2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Yaa ben de duramam da bilmiyorum ki riskli gebeyim ya gerçi kızımda hiçbir sorun olmadı zaman da böyleydim ayy al dersen alicam simdi

Kızlar 1-11 şubat arası civilde de indirimler varmış baya bir üründe. %29 falan yazıyor. Bu arada civilden hiç tekstil Ürünü alan oldu mu memnun musunuz, zıbınlarını filan nasıldır acaba?
5 sene oncekiyle aynı mıdır bilmiyorum ama ben 0-1 aylık zıbın almıştım mesela 3350 Gr doğan oglum icinde kayboldu baya büyüktü zibinlari hatta hiç çevremde yenidoğan bebek görmemis ben hm nin zibinlari ve civilin zibinlari arasındaki devasa boyut farkıni anlayamamistim, eşim demişti ki bu hm ler aşırı küçük bak hiç kullanmadan gidecek bu civiller olur ancak çocuğa.. çocuk doğdu ki hm ninkiler anca oldu civilin 0-1 i heralde 4.ayda falan oldu 0-3 ayı 6.ay gibiydi ama duzelttiler mi değiştirdiler mi bilmiyorum ben o deneyimden sonra bişey almadım ordan

Civilden ne aldıysam en az 3 beden büyüğünü alirdim
Anaaaa tam tersini dedin sen de ben sadece zibinini almıştım bedeniyle uğraşamam tutmuyor bedeni diye düşündüm sonra ama belki kiyafetlerde de tersidir küçüktür bedenler hiç kiyafet almadim..

Anaaaa tam tersini dedin sen de ben sadece zibinini almıştım bedeniyle uğraşamam tutmuyor bedeni diye düşündüm sonra ama belki kiyafetlerde de tersidir küçüktür bedenler hiç kiyafet almadim..
Ayy amanın rize de doğru düzgün cıvıl vardı ordan alırdım eşyalar çok güzel ama 6 aylık mı kızım 2 yas alırdım anca olurdu

Yenidoğan bebek üşür bence de ya hastanede ozellikle ilk doğduğu birkaç gün bence ince pamuklu penye türü uzun kol giymeli ama bildigimden söylemiyorum oğlum Mart'ta dogdu benim de sadece Vana göre diyorum zaten 15 temmuz gibi ısınıyor her yaz bence bu uzun kol kısa kol olayı nerde yasadigimiza da bağlı, Antalya'da Adana'da yasayanla Van'da yaşayan aynı giydiremez iç gudulerinize güvenin bence

Ahh kötü bir şey olur da elimde kalır öyle hatırası diye korkuyorum.
Anladım kuzum valla 7 aylık olana kadar bende bir sey almak istemedim açıkçası aklımda da yoktu. Ama iyi düşün iyi olsuna da inanıyorum hep. Odasını yapmayayim yaza doğru hallederim diyordum mobilya kokusu çıkmıyor dediler. Kendimize zehir etmeyelim iyi olacak sağlıcakla alacağız bebisleri kucağımiza

Kesinlikle öyle çok haklısın. Geçen sene eşimin arkadaşı baba oldu yaz bebeği çok zor çocuk isilik oldu falan demiş sıcaktan. Şöyle bir düşündüm bunlar Adana'da yaşıyor Adana ile Ankara hiç bir değil. Haziran sonuna kadar hiç değilse kot ceket vs giydim dışarıda birkaç tane uzun kollu almak mantıklı geldi. Aman duruma göre baktık çok lazım oluyor gider biraz daha alırım napayım

Ben de en az Mayıs'a kadar almayim diyordum 32.hafta bı gelsin diyordum da sonra kötüyü çağırma güzel düşün gelecek bebeğin onun için yavaş yavaş hazırlıklara basla dedim ve bezleri gelir bir iki güne diye aşırı mutluyum minik miniktir onlar şimdi

de birkaç tane uzun kollu alalım biz senle incecik uzun kollulardan, akşamları dışarda yürüyünce üşüyoruz mesela biz burda üstümüze ince hırka da olsa almamız gerekiyor yaz da olsa bir de burda yaz bir ay temmuz 15 - Ağustos 15 arası hepsini zamanla düşüncem ben

