatirlamam sayilidir, gaz sancisi fln da yoktu , emzik asla tutmamisti oyle uyurdu. Simdiki ise emzik istiyor emzigi gorunce uyuyor, kucakta uyumuyor yerine yatirinca uyuyor, gaz sancisi erken basladi 7 günluk daha ustelik meme tutmada zorluk cekiyor vs vs herseyiyle cok farkli. Hemsireler bile ilk bebek mi dedi halbuki alakasi yok ilk kizim memeyi tutar birakmazdi benim becerim degildi cocukla alakali birseydi. Lohusalik biryandan sebepsiz hergun agliyorum cok mutsuzum
Ya açelya üzme kendini sıkma canını inan zaman çok hızlı geçiyor daha dün küvezdeydi kızım elim kadar birşeydi tutmaya korkardım 🥹🥹şimdi görsen o kadar güzel toparladı ki bakmayın bana şikayet eder gibiyim ama şükür ediyorum ya ben hastahaneye gitmeseydim o gün ya karnımda bebeğimle birlikte zehirlenseydim ya bebeğimin enfeksiyonu artmış olsaydı çok şükür şuan yanımda iyi zaman çok hızlı geçiyor ağlama tadını çıkar ağlıyor mu al kucağına konuş onunla inan ki dinliyorlar 😅😅sakinleşir hem sende sakinleşirsin sıkma canını o yanında 2.de olsa zorlansakta doğdular herşeye rağmen yanımızdalar 🥹🥹🥹

Merhabalar 24 temmuzda doğum yaptım bugün hala sütüm damla damla nasıl artırabilirim
Bestlak damla bol su ve en önemlisi uyku.
Karadut tahin hoşaf falanda sütü arttırıyor birde şunu gözlemledim ne zaman çay içsem sanki sütüm daha fazla oluyor. Bugün çay içmedim mesela azaldı gibi hissettim. Kayınvalidem söylemişti inanmamıştım. Beslenme falan hak getire ben bol bol çay ve su içiyordum sütüm çok oluyordu demişti.

Bu sene sarılık senesi midir nedir kızlarla da konuştuk neredeyse tüm bebekler sarılık geçirdi fototerapi alanlar oldu. Çok şükür iki bebemdede sarılık olmadı bende şaşırdım 2019 grubunda 5-6 bebiş falan vardı sadece.
Benim uşağımı bilerek sarılık ettiler bacım şekeri 132 doğdu tansiyonu yüksekti doğduğunda anne sütünü 4 gün vermemişler damardan beslenmiş kuzum yatışının 3üncü günü gözünde bandaj vardı mavi ışığa yatırmışlardı

Benim uşağımı bilerek sarılık ettiler bacım şekeri 132 doğdu tansiyonu yüksekti doğduğunda anne sütünü 4 gün vermemişler damardan beslenmiş kuzum yatışının 3üncü günü gözünde bandaj vardı mavi ışığa yatırmışlardı
Ama senin bebişin erken doğdu yoğunbakımda kaldı kuzucum çok normal sarılık riski fazla olan bir grup zaten. Birde Turna sen demiştin ya gözü akıyor diye Erimin de gözü doğduğu günden beri akıyor o enfeksiyon değilmiş söylicem söylicem unutuyorum gözyaşı kanalları tıkalı olduğu içinmiş kendi doktorumda çocuk doktoruda dün götürdüğüm doktorda mutlaka masaj yapılmalı olağan bir süreç merak etme dediler. Hala akıyor gözü sarı sarı Çapaklı damla bile vermedi.

Antibiyotik konusundaki cevaplarınıza teşekkür ederim kızlar 🩵 tek tek alıntılayamadım içimi rahatlattınız başladım bugün içmeye

Kızlar sarı süt oluyo mu ? Yani böyle civciv sarısı gibi . Tek noktadan çıktı bu akşam yağlı bi yapısı da yok. İltihap falan olabilir mi acaba korktum açılcası :KK43:

