2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Canım çok tesadüfi bir şekilde bugün suni sancı verelim diye konuştuk ama gerek kalmadı çünkü kendi sancılarım başladı. Dün sabahtan beri sancı çekiyorum, bu sabah 5dkda 1e düştü. Suni sancı filan verilmedi yani. 4 tane dikişle normal doğurdum çok şükür. Sancı çekerken nişanımda geldi. Sonra bi gittim 8 cm açıklığı im varmış. Doktor suyu patlattı. Bu arada benim bebiş son ana kadar aşağı inmedi, çünkü kordonu kısaymış🤕
Bizim de kordon kısaydı doğduktan sonra göğsüme değiş karnıma koyabildi doktor anca. Kordondaki kan akışını bekledik sonra eşim kesti kordonu.

Kızlar günaydınlar 🌸 benim bebiş 4 günlük . Bugün kontrolü vardı gittik elimden geldiği kadar da emziriyorum ama 5 gram vermiş. 2850 oldu . Moralim bozuldu açıkcası. 2 saatte bir emzir dedi doktor elimden geldiğnce yaptım ama memede uyuyor uyuyunca zor uyanıyor benimki. Uyandırana kadar aradan rahat 1 saat geçiyor. Ne yapsam sizce ?
Canım 5 gr hiçbir şey değil. Sonuçta bebekler de ödemli ve bir miktar kilo verip tekrar almaya başlıyorlar. Canını sıkma sen. Uyandırmak için de bezini açabilirsin ayaklarının altını uyarabilirsin. Gıdıklama fiske atma gibi

Şükür 🙏Kuzum benimki 25 günlük oldu bugün gittikçe artacak süt ihtiyacı. Benim ilk hafta çok fazla geldi sütüm şuan bebeğin ihtiyaci kadar geliyor. Memede yumuşama da oldu dokunulmayacak kadar sertti ilk iki hafta. Dün gece emzirmeyi yine denedim. Hatta direkt memenin üstüne koydum biraz emip hircinlasti. Keşke emse. Biberonla verdim öyle olunca. Zor valla.
Cok zor cnm mesai iki katina cikiyor sag yika derken 1 saat aliyor. İnsallah tutar memeyi cnm. Bizimki 8 gunluk daha sarılığı olunca memeden sagdigim ne varsa veriyorum 80 ml fln iciyor 3 saatte bir

Geçmiş olsun canım😔🙏. Çok zor ya. Valla zor bu kan verme işi. idrar verme düşündüğümden kolay oldu ama. İyilessinler bir an önce inşallah 🙏
İdrar kız bebeklerde cok zor. Tüm günümü idrar almaya verdigimi bilirim. Bi türlü poseti tutturamamistik 😃 Simdi daha tecrubeliyim tabi artik daha rahat yaparım.

Kızlar günaydınlar 🌸 benim bebiş 4 günlük . Bugün kontrolü vardı gittik elimden geldiği kadar da emziriyorum ama 5 gram vermiş. 2850 oldu . Moralim bozuldu açıkcası. 2 saatte bir emzir dedi doktor elimden geldiğnce yaptım ama memede uyuyor uyuyunca zor uyanıyor benimki. Uyandırana kadar aradan rahat 1 saat geçiyor. Ne yapsam sizce ?
İlk gunler biraz vermesi cok normal. Odem falan gidiyor cunku. Sonrasında hızla alacaktır merak etme.

Kuzum sal biraz evi hergun de yapma yani. Boşver. Ben çok takintiliydim temizlik konusunda. Evlenince biraz geçti. Doğum yapınca hepten bitti o takintililik. Bazen hiçbir şey yapmıyorum bile evde inan. Dün yemek yaptım mesela sadece onun dışında full bebeğimle ilgilendim. Bugün hava güzel serin biraz bebeği dışarı çıkaracağız. Dönünce babasına bırakıp temizliği yaparım ne yapayım 😅
Ah cannm keşke ama evde bir çocuk daha var arti biraz ona Zaman gidiyo birde allerjik evde azıcık toz olsun öksürük vs o yüzden oda olunca cok yoruluyoz ya

İdrar kız bebeklerde cok zor. Tüm günümü idrar almaya verdigimi bilirim. Bi türlü poseti tutturamamistik 😃 Simdi daha tecrubeliyim tabi artik daha rahat yaparım.