İnşallah canım aynen alicaz kucağımıza
Oda yapmiycam başta sepet düşünüyorum sonra odaya gecircem de bizden uzak olacak onun odası bizim yanımızdaki de kızım yatıyor odasını değiştirsek çok kızar alınır

Zaten ilk 12 hafta dolmadan bir şey almayı bırak, duyurmayı bile düşüne düşüne yaptık. Ben doktora sordum hatta ailelerimize söyleyelim mi diye. O da istatiksel bir cevap verdi, söyledik gebe kalırken de doktor olumsuz konuştu biraz bana, senelik rutin kontrollerime gitmiştim bebek dusunuyorum demiştim, kadın yasima bakıp bir güzel genelledi. Hiç takmadım bile çok şükür ikinci ay testimde pozitifi gördüm. Çünkü çok inandım güzel olacagina bebisinin bezleri de hayırlı olsun kuzucum güzel güzel kakalasin

Minik miniktir diyince aklıma şey geldi oğlum doğmuştu 50 cm 3350 Gr olarak ben başlamıştım ağlamaya çok küçük buuuuu çok erken dogduuuu yasar miiii napcam beeeen doktor gülme krizine girmişti kız 50 cm 3350 daha ne doğsun bildiğin yeni doğan bu demişti ben o an geri içime koysalar diye düşünüyordum

Ben ikisini aynı odada yatircam başta sepet beşik, oğlum bizimle yatıyor 2 ay süren kusma ishal yaşamıştık gece gündüz, o günden beri odasına geciremedik kaldı bizimle orda uyursam kusarim diyordu en son ne zaman odana geçeceksin diye sordukca kardeşim doğunca diyor bayadir, buna kendini çok sartladi kardeşimle birlikte odamızda yatcaz diyor

Ay Allah iyiligini versin benim kuzenim parmak kadar doğdu da fasulye deneyi gibi kızı pamuklarda büyüttüler Bende dün çok minik şeyler gördüm mağazada, eşimle donakaldik bakarken meğer prematüre bebek kiyafetleriymis bilmiyorduk öyle bir beden aralığı olduğunu, bu kadar minik mi olacak diye kısa süreli bir şok gecirdik

Ayy canım benim o hiç geçmez benimki de bensiz uyumuyor odasını ayirabildik ama bu sefer bizi oraya çağırdı hep ki ben 2 yasinda filan ayırdım. Uzmanlara göre bu travma ama çocuk bensiz hiç uyumadı 8 yaşında hala öyle ayrılmaya da niyeti yok pek

Dediğin gibi 12 hafta bitince bana da bi rahatlama geldi, 16 dayız şuan, çok şükür diyorum baya yol kat ettik her an riskli aslında 32 bitince de bitmiyor doğumda da bitmiyor doğduktan sonra da, 1 yaşında da... Allah'a emanet etcez yavrularımızı inşallah sağ salim kucağımıza alıp sağ salim buyutcez

Ya bu ayrı yatma olayi benimde kafamı karıştırıyor. Kardeşimin iki tane oğlu var mesela. Çok küçükken ayrı odaya aldılar. Şimdi 4 yaşında yeğenim. Uykusu gelince gidip direkt yatağına yatıyor. 2 yaşındayken de öyle yapıyordu,1 yaşındayken. Emziği agzina atıp gidip yatıyordu direkt. Hani o mu sağlıklı, yanımizda yatırmak mi kafam corba

Ben cidden yenidoğan görmemiştim ne bileyim aşırı küçük geldi o an gözüme 38+5 te doktorum beni korkuttu diye suni sancıyla da dogurunca dedim küçükmüş dahaaaaa niye doğurdum şimdiiiii prematüre sanmıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…