Ya açelya üzme kendini sıkma canını inan zaman çok hızlı geçiyor daha dün küvezdeydi kızım elim kadar birşeydi tutmaya korkardım 🥹🥹şimdi görsen o kadar güzel toparladı ki bakmayın bana şikayet eder gibiyim ama şükür ediyorum ya ben hastahaneye gitmeseydim o gün ya karnımda bebeğimle birlikte zehirlenseydim ya bebeğimin enfeksiyonu artmış olsaydı çok şükür şuan yanımda iyi zaman çok hızlı geçiyor ağlama tadını çıkar ağlıyor mu al kucağına konuş onunla inan ki dinliyorlar 😅😅sakinleşir hem sende sakinleşirsin sıkma canını o yanında 2.de olsa zorlansakta doğdular herşeye rağmen yanımızdalar 🥹🥹🥹
Bin şükür saglikla kucagimizdalar ya canim ne kdr dua etsek sukretsek az. Su hormonlar arada yukselmese. Ilk kizima eskisi gibi ilgimi verebilsem de vicdanen biraz rahatlasam hersey daha yoluna girecekte biraz zaman🍀

Ben düzenli vermiyorum gaz damlalarının neredeyse hepsi probiyotikli doktorda ver demedi sadece d3 kullanıyorum gazı oldukça veriyorum damlayı
Cnm gaz damlasi degilde direkt probiyotik vermisti. Bunda bisey vermediler ayni seninki gibi sadece d3 verdiler onu veriyorum günlük olarak. Senin bebis nasil 🌸

Kızlar sarı süt oluyo mu ? Yani böyle civciv sarısı gibi . Tek noktadan çıktı bu akşam yağlı bi yapısı da yok. İltihap falan olabilir mi acaba korktum açılcası :KK43:
Noo iltihap değildir olsa ne ateşin düşer ne ağrısından durabilirsin. Sütün henüz olgunlaşmamış olabilir canım. Süt tek noktadan tek yerden gelmiyor. Değişir rengi merak etme.

Nurse harveyi biz dün ilk defa denedik canım inşallah öyle bir etkisi olmaz.
Her bünye farklı inşallah öyle bir etkisi olmaz sizde.

Merhabalar 24 temmuzda doğum yaptım bugün hala sütüm damla damla nasıl artırabilirim
Su, bestlak, uyku,olabildigince cok emzirme ve sağma. Bence bunlar ise yarıyor

Hiç duymadığım bir marka olan entrogis damlayı verdi eczacı tanıdık. En iyisi bu diye vermiş eşime. 1 aylık olduk 7 kere kullandık her verdiğimde rahatlattı, bugün kızlardan biri de almış deneyeyim diye o da çok çok daha fazla işe yaradı dedi bilemiyorum her bebek farklı ama denenebilir 🫠
Deneyelim biz de. Sağol ♥️

Bizde 2 hafta önce kızım için hem idrara hem 6 tüp kan verdik bugünde oğlum için verdim kızımın sonuçları güzel çıktı ama oğlum 2 hafta önce bağırsak enfeksiyonu geçirdi şimdi değerleri düşmüş valla napcam bilemedim
Geçmiş olsun canım😔🙏. Çok zor ya. Valla zor bu kan verme işi. idrar verme düşündüğümden kolay oldu ama. İyilessinler bir an önce inşallah 🙏

Bu sene sarılık senesi midir nedir kızlarla da konuştuk neredeyse tüm bebekler sarılık geçirdi fototerapi alanlar oldu. Çok şükür iki bebemdede sarılık olmadı bende şaşırdım 2019 grubunda 5-6 bebiş falan vardı sadece.
Aman maşallah erim paşaya 🙏🧿kuzum 4. Günden beri sarılık benim oğlan kaç gün oldu. 13-16-14-17-14 böyle gibi sonuçları. En son kapsamli bakılması için bayağı kan verdik. Birkac sonuç geç çıkacak bakalım 😔

18 den sonra işin veriyoruz dedi doktor bana da cnm bizim de 14 çıktı da. Cnm sende sagarak veriyorsun ne ictigini biliyorsun aslinda bir ogunde kac cc icmis oluyor
Canimcim iştahı, idrar,kaka,kilo alımı ile ilgili bir sorunu yok. 100cc bin ustunde her öğünde şuan, 2-3 saatte bir acıkmış oluyor. Kendi uyanıyor acıkınca ben uyandirmiyorum hatta gece de. Alarm gibi bebek. 🙂

X