İlk gunler biraz vermesi cok normal. Odem falan gidiyor cunku. Sonrasında hızla alacaktır merak etme.
Kendi ağrılarıma odaklanıp beslenme saatlerme dikkat edemedim diye kendimi suçlıyorum biraz bi 3 200 doğar diyodum ama doğım kilosu da 2900 dü falan . Bakım verememekten korkuyorum sanırım inşallah alır bından sonra tüm bebişler iyi olsun ya 🥹

Canım 5 gr hiçbir şey değil. Sonuçta bebekler de ödemli ve bir miktar kilo verip tekrar almaya başlıyorlar. Canını sıkma sen. Uyandırmak için de bezini açabilirsin ayaklarının altını uyarabilirsin. Gıdıklama fiske atma gibi
Canım valla yapıyorum hepsini artık alıştı sanki ilk topuğuna diske atıldıgında nasıl ağlamıştı şimdi yapıyorum yüzünü ekşitip susuyor . Biraz kendi sütüme bakıyım belki iyi değildir yeme içmeyi düzenliyim . İnşallah alır bugünden sonra kilo🥹

Pazartesi sabah 8 de hastaneye yatışım olucak canım suni başlıycaklar Allahın izniyle açılma halen 1 cm sancım da yok denecek kadar az
Bakalım senin nasıl olacak sen de inşallah çok güzel bi doğum geçirirsin kendini iyi hissettiğinde yazarsın demi buraya ben senden haber bekliyor olurum pazartesi sonra da sıra bende inşallah 🙏🌸🌸

Cok zor cnm mesai iki katina cikiyor sag yika derken 1 saat aliyor. İnsallah tutar memeyi cnm. Bizimki 8 gunluk daha sarılığı olunca memeden sagdigim ne varsa veriyorum 80 ml fln iciyor 3 saatte bir
Gittikçe artacak canım miktarı mideleri çabuk büyüyor 🙂🧿 dediğin gibi sağma işi zor beni ekstra yoran o valla

Bende öyle tahmin ettim valla. Erkek bebekte kolay oluyor da kızda nasıldır diye bur bir içimden gecirdim. Kan alınana kadar yaptı benimki poşete ama korkudan diye ona da üzüldüm 🙂

Cnm hic endiselenme biz 5. Gunde tam 340 gr kaybettik ki bunun 300 gramini 2. Gun kaybettik. Cok ciddi bir kayipti bu. Ona ragmen ust sinirda yuzde 9luk bir kayip oldugu icin bekleyelim dediler. Senin 5 gr coooook normal. Endiselenme lutfen. Bebekler 5. Gunden sonra kilo azmazlarsa dikkat etmek gerekmis

Kızlar bestlak damla kulanan varmı acil yardımlarınıza ihtiyacım var hic dinlemedim için galiba sütümde cidi azalma var ya 🥲 kullanan arkadaşlar işe yariyormu gerçekten

B BirNBirE kullanıyordu sanki canım. Benimde azaldı gibi oldu uyudum artmış bugün tekrar. Uykusuzluktan azalıyor sanırım
Vllha doğru ya gün içinde uyumamiz lazım yarın düzenimizi biraz değiştrm ya çünkü çok azaldi bir göğüsten bir biberon glirdi simdi bir saat sağ yarim bile olmadı bnimiki de ağlyo açlıktan anldm agzini çok aryo böle giderse gece blki mams veririm ya

Vllha doğru ya gün içinde uyumamiz lazım yarın düzenimizi biraz değiştrm ya çünkü çok azaldi bir göğüsten bir biberon glirdi simdi bir saat sağ yarim bile olmadı bnimiki de ağlyo açlıktan anldm agzini çok aryo böle giderse gece blki mams veririm ya
Ben mama verdim kuzum mecburen o durumda aç kalmasın diye ama bugün çok iyi geldi sabahtan yazmıştım ya eşim uyumam için almış bebeği odadan çıkmış diye direkt sütüme yansıdı. İki biberon süt çıktı tek sağımda.

Kendi ağrılarıma odaklanıp beslenme saatlerme dikkat edemedim diye kendimi suçlıyorum biraz bi 3 200 doğar diyodum ama doğım kilosu da 2900 dü falan . Bakım verememekten korkuyorum sanırım inşallah alır bından sonra tüm bebişler iyi olsun ya 🥹
Yaa kiyamam sana. Sende kendimi goruyorum😊 kuzum valla can cok tatli ben de oyle kendi derdime cok dusmustum ameliyat sonrasi. Ilk gun cok emzirdim sadece sut geliyor gelmiyor demeden. 2. Gunun aksami cok huzursuzlandigi icin mama verdim. O gece ilk defa 4 saat uyudu bebis. Hic uyandirmadim cunku ben de 4gundur toplam 2 saatlik uykuyla duruyordum. O 4 saatlik uyku ikimize de cok iyi geldi. Süt doldu. O gunden sonra da hic uyandirmadim ben bebisi. 3 saate bir hep kendi uyandi. 5. Gun kontrolumuzde 90 gram kaybi vardi sadece. Bu arada dogum kilosunun yuzde 10una kadar kayip normal kabul ediliyor. Cocuk doktoru 90 grama cok iyi dedi. Iyi beslenmis huzurlu bir bebek oldugu belli oluyor zaten dedi. Seninki 50 gram kaybetmis bence cok iyi. Hic uzulecek bir sey yok ortada. Minik dogmus ama hizli toparlayacak bence bebisin. Benim ilk kizim 3700 dogmustu. Bu 3200 dogdu. Ama ilk ay bu bebis daha hizli toparladi. Ilk kizimda emzirmeyi falan becerememistim galiba sadece 500 gram almisti ilk ayinda.
Bu arada sen nasil oldun? Kac gunluk oldu bebis. Agrilarin azaldi mi

X