2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Maşallah kilosu gayet güzel bir oğluş olmuş halbuki. Valla doğumlar yaklassin da dogumlardan konuşalım ben korkuyorum, birbirimizi teselli ederiz

Ben oğlumu 4 aylıkken odasına geçirmek zorunda kalmıştım önceki evimizde sadece sepet besige yer vardı ve bir büyük besige yer yoktu öyle ki kapıdan gir bir adim sonra yatağa atliyorsun yatağın hemen yanı da camdi küçücuk odaydi mecburen 4 aylıkken odasında büyüyen beşiğinde uyudu taaa ki 3 buçuk yaşına kadar... Hiç de sizinle yatayım demedi ama öyle kötü bir hastalık dönemi gecirdik ki gece uyuyordu büyüyen beşik olarak duruyordu hala o zamanlar uyurken kusarak uyaniyordu 2 ay sürdü ben de korktum boğulur eder diye, ishal bir yandandi uyanıp kafasını zor çıkarıp beşikten aşağı aktariyordu gel de tek yatır bilerek ben yanımıza aldım dedim nolur nolmaz çocuk.. sonra da odasından tiksindi.. odanda uyuyalım mi dediğimde bile yüzünün şekli igrenme gibi oluyordu her şeyini yıkadım yikattim sildim ettim ama kötü hatıra işte.. aşırı uzun da bir ishal kusma süreci olunca beynine kazindi.. aslında hele bu yaştaki çocuğun bireysellesmesi için bile iyi değil anne babayla uyumasi ona şuan böyle zarar verdigimin farkındayım ama taaaa mayıstan beri kardeşim doğacak diye bekliyor ve kardeşim doğunca odamızda yatcaz diye hayaller kuruyor şuan asla geçmek istemiyor tek.. ben de saygı duydum bebek doğar 3-4 aylık olunca ikisi de diğer odaya o saniyeden sonra affetmem hadi şimdi korkuyorum korkuyorum tek yatamam modunda anlıyorum sesimi cikartmiyorum

Maşallah kilosu gayet güzel bir oğluş olmuş halbuki. Valla doğumlar yaklassin da dogumlardan konuşalım ben korkuyorum, birbirimizi teselli ederiz
En korkmadigim şey doğum, o bebeğin çıkış anı cok güzel ve mucizevi doğar doğmaz öyle bir emmisti ki memeyi sanki kırk yıllık emen bebekti yok memeyi tutturayim yok şu bu hiç öyle derdim olmadı yapıştı memeye emmisti çok güzeldi bembeyaz doğdu öyle pespembe dudaklar bu benim mi diye soruyordum bu kadar güzel olamaz diye düşünüyordum hiç güzel bir bebek hayal etmemiştim ama belki de güzel değildi de ben işte anneyim ya o an bana dünya güzeli gelmişti

Merhaba hoşgeldin benim 13. haftda hafif bir kanamam olmuştu. Plasenta yukarı çıkmaya çalıştığı için olmuş. 18+3te gittim doktor baktı yukarı çıkmış dedi. Çoğunlukşa yukarı çıkıyor 24-26. haftaya kadar. Çıkmazsa plasenta previa diyorlar ve normal doğumu imkansız kılıyor.

Ay ama öyle dusunuyor insan benim kız 37 haftalık 52 cm 3200 grdi 3 hafta erken doğdu diye üzülüyordum şubat annesi olacakken ocak annesi oldum. Şimdi de temmuz değil haziran annesi olabilirim gibime geliyor Sanırım o diğeri daha sağlıklı ah ne güzel ya maşallah vallahi gidip yatan çocuk ne rahat olur

Valla kızımda okumadigim kitap kalmamisti kuzum. Kitabi bilgiye gore de geneli 2 yasa kadar ayni yatakta 4 yasa kadar da ayni odada yatirmak gerek yaziyordu. Kendim de ayrilmak istemedigim icin onu uyguladim. Pisman miyim evet pismanim bir acidan tamam kokusuyla uyumak hala cok guzel bayiliyorum ama bir taraftan da ayrilamadi. 7 yasina geldi hala benimle yatiyor. Yataginda uyutuyorum. Gece uykuda pıtır pıtır yürüyüp geliyor kendini bilmeden. Goturup yatirsam geri geliyor. Gece trafiginden sıkıldığım icin biraktim. Simdiki aklim olsa yatagini hemen ayirirdim. Guvenli baglancaz diye fazla baglandik. Sonra da ayrilamadik biz gerci emzirme olayi nasil olurdu bilmiyorum. Surekli kalk git emzir zor gelir miydi yapabilir miydim onu da bilmiyorum. Biraz da bebegin huyuna gore sekilleniyor olabilir. Zor bir bebekse insan uyusun da nerde olursa olsun moduna giriyor da olabilir.

