2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Bir gecelik, bir pijama kullanmıştım canım ben. Sezeryandan sonra sonda takılıyor ilk saatler ve gecelik rahat oluyor, sonra sıcak mevsim olduğu icin insan örtünmek istemiyor, o zaman da pijama rahat oluyor. Yani sonda çıktıktan sonra pijama giymiştim. Tavsiyem hem gecelik, hem pijama takımı. Her ihtimale hazırlıklı olmakta fayda var.
Mantıklı geldi kuzum bana da. Sonuçta benim doğum tamamen belirsiz en iyisi ikisinden de almak 🙏

Evet di mi ne gerek var. Yok hastaneye de 15 dakika uzaklıktalar hani doğduktan 15 dakika sonra görebilirler bile. Ya da eve geçince gelip baksinlar. Bakalım eşimle bir konuşacağım canım ya. Bir de eşimin ailesi her şekilde istedikleri gibi yanımızda çünkü yakinlar ben tekim biraz anlayis göstermelerini bekliyorum.
Valla çok haklısın. İnsan o anda önce kendi olup bitene adapte olmak ister. Bir de çevreye uğraşmak ekstra yük. İnşaallah anlayışlı olurlar

Kızlar ben bugün eve geldikten sonra uzandım. Ve sol kasigimda belli araliklarla bir ağrı oluşuyor kasılma mi bıçak batması mi bilmiyorum her dakika hissediyorum. Normal bir şey mi bu acaba ? Bebekte sürekli hareket ediyor hissediyorum

Kızlar ben bugün eve geldikten sonra uzandım. Ve sol kasigimda belli araliklarla bir ağrı oluşuyor kasılma mi bıçak batması mi bilmiyorum her dakika hissediyorum. Normal bir şey mi bu acaba ? Bebekte sürekli hareket ediyor hissediyorum
Ah ya bnimde nefesim gidiyor ya ve bacak arami açamıyorum ya çok kötü bir ağrı var

Evet di mi ne gerek var. Yok hastaneye de 15 dakika uzaklıktalar hani doğduktan 15 dakika sonra görebilirler bile. Ya da eve geçince gelip baksinlar. Bakalım eşimle bir konuşacağım canım ya. Bir de eşimin ailesi her şekilde istedikleri gibi yanımızda çünkü yakinlar ben tekim biraz anlayis göstermelerini bekliyorum.
Bu konularda bence kadın nasıl rahat edecekse öyle davranılmalı. Benim iki aile arkadaşlarım sancı çekerken kapıdaydı yani takribi 15 kişi doğum yapıcam diye bekledi ama eşim ve kız kardeşim dönüşümlü yanıma girdiler. Doğurduktan sonra en az 60 kişi girip çıkmıştır o saatler içerisinde ancak hiçbiri bebeği alayım mıncıklayayım yapmadı emzirmeden emzirmeye aldık yerinden o yüzden bu durumların hiçbiri beni rahatsız etmedi. Tamamen bilinçle alakalı bir durum aksine benim o saatlerim eğlenceli geçti mesela. Eşinin arayı bulması gerekiyor kesinlikle 😌

Kasılma değil gibi geldi bana canım normal bir durum sürekli yaşadığım için umursamıyorum bile artık o kadar diyim.

Günaydınlarrrr kızlar gebeliğiniz genel olarak nasıl geçiyo .Benim geceleri 9 dan sonra bir yorgunluk bir ağrıllk olyo bazen yatağa gitmekte zorlanıyorum ara ara da kusuyorrm ama sabah kalkınca iyim genelde hata sanki hamile değilimism gibi birde bacak ağrısı ve arası çok ağrıyor ama geceleri hep

Bence çok kullanışlı aldığın iyi yapmışsın. Benim lohusa terliklerim duruyorda tahmin edersin ki pembe 🤓
Mecbur bende alıcam kesinlikle artık ufak ufak hazırlamak lazım 32de hazır olsun pazartesi şirkete geçince artık yavaş yavaş bende eksikleri tamamlarım 😌
Tamamlarsın canım. Valla hastane çantası listelerine bakıyorum, bazı şeyler abartı olmuş. Ben tamamen ihtiyaç olacak kadar bir çanta hazırlayacağım. Baktım millet bavulla filan gidiyor😅 Ha giden gider tabi ona bir şey diyemem ama benimki öyle olmayacak. Gayet sade ve ihtiyaç dahilinde. Bir sırt çantası kadar doldurur, yavrular gelirim 🤣🤣

Tamamlarsın canım. Valla hastane çantası listelerine bakıyorum, bazı şeyler abartı olmuş. Ben tamamen ihtiyaç olacak kadar bir çanta hazırlayacağım. Baktım millet bavulla filan gidiyor😅 Ha giden gider tabi ona bir şey diyemem ama benimki öyle olmayacak. Gayet sade ve ihtiyaç dahilinde. Bir sırt çantası kadar doldurur, yavrular gelirim 🤣🤣
Yok ya bende kabin boy küçücük bir valizim var ona koyucam bebiş için 2 hastane çıkışı ıslak mendil bez kendim için 1 gecelik 1 pijama terlik depend hastane çıkışında giymek için bir elbise emzirme sütyeni atleti çorap bitti. Çekime çok üşeniyorum ama yaptırcam belki onun süsü püsü olur işte 😂

Yok ya bende kabin boy küçücük bir valizim var ona koyucam bebiş için 2 hastane çıkışı ıslak mendil bez kendim için 1 gecelik 1 pijama terlik depend hastane çıkışında giymek için bir elbise emzirme sütyeni atleti çorap bitti. Çekime çok üşeniyorum ama yaptırcam belki onun süsü püsü olur işte 😂
Aynen öyle canım. Valla çocuk yoğun bakıma alındığı için herkeslerden fazla kaldım hastanede, ona rağmen giderken yanımda götürdüğüm şeyler yetti. Çekim yaptırdım ama oda süslememiştim, bi tek kapı süsü vardı. O an olan bitenler çekildi sadece hatıra olarak.

