2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ay ben altın kadınıyım.Bilezik değilde Kolye künye küpe yüzük çok severim 🤓🤓🤓🤓
Boynum kolum boş gezmeyi sevmiyorum ama sabit bi kaç parça şeyim var sürekli takıya yatırım yapmıyorum onları takıyorum mesela kolyem bebekliğimden kalma 😂
benim altın dısında her seye allerjim var. galiba o yuzden takı sevmıyorum karşıdan tatlı duruyor ama

Yaşadığım köyde kadınlar bi altın takıyorlar görseniz, sanki altında insan takılı. Bana kesin diyorlardır bu fakirin hiç altını yok herhalde, yazııık filan🤣 Gerçi haklılar takacak hiç altınım yok, olmayacak da😄
Altın bileklik çok seviyom sade kolyede her zaman takıyom yüzükte de sadece baget bir tane hiç bir zaman çıkarmıyorum altın severim ama günlük kullanılanlardan 😂❣️

Kizlar ya eşimle kavga ettik ben ufak çaplı bir kriz geçirdim. 15 20 dk sonra bir ağrı kramp girdi karın bolgeme gitgide şiddetleniyor endiselenmeli miyim sizce beklesem geçer mi
Muhtemelen sinirden kasılmıştır stres üzüntü gebelikte hiç iyi gelmiyor insana canım muhtemelen bununla bağlantılıdır. Uzanabilme imkanın varsa biraz dinlen geçmezse çokta geciktirmeden git canım. Sen bebişini kendini düşün boşver kalan herşeyi

bir şey soracağım benim kızımın yenidoğanları hep duruyor öyle lekeli de değiller ikinci bebek beklentım hep vardı 8 yıl sonra kuzum vazgeçtiğimde geldi . şimdi kız olursa çok rahat edecem maddi olarak erkek olursa evde pembeleri giydirsem nolcak ziyarete gelindiğinde güzelce giydiririm yani ne farkedecek biberonları yenileyeceğim süt pompam çalışıyor mu nbılmıyorum ama okulumla evim 1.5 dakika duruyor arada bos ders ısteyıp gelip emzırmeyı dusunuyorum. sankı ona da çok ıhtıyacım olmayacak ne dersınız yatak dısında ıhtıyacım yok onu vermıstım ama bır arjkadasım da bana verecek
bir yandan da kızıma herşeyın en ıyısını alıp bu yavruma eskılerı gıydırmek hem ısraf konusunda mantıklı hem de sankı adaletsızlık gıbı gelıyor kızım yepyeni gıydı bu bebegım eskılerı gıyecek gıbı bır taıntı da var . aradayım. yenