2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    177
Benimkinin derdi tamamen gaz valla. Gazını masajla çıkarınca güzel uyuyor yoksa ıkınıp duruyor. Mizirdaniyor tüm gece. Tam tok olmalı, beslenme aralarında ve beslenme sonrası gazı çıkarılmalı, bağırsağa inen gaz da masajla çıkarılmalı ve altı temiz, burnu açık olmalı. İki kere aspire ettim burnunu bu arada bir kere de hemşire temizledi doğduğundan beri. Bunların hepsi sağlanınca benim bebiş uyuyor çok şükür 🙏
Valla canım altı temiz kaka yapıyor gazını çıkarıyor emiyor hatta fazla emdiğinden kusuyor düzenli gözünü yüzünü pamukla siliyorum yok uyumuyor doktor vitamin eksikliğinden dedi olabilir bilmiyorum kızımda çok farklıyım sanki sıfırdan herşeye başlamış gibiyim zorlanıyorum 😔

Hayırlı olsun çok sevindim canım kaç saat sürdü suni sancın nasıldı kaçta verildi suyun ne zaman geldi pazartesiye kadar bilgilenmiş olurum 😍😂😂
Canım çok tesadüfi bir şekilde bugün suni sancı verelim diye konuştuk ama gerek kalmadı çünkü kendi sancılarım başladı. Dün sabahtan beri sancı çekiyorum, bu sabah 5dkda 1e düştü. Suni sancı filan verilmedi yani. 4 tane dikişle normal doğurdum çok şükür. Sancı çekerken nişanımda geldi. Sonra bi gittim 8 cm açıklığı im varmış. Doktor suyu patlattı. Bu arada benim bebiş son ana kadar aşağı inmedi, çünkü kordonu kısaymış🤕

Canım çok tesadüfi bir şekilde bugün suni sancı verelim diye konuştuk ama gerek kalmadı çünkü kendi sancılarım başladı. Dün sabahtan beri sancı çekiyorum, bu sabah 5dkda 1e düştü. Suni sancı filan verilmedi yani. 4 tane dikişle normal doğurdum çok şükür. Sancı çekerken nişanımda geldi. Sonra bi gittim 8 cm açıklığı im varmış. Doktor suyu patlattı. Bu arada benim bebiş son ana kadar aşağı inmedi, çünkü kordonu kısaymış🤕
Sezeryan mı oldu peki canım
Sağlıkla almışsın ya çok şükür

Valla canım altı temiz kaka yapıyor gazını çıkarıyor emiyor hatta fazla emdiğinden kusuyor düzenli gözünü yüzünü pamukla siliyorum yok uyumuyor doktor vitamin eksikliğinden dedi olabilir bilmiyorum kızımda çok farklıyım sanki sıfırdan herşeye başlamış gibiyim zorlanıyorum 😔
Her bebek farklı işte kuzum bende soruyorum bebeği olan arkadaşlarıma herkes farklı bişi söylüyor. Mesela en basitinden arkadaşımın kızı bez değişiminde ortalığı yikiyormus hemen kapatılsın istiyormuş altı. Benim oğlan da altı açıkken mutlu bezi savaş vererek kapatıyoruz 😅 24 günlük bebe ne anliyorsa 🙂 bugün açık bıraktım çişini yaptı her yer battı 😅 uyku da bizim iki gündür iyi sayılır bakma. Birkaç gün önce iki saat uyumak için kayinvalidemi çağırdım düşün. Sezaryenin ertesi günü bile ayaklanip kendim bakmıştım bebeğime. Zamana ihtiyacimiz var bu minik halleri de hoşuma gidiyor bir yandan. Zaman hem geçsin hem geçmesin istiyorum🙂