Bende bişi almadım henüz bazıları ayaklar şişiyor demiş onu da anlamadım, gerçekten sisiyor mu ki hani şimdiden alsak her şeyi 😅 bir de hangi beden alınmalı onu bilemedim
Kuzum dogum sonrasi beden tam 6 7 aylik civarinda gibi oluyor. Normal dogum sezeryan dogum ya da kisinin yapisina gore arti eksi seklinde degisiyordur tabi ama kabaca oyle hesaplayabilirsin. Kizimdan aklimda bu bilgi kalmis gercekten de oyle oldugunu görmüştüm 😊

İyi bayramlar kızlar son 2-3 gündür bebişin hareketlerinde azalma yok ama daha öncesinde daha sert hareketler hissederken bu 2-3 günlük süre de daha hafif yani yumuşak gibi hissetmeye başladım böyle bi durum başına gelen var mı?
Ben de 28. Hftadayım 2-3 gündür hareketlerinin şiddeti çok azaldı. Çokhafif tık tık yapıyor ve çok seyrek… anlamadım ben de neden

Kızlar ben uzaninca bu gece nefesim gidiyor zor nefes alıyorum ilk kez böyle oldum ya
Bebek büyüdükçe akciğerlerinizi kalbinizi sıkıştrııyır, çok normal aslında. Benim de myle oluyor, geceler hiç rahat uyuyamıyorum. Kişinin biraz da fiziksel mzelliklerine bağlıdır:) ben de çok nefes darlığı yaşıyorum

Yalnız bakmak istiyorum bebise bir de hiç rahat edemiyorum birilerinin yanında. Doğuma da tek eşimle gitmek istemiştim bugün eşimin ailesi bizde geleceğiz dediler bakalım. Doğumda kimin ne faydası olacaksa bana 😔
Valla canim ben de ilkinde oyle demistim. Hastaneye kimse gelmesin diye. Çünkü cok perisan halde olacagimi dusunuyordum ki oyleydim de nispeten. Agri aci vs. Hastaneye gelmediler ama esimin butun akrabalari 3. Gun eve dolustular. Ustelik 40 gun kimseyi istemiyorum dememe ragmen. Kabus gibi bir gundu. Evde adim atacak yer yoktu. Hala cok kotu hatirlarim o gunu. Ustelik o gunden mutevellit esimle de birbirmize girdik. Normalde evlilik oncesi 7 yillik birlikteligimiz vardi. 2 yil da evlilik hamilelik derken.. bir dedigimi iki etmeyen her konuda isteklerimi onceleyen o adam gitti. Aileci biri geldi. Lohusalik berbat gecti. Küslük sabahlara kadar tek basima uğraştım bebekle. Sadece o gunlerde yasanan olaylari toparlamamiz yillarimizi aldı diyebilirim. Sonunda normale donduk ama hatirasi cok kotu kaldi bende. Simdi o gune donsem bazi konularda takintili olmaz akisina birakirdim. Bazen mucadele vermek cok daha yıpratıcı olabiliyor. Ve esin de olsa bazen yillar gecse de insanlari her yonuyle taniyamayabilecegimi anladim. Evliligin 2 kisiyle degil de 2 aileyle yapıldığını falan... tecrube ettikce anliyor insan. Bunda agzimi acmiyorum kim nereye gelmek istiyorsa gelsin. Ister hastaneye ister eve. Tamamen kendime ve bebege odaklanirim. Lohusaligi sessiz sakin atlatayim da baska bisey istemiyorum😊😊

Kuzum dogum sonrasi beden tam 6 7 aylik civarinda gibi oluyor. Normal dogum sezeryan dogum ya da kisinin yapisina gore arti eksi seklinde degisiyordur tabi ama kabaca oyle hesaplayabilirsin. Kizimdan aklimda bu bilgi kalmis gercekten de oyle oldugunu görmüştüm 😊
Rahim büyüdüğü için, doğar doğmaz eski haline dönmüyor. Rahimin küçülmesi de zaman alıyor o yüzden:))

O aslında dün ayak numarasının büyümesini kastetti sanırım, benim jeton şimdi düşüyor. Evet ayak 1 numara büyüyor, yani en azından benim büyüdü ve öylece kaldı. Şişmek değil ama adı, sanki 1 cm yeni kemik eklendi boy kısmından ayağıma. Bence mantıklı açıklaması da şu, gebelik esnasında vücut dengesi değiştiği için ve ön tarafa yüklenen bebek ve rahim ağırlığı vücudu ayakta tutabilmek icin ayak mutasyona uğruyor ve yeni denge merkezi oluşturmak icin ayağa kemik eklemesi yapıyor.

X