Benimki 11 yaşında hala her sabah yanımda uyanıyor. Odasında uyuyana kadar bekliyorum, kokuma alışmış, uyuduktan 1-2 saat sonra yanımıza geliyor. Ben de güvenli bağlanmayı abartmışım. Bu sefer öyle yapmıycam, her sabah belim kanadım tutulmuş vaziyette kalkıyorum. Yüzüme yediğim yumruklar da cabası

Günaydııın Yoğun bir haftasonu geçirdim. Arada uğrayıp bir iki okudum ama yazamadım. Nasılsınız bakalım, benim pipittin çok hareketlendi, doktorum izinli olduğu için ilk kez bu kadar göremeden zaman geçirdim. 10 şubatı iple çekiyorum. Bu arada cicilerinizi güle güle kullanın alışveriş yapanlar Benim ilk mahsulüm bitti

Eklentiler

• IMG_20240205_081836.jpg
    273,5 KB · Görüntüleme: 71
Ayy aynen kuzum ya. Yumruklar tekmeler havada ucusuyor bizim de. Ama nasil oluyorsa kendimin de hayret ettigi bir sekilde onlari havada yakalama refleksi gelistirdim uykuda bile olsa bu arada 11 yas diyerek butun umutlarimi da yikmis bulunuyorsun. Yol yakinken 18 yasi gozden cikarip kafami rahatlatayim diyecegim ama yeni bebis neler degistirecek hayatimizda bakalim onu da hep birlikte yasayip gorecegiz

Benimki hiperaktif olduğu için gece nereme yattığımı bilmiyorum, o yüzden refleks mefleks geliştiremedim Korkarım üniye giderken de beni yanında götürecek

Yazık yavrum valla öyle haklı sebepleri varmış ki odasında yatmamak için. Biraz takılsın bakalım kuzum kardeşi ile birlikte geçerler

Aynı yatak olayından korkuyorum bir de ben kuzucum. Allah korusun uyku yarı ölüm hali gibi insan ne kadar tedirgin uyusa da yanında bebek olacağı için ne olur ne olmaz diyorum hep yeğenim bayağı rahat illa anne baba demiyor gidiyor yatıyor. Sanırım annem bizi de öyle büyütmüş beni uyutmamis hiç 1.5 yaşımdan sonra. Evin icinde döner emzigini arar, bulur bulmaz hızlıca gidip yatardin derdi . Bazıları yanınızda uyutun bazıları odasını ayırın diyor. Bilim dünyası da ikiye bölünmüş

Bana çok geçe kalmadan ayırmak daha mantıklı geliyor. Sonradan çocuk için de zor olur diye düşünüyorum ama tabi her çocuk farklı farklı bakalım bizim nasıl olacak

Bugün arkadaşımla buluşup, oğlunu kınayacağım. Çok uyuyan, gazsız bir bebekmiş küçükken. "Aaaa böyle çocuk mu olur" , "çocuk dediğin günde 4 saat uyur benimki gibi" "ben sabaha kadar ayaklarımda sallardım" " çocuk filan büyüttüm deme" minvalinde şeyler söyleyeceğim. İşe yarar mı sizce kızlar

Ayni yatak olayi ilk 3 ay icin degil zaten kuzum. Anne yani besigi kullanmistik. Bunda da oyle olur buyuk ihtimalle. Ne zaman ki dönüp kendini kurtaracak pozisyona geldi o zaman gectik ayni yataga. Bu arada anlattiklarin masal gibi geldi bana. Oyle bir bebek hayal bile edemiyorum dogrusu emzigini alip gidip kendi uyuyacak. Bilim dunyasina olan inancimi da kaybetmis bulunuyorum. Ne varsa eskilerde var

Hakikaten öyle. Mesela çocukla bol bol oyun oynayın diyorlardı, ben de işimi gücümü bıraktım oynadım , bir dünya etkinlik yaptırdım. Sonra ne oldu bir tane bile oyunu kendi kendine oynayamadı, anaokulu sıkıcı geldi ve seninle oynamak daha zevkli diye anaokulunun kapısında günlerce bekledim yok alışamadı ve anaokuluna doğru dürüst gidemeden ilkokula basladı. Hala kendi oynamıyor beni çağırıyor.

Kendimi okur gibi oldum canim. Kesinlikle katiliyorum. Surekli etkinlik yaptırmak da cocugun hayal dunyasini kısıtlamaktan baska bisey degil. Birakacaksin biraz canı sıkılacak ki yeni bir oyun kurmayi öğrensin. Hayal gucu gelissin. Simdi bu kafa yapisindayim

Hata yapa yapa doğru yolu buluyor insan. Bu sefer tecrübeliyiz. Yaptığım en doğru şey ona her gece kitap okumakmış. 3 aylıkken baslamıstım. Böylece dinlediğini anlama yetisi çok gelişti. O kadar çok kitap okumuşum ki cocuk 2.5 yaşında bulaşık makinasının markasını okumuştu. 4.5 yaşında tamamen okuyup yazıyordu. Görsel hafızaya kayıt etmiş harflerin yerini sanırım. Okulda dinlediğini hemen anlıyordu okuduğunu da hemen anlıyor. Okulda arkadaslarından hep öndeydi. İlkokulu okul birincisi olarak bitirdi. Koleje de yüksek bursla girdi. Tavsiyemdir, çocuğunuza bol bol kitap okuyun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…