2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Bu ara benim tsh ilk önce 4.04 üç hafta sonra kendiliğinden 2.05 oldu doktor bir daha takip edelim dedi 4.25 olmuş ben anlamadım.Böyle olan var mı.Doktor endokrin yönlendirdi ama direk gidilmiyor galiba önce dahiliye ye mi gideceğim 🥲 bilgisi olan var mı

Bu ara benim tsh ilk önce 4.04 üç hafta sonra kendiliğinden 2.05 oldu doktor bir daha takip edelim dedi 4.25 olmuş ben anlamadım.Böyle olan var mı.Doktor endokrin yönlendirdi ama direk gidilmiyor galiba önce dahiliye ye mi gideceğim 🥲 bilgisi olan var mı
Evet da dahiliye takip ediyo zaten endokrine yönlendirmedi. Sehir hastanesi var mi orada? Kadin dogumun dahiliyecisi takip eder. 2 haftada 1 baktirmak lazim. Benim de arada direnç gösteriyor. İlaç kullaniyorum. 0,25ti 0,50 oldu suan bir gün 0,50 bir gün 0,75 şeklinde.

Evet da dahiliye takip ediyo zaten endokrine yönlendirmedi. Sehir hastanesi var mi orada? Kadin dogumun dahiliyecisi takip eder. 2 haftada 1 baktirmak lazim. Benim de arada direnç gösteriyor. İlaç kullaniyorum. 0,25ti 0,50 oldu suan bir gün 0,50 bir gün 0,75 şeklinde.
Ben MedicalPark gidiyorum endokrin doktoruna git dedi direkt bana.Doktor da hastane değişikliği yapacak o yüzden doktor ismi söylemedi .Gebelik öncesi var mıydı tiroit?Benim kendiliğinden düşüp kendiliğinden artıyor ilaçsız neden olabilir ki?ben dahiliye doktoru araştırayım en iyisi

Ben MedicalPark gidiyorum endokrin doktoruna git dedi direkt bana.Doktor da hastane değişikliği yapacak o yüzden doktor ismi söylemedi .Gebelik öncesi var mıydı tiroit?Benim kendiliğinden düşüp kendiliğinden artıyor ilaçsız neden olabilir ki?ben dahiliye doktoru araştırayım en iyisi
Ben de özelde takipliyim ama bir de devlette kayit actirin. Hele sehir hastanesi varsa mutlaka tavsiye ediyorum. Hem hersey bakiyolar hem 2 göz olmasi daha saglikli daha sistematik calisiyolar.
Evet bende gebelikten önce 4,82 çıkmıştı. 1 ay kadar önce. Sonra 0,25le basladim iste. 3,17 oldu. Sonra hamileyken 3,5 oldu. Ilac kullaninca kontrol altinda tutmasi kolay simdi 1,5 ilacli 2,5 ilacsiz cikiyo maximum.
Gebelikte de artiyo zaten. Gebe olmayan kadinlar icin normal degerler. Bebek trioidi anneden alıyor diye ilac kullaniyoruz.

Son düzenleme:
Sordum canım. Bu aşı çok gerekli mi olmazsa olmaz mı diye. Olmazsa olmaz diyemem ama tedbir amaçlı olsa iyi olur dedi. Doğumda vururuz falan diye belirtmedi. Büyük ihtimal vurdururum ben de
Vurdurmak şöyle şart bedenimize doğumda ve çocuğumuza metal deyiyor benim daha 40 günlük dayım tetonazdan şişmiş ölmüş o zamanlar aşı ne arasın anneannem demişti vurdurmak şart bence ama ne zaman vurulacağına biz karar veriyoruz işte

Veeee bebiş için ilk alisverisimi yapmış bulunmaktayım hesap yaptım bir numara adet başı 1,54 e geliyor sleepy de indirimle, primada 5 küsure geliyor en son böyle bir sepet yapıp aldım toplam 168 tane 1 numara 168 tane 2 numara 504 tane de 3 numara ama şimdi 3 numarayı cırtlı bez olarak almasa miydim diye düşündüm 2 liraya bile gelmiyor 3 numara da ama.. neyse aldım artık hayırlı olsun bana 🥰🥰 henüz almamış hanımlar külot bez aşırı rahat oluyor oğlumda onu keşfettikten sonra cırtlı bez hiç almamıştım bence külot da alınabilir 3 numara
Hadi hayırlı olsun inşallah pişiksiz devam eder yarar bez Prima fiyatları malum 🤓
E bebek indirimleri başladı bende listeden iki şeyi daha sildim reflü yatağı ve küvet filesi aldım 🥳

