2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
gyno-tardyferon verdi kuzum doktor. Düşmesini beklemedi sanırım ben kan falan vermedim ama belki de düşmüştür bebisler süpürge gibi çekiyor şimdi vücudumuzda ne varsa 😅😅
Ben geçen hafta kan verdiğimde 71 çıkmıştı demirim. Sevindim ben de dedim herhalde bırakırız artık. Doktora söyledim doğumdan sonra bile devam edeceksin dedi 😏 hay zıkkım dedim ama içimden 😅

Ya bu demir ilaclari cok mide bagirsak rahatsizligi yaptigi icin bir kac oneriyi kenarda tutayim da gerekirse aralarinda degistirirm diyorum canim ben de. Daha sonucu doktorum gormedi. O ne onerecek bilmiyorum. Ilk gebelikte hic kullanamamistim ben ama doguma 1 hafta kala o kadat dusuktu ki deger. Kadin dogumcum panik oldu. Damardan takalim dedi. Onlar da kolumu mahvetmisti. Kizim dogdugunda kucagima almakta zorlandim. O yuzden ayni senaryo yasanmasin diye bunda ihmal etmeyeyim diyorum
Ocean microfer hap alın kurtulun kızlar hiçbir rahatsızlık yapmıyor hem de günde bir tane diyor aç tok yazmıyor diye ben çok dikkat etmiyorum zamanına 🤣🤣 şaka bir yana kabızlık zaten benim hayatımın bir parçası maalesef ama bu aralar duzeldi şükür, kefir ve magnezyuma bağlıyorum bu düzelmeyi, oceanın demir hapı da durumu değiştirmiyor şükür kabizlik yaşamıyorum :)

sen bide emzirme döneminde gör. Şimdi vitaminleri alıyoruz bebek emmeye bir başlıyor saçlar dökülüyor kan düşüyor içtiğin su nereye gidiyo yediğin yemek nereye gidiyor anlamıyorsun çok acayip bir süreç,
Birde dün bir video gördüm hızla yükselen östrojen hormonu doğumdan sonra düştüğü için dökülen saçları keçe olmuş bir kadın kuaför sıfır kesiyor saçlarını taranarak açılacak gibi değildi 😵‍💫
Ay benim tam aksine saçım dökülüyordu gebelikten önce şuan çok çok iyi durumda. Zaten bir sürü de saçım var bu kafaya bu saç fazla derim hem 😅😅 ama yine de dökülmesin tabi. Emzirme dönemi multivitaminleri vardı onlara düşeriz artık 😅

Ya bu demir ilaclari cok mide bagirsak rahatsizligi yaptigi icin bir kac oneriyi kenarda tutayim da gerekirse aralarinda degistirirm diyorum canim ben de. Daha sonucu doktorum gormedi. O ne onerecek bilmiyorum. Ilk gebelikte hic kullanamamistim ben ama doguma 1 hafta kala o kadat dusuktu ki deger. Kadin dogumcum panik oldu. Damardan takalim dedi. Onlar da kolumu mahvetmisti. Kizim dogdugunda kucagima almakta zorlandim. O yuzden ayni senaryo yasanmasin diye bunda ihmal etmeyeyim diyorum
Oyy canım benim o zaman sıkıntı. Benim hiç demir kan sorunum olmadı bu yaşıma kadar bundan sonra olursa direkt gebelikle ilgilidir derim o derece. Bir kere arkadaşımın annesine sıcak kan lazım oldu bende 52 kgyum tipime bakıp en son çare senden alırız dediler. Kan veren iri iri arkadaşlar bayıldı ayıldi da ben bir üniteyi verip paşalar gibi kalktim olduğum yerden 😅😅

Ay benim tam aksine saçım dökülüyordu gebelikten önce şuan çok çok iyi durumda. Zaten bir sürü de saçım var bu kafaya bu saç fazla derim hem 😅😅 ama yine de dökülmesin tabi. Emzirme dönemi multivitaminleri vardı onlara düşeriz artık 😅
Yok şuan dökülmez zaten aksine gürleşir kaşlar kirpikler saçlar. Çünkü takviye alıyoruz yediklerimize dikkat ediyoruz. Ama emzirmede dökülüyor 🤓

