2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Gördüm bunu instada çok güzel güle güle giy canım
Teşekürler canım. Aynen ben de instada karşıma çıkıp durdu, yorumlarına baktım rahatmış da. Artık hastane çantası zamanı geliyor, gereken şeyleri almam lazım.Terlik konusunu pek araştırmadım, aldım gitti. Bebek mağazalarında süslü, tüylü gördüm ama tarzım olmadığı için incelemedim bile.

Bence çok kullanışlı aldığın iyi yapmışsın. Benim lohusa terliklerim duruyorda tahmin edersin ki pembe
Mecbur bende alıcam kesinlikle artık ufak ufak hazırlamak lazım 32de hazır olsun pazartesi şirkete geçince artık yavaş yavaş bende eksikleri tamamlarım

Hiç panik yapma, bakabilme içgüdüsü hepimizde mevcut. 1 hafta içinde profesyonel anne olur çıkarsın
Yalnız bakmak istiyorum bebise bir de hiç rahat edemiyorum birilerinin yanında. Doğuma da tek eşimle gitmek istemiştim bugün eşimin ailesi bizde geleceğiz dediler bakalım. Doğumda kimin ne faydası olacaksa bana

Yalnız bakmak istiyorum bebise bir de hiç rahat edemiyorum birilerinin yanında. Doğuma da tek eşimle gitmek istemiştim bugün eşimin ailesi bizde geleceğiz dediler bakalım. Doğumda kimin ne faydası olacaksa bana
İlk doğduğunu görüp gitseler keşke, gelmeyin de denmez şimdi. Hakikaten birilerinin yanında olup, her şeye burnunu sokması hiç hoş olmuyor.

İlk doğduğunu görüp gitseler keşke, gelmeyin de denmez şimdi. Hakikaten birilerinin yanında olup, her şeye burnunu sokması hiç hoş olmuyor.
Kuzum benim ailem uzakta ailem dediğim babam ve erkek kardeslerim, annemi yıllar önce kaybettim. En yakınım eşim ve yanında en rahat ettiğim kişi. Başka kimseyi de istemiyorum, bebiş ilk doğduğunda özel olsun istiyorum kuzum. 35 yaşında ilk defa anne olacağım çünkü. Eşimle konuşacağım ailesi ile konuşması için. Doğum bir de normal olursa kim bilir kaç saat sürer o halde kimseyi de görmek isteyeceğimi düşünmüyorum.

Teşekkür ederim canım, artık biraz da kendime alayım Çocuklara almaktan kendimi unutmuşum. İç çamaşırı, lohusa pijaması vs. vs. lazım, onlara ağırlık verdim şimdi
Bende bişi almadım henüz bazıları ayaklar şişiyor demiş onu da anlamadım, gerçekten sisiyor mu ki hani şimdiden alsak her şeyi bir de hangi beden alınmalı onu bilemedim

Aaa doğru, senin normal doğum ihtimalin var. Dediğin gibi saatler sürer. Konuş eşinle bakalım belki anlayışla karşılarlar. Senin gibi olsaydım ben de aynı şeyi isterdim. Öyle durumlarda insan yalnız olmak istiyor, çok haklısın. Geçen bir video izledim sinirlerim bozuldu. İki tarafın ailesi gelmiş, odada yemeli icmeli parti veriyorlar. Oda gürültülü, bebek zırıl zırıl ağlıyor, anne odadaki kişiler yüzünden emziremiyor. Bebek kucaktan kucağa her türlü hijyenden uzak geziyor. Ayyy insan çatlar.

Bak sen anlatırken şiştim bile. Faydasizlik başka bir şey değil. Bir de emzirme konusu var, anne bir meme dışarıda geziyor bir süre ve gerçekten sıcaklara denk geliyor doğum da. Rahat rahat giyinip takılmak isterim. Emzirme ile ilgili tüm soru işaretlerinden kurtularak hastaneden eve geçmek isterim. İkide bir dışarı çıkın demek saçma. Bugün hatta bizde gelelim dediklerinde sizin bekleyeceginiz bir alan yok dedim hastanede, buluruz bir yer dediler bakalım

Bende bişi almadım henüz bazıları ayaklar şişiyor demiş onu da anlamadım, gerçekten sisiyor mu ki hani şimdiden alsak her şeyi bir de hangi beden alınmalı onu bilemedim
Doğru beslenmede şişmiyor canım. Yani tuzlu, abur cubur vs. yersen şişer, vücut su tutar. Sağlıklı beslenirsen şişmez. Sana m beden olur gibi geliyor bana, gayet iyi gidiyordun. Ben normalde m bedenim ama l alacağım sanırım. Aslında şu an sadece göbeğim var, kol-bacak aynen duruyor, almadım oralardan. Önceki lohusa pijamalarım m bedendi hala oluyor aslında ama 70 küsür günde ne olur bilemediğim için bir beden büyük alacağım.

Ay aslında istemediğini ima da etmişsin ama anlamamışlar

Benim top gibi küçücük bir karnım var hala birazcık çıktı tabi birkaç hafta önce çok belirsizdi karnım. M beden normal kıyafetler hala oluyor hatta. Normalde S bedendim. Sadece karin büyüyünce zaten ne giysen oluyor kuzum. Bende M alırım büyük ihtimal. Karın kısmı bol oluyor zaten lohusa pijamalarinin. Sadece nasıl bir tip rahat olur onu düşünüyorum hani gecelik şeklinde mi pijama şeklinde mi ?

Bir gecelik, bir pijama kullanmıştım canım ben. Sezeryandan sonra sonda takılıyor ilk saatler ve gecelik rahat oluyor, sonra sıcak mevsim olduğu icin insan örtünmek istemiyor, o zaman da pijama rahat oluyor. Yani sonda çıktıktan sonra pijama giymiştim. Tavsiyem hem gecelik, hem pijama takımı. Her ihtimale hazırlıklı olmakta fayda var.

Aslında hastaneye bebek doğmadan ailelerin gelmesi anneyi anca tedirgin eder bence. Ama tabi bir şey de denmiyor

Aslında hastaneye bebek doğmadan ailelerin gelmesi anneyi anca tedirgin eder bence. Ama tabi bir şey de denmiyor
Evet di mi ne gerek var. Yok hastaneye de 15 dakika uzaklıktalar hani doğduktan 15 dakika sonra görebilirler bile. Ya da eve geçince gelip baksinlar. Bakalım eşimle bir konuşacağım canım ya. Bir de eşimin ailesi her şekilde istedikleri gibi yanımızda çünkü yakinlar ben tekim biraz anlayis göstermelerini bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…