Kızlar eşinize ara ara sebepsiz gıcık oluyor musunuz mesela ortada çok da bi sebep olmadığı halde bazen yaptığı her şey gözüme batıyo hormonal olabilir mi 😄
cidden ben gıcık oluyorum gerçi eşim normalde de gıcık birisi, beni sinir etmek için özellikle de uğraşıyor bazen. ama bu aralar her hareketine sinir oluyorum.

cidden ben gıcık oluyorum gerçi eşim normalde de gıcık birisi, beni sinir etmek için özellikle de uğraşıyor bazen. ama bu aralar her hareketine sinir oluyorum.
Yaa ben artık basit problemleri büyütüyorum ama kendime engel de olamıyorum aramız kötü olsun istemiyorum ama küsmek de istiyorum 😂 Uyuyup uyandım o da işe gitti ya şuan sakinim mesela abarttım felan diyorum akşam gelince hoop tekrar başlıyorum 😄😄
Aynen gece 5 inde yazıyorum neden var mı yok 😂
Anladım ki sorun bizde değil hormonlarda ya da onlar gerçekten çok gıcık 😂😂

ada doktora gittik cinsiyeti öğrendik mini bir kutlama yaptık.Benimde oğluşum 🤲🌺oluyormuş fetalle öğrendik.kız olsa ismi beliydi ama erkek te hiç isim aklımıza gelmiyor 😁
ben de hep kız olacak diye düşünüyordum, erkek olacak deyince doktor dumur oldum. erkek çocuğuna hiçbir ismi yakıştıramıyorum nedense. beğendiğim isimleri de çevremdeki insanlar koymuş gibi geliyor hep :)

Ben ikili test yaptirmadim ama eltimin nedense oglunda ense kalınlığı 3 gibi bişey çıkmıştı, başka doktora gitti hatta istanbuldaysan onların gidip memnun kaldığı doktoru onerebilirim o da ölçtü yine 3 küsür ense kalınlığı, amniyosenteze kadar gitti olay ki çok korkmuştum ben amniyosentez olayının risklerini araştırmadan o an yaptırmışlar doktor onu yapalım demiş onlar da yapmış sonuç olarak hiçbir risk çıkmadı, neden ense kalınlığı öyle çıkıyordu kimse anlamadı kalp hastalığı mi var diye araştırıldı baya ayrıntılı araştırıldı sonra bişey çıkmadı, Ekim ayında da doğdu minnoş sapasağlam.. bu demek değil ki araştırmayın bakmayın, elbette ki araştırın peşine düşün ama benim söylediğim tarzda o kadar örnekler var ki çevremde, aşırı korkup da kendinizi yipratmayin.. fetal DNA en garantilisi ve en risksizi ben olsam fetal DNA yaptirirdim, geçmiş olsun umarım birşey çıkmaz sizi korkuttugu ile kalır mınnos 🥰
İnşallah öyle olur çok sağol ama sürekli kötü şeyler düşünüyorum dünden beri sürekli ağlamaklıyım nasıl beklicem sonuç çıkana kadar hiç bilmiyorum sonuçlar 5 iş gününde çıkar dediler ama sizinki kaç günde çıktı

Ben de özelde takipliyim ama bir de devlette kayit actirin. Hele sehir hastanesi varsa mutlaka tavsiye ediyorum. Hem hersey bakiyolar hem 2 göz olmasi daha saglikli daha sistematik calisiyolar.
Evet bende gebelikten önce 4,82 çıkmıştı. 1 ay kadar önce. Sonra 0,25le basladim iste. 3,17 oldu. Sonra hamileyken 3,5 oldu. Ilac kullaninca kontrol altinda tutmasi kolay simdi 1,5 ilacli 2,5 ilacsiz cikiyo maximum.
Gebelikte de artiyo zaten. Gebe olmayan kadinlar icin normal degerler. Bebek trioidi anneden alıyor diye ilac kullaniyoruz.
Tamam teşekkür ederim şehir hastanesi dahiliyeden başlayıp sonra kadın doğum da gideyim bari

ben de hep kız olacak diye düşünüyordum, erkek olacak deyince doktor dumur oldum. erkek çocuğuna hiçbir ismi yakıştıramıyorum nedense. beğendiğim isimleri de çevremdeki insanlar koymuş gibi geliyor hep :)
Ben erkek bekliyordum ama genç kızlığımdan beğendiğim isim hazırdı kıza.Erkek beğendiğim isim var ama dediğin gibi çevrede var 😁

Kızlar ebebekten neler almak lazım tecrübeli annişler bizi bilgilendirin 😍 ben sleepy bez aldım ama hiç tecrübem olmadığı için sadece 1 paket aldım, bir de bebek kamerası aldım şimdilik siz neler aldınız ne önerirsiniz

X