Her bebek farklı işte kuzum bende soruyorum bebeği olan arkadaşlarıma herkes farklı bişi söylüyor. Mesela en basitinden arkadaşımın kızı bez değişiminde ortalığı yikiyormus hemen kapatılsın istiyormuş altı. Benim oğlan da altı açıkken mutlu bezi savaş vererek kapatıyoruz 😅 24 günlük bebe ne anliyorsa 🙂 bugün açık bıraktım çişini yaptı her yer battı 😅 uyku da bizim iki gündür iyi sayılır bakma. Birkaç gün önce iki saat uyumak için kayinvalidemi çağırdım düşün. Sezaryenin ertesi günü bile ayaklanip kendim bakmıştım bebeğime. Zamana ihtiyacimiz var bu minik halleri de hoşuma gidiyor bir yandan. Zaman hem geçsin hem geçmesin istiyorum🙂
En güzel zamanlar 🙃 birde hastahanede geçmese 🥹

39+6 oldum bugün hala benim oğlan gelmedi. kızım 39+4 de doğmuştu biran önce doğsun istiyorum artık hamilelik yordu beni. Hayırlısı ile gel yavrum

En güzel zamanlar 🙃 birde hastahanede geçmese 🥹
Cnm ikinci ama ilk gibi demissin ya suan ayni bende oyleyim. O kadar farkli ki ilk kizimdan. Ilk kizim kucaga aldik mi uyurdu, hic kustugunu hatirlamam sayilidir, gaz sancisi fln da yoktu , emzik asla tutmamisti oyle uyurdu. Simdiki ise emzik istiyor emzigi gorunce uyuyor, kucakta uyumuyor yerine yatirinca uyuyor, gaz sancisi erken basladi 7 günluk daha ustelik meme tutmada zorluk cekiyor vs vs herseyiyle cok farkli. Hemsireler bile ilk bebek mi dedi halbuki alakasi yok ilk kizim memeyi tutar birakmazdi benim becerim degildi cocukla alakali birseydi. Lohusalik biryandan sebepsiz hergun agliyorum cok mutsuzum

Bizde sarılık için kapsamlı araştırma için kan verdik idrar verdik valla ciğerim söküldü sorma 😔 eli sisti yavrumun kaç tüp kan verdik. Sonuçlarını bekliyoruz. Sarılığı çok uzadı 😔
Cnm sarılıgınizin degeri ne sizin suan cok gecmis olsun. Benim ilk kizin da nerdeyse 1 ay sariydi ama tedavi fln olmamisti degerleri sinirin altindaydi diye. Seninkinin degeri kac acaba

Ay öncelikle hayırlı olsun sağ Salim kucağınıza almışsınız ne yaşadınız bilemem tabi ama şanslı güzel bi doğum hikayesi olmuş gibi geldi bana kendim doğurmuş gibi gülümsedim sevındım valla darısı da bizlere inşallah 🙏🙏

Kizlar benim ilk kizimda cocuk doktoru dogar dogmaz probiyotik başlamıştı. Size bebislerinizde baslattilar mi simdi ki cocuk doktorumuz bisey demedi bende baslamadim

Kendini hazır hissediyorsan dene canım ben ileri yönelik düşündüğüm için sezeryandN çok suniye sıcak bakıyom tabi gönül isterdi ki kendiliğinden olsun sancı doğumda ama Buda nasip demekki
Belki de kendi başlar sancılar senin pazartesi benim çarşambaya kadar günüm var daha bakalım kısmet olmazsa sa Allah bilir artık 🥰☺️

Bu çocukların cıbıldak olunca yüzlerinin gülme sebebi mutlu olma sebebi nedir kızımın üstünü çıkarıyorum işte duş aldırıcam anlıyor herhalde gıkı çıkmıyor gı birde evet haklısın her bebek farklı bünye olarak ki erkek bebekten ziyade kız bebek daha hassas sanırım benim kızçem accuk cazgır olacak 😅😅

Kizlar benim ilk kizimda cocuk doktoru dogar dogmaz probiyotik başlamıştı. Size bebislerinizde baslattilar mi simdi ki cocuk doktorumuz bisey demedi bende baslamadim
Ben düzenli vermiyorum gaz damlalarının neredeyse hepsi probiyotikli doktorda ver demedi sadece d3 kullanıyorum gazı oldukça veriyorum damlayı

X