Bir de doğumda çok kan kaybedilebiliyor, benim doğumda aşırı kanamam oldu normal dogumdu ama doktorum korkusundan gece 12 ye kadar başımda bekledi gonderemedim evine ki 7 de doğum yapmıştım, kan verildi bir ünite, ikinciye istedi takacakti ki benim kanama durdu yani demem o ki herşeye hazırlıklı olmak gerek kan depolarını da sağlam tutmak gerek, bugün için evet yetiyor bu değerler ama yarın doğumda ne olacak belli olmaz biz hazırlıklı olalım da gerek kalmazsa kalmasin :)

Kuzum yasadigin ikilemi cok iyi anliyorum. Ben de kizimda yepyeni gorunen her seyi sakladim. Simdi 2.kizimizda kullanmayi dusunuyorum. Ama her ne kadar almam dense de illa ki aliniyor ona da yeni seyler. Moda degismis oluyor sen ozeniyorsun vs vs. O yuzden ozellikle hizli buyume doneminde giydirilebilir bence
Yani evet haklısın illaki yeni bir şeyler alırız doğru diyorsun

Canım bence hiçbir sıkıntı olmaz. Benim yeğenim pandemi senesinde doğdu. Yasaklardan çocuğu kimse göremiyordu bile. Annesi ablasının dantelli atletlerini bile giydirdi😅 diğer konuya gelince bence o da haksızlık değil yaa. Birden fazla kardeş olanlar bu durumu mutlaka yaşıyor. Yani imkan var diye olur olmaz şeylere de harcamamak lazım bence. Oraya harcayacağını başka şeylerde değerlendirirsin🌸
Evet ben de vicdan yapmiycam artık sormakla iyi ettim kafa karışıklığı gitti

Bugün hamile kıyafeti bakmaya çıktım kızlar, daha önce hiç farketmemisim mağazaların minnacık yerine koymuşlar hamile kıyafetlerini sinirlerim bozuldu 😔😔 kenarlarında düğmeleri olup büyüyen küçülen pantolonlardan istiyordum bulamadım eve geldim. Hiçbir kıyafetim çok olmuyor artık

Bu dönemde biraz daha sakin kalmak önemli çocuğun karakterinide yansıdığına inanıyorum gerçekten. Baktın kavga edeceksiniz sen uzaklaş boşver bağırsın çağırsın sen ve gerçekten karnındaki herşeyden önemli yoksa evlilik içi tartışma çok problem değil 🫠
Gerçekten öyle dedim aslında ama erkeklerde bu dönemde değişiyor heralde verilmek istemiyorum dedikçe sakın kaldıkça uzattı bende en son patladım. Bu da bana ders olsun ne diyim:)

Çok şükür geçti cnm sağolasın bir an korkmadım değil :) bundan sonra relax demekki
Relax, haber bile okumuyorum artık, X'e de bakmıyorum. Çok sinirlerim bozuluyor yoksa. Hele televizyon hiç izlenmiyor bizde. Gündemden koptum iyice, cehalet mutluluktur🥰

Relax, haber bile okumuyorum artık, X'e de bakmıyorum. Çok sinirlerim bozuluyor yoksa. Hele televizyon hiç izlenmiyor bizde. Gündemden koptum iyice, cehalet mutluluktur🥰
En doğrusunu yapıyorsun 🥰 bende çok etkileniyorum ve gözümde göz yaşım hazır bekliyorum sanki. Sagsalim dogsalar da bizim hormonlarda duzene girse çok istiyorum :)

Ocean microfer hap alın kurtulun kızlar hiçbir rahatsızlık yapmıyor hem de günde bir tane diyor aç tok yazmıyor diye ben çok dikkat etmiyorum zamanına 🤣🤣 şaka bir yana kabızlık zaten benim hayatımın bir parçası maalesef ama bu aralar duzeldi şükür, kefir ve magnezyuma bağlıyorum bu düzelmeyi, oceanın demir hapı da durumu değiştirmiyor şükür kabizlik yaşamıyorum :)
Ayy doktora sorayım da değiştirebilirsem değiştireyim. Ben demir hapını yutarken öğürmekten bir hal oluyorum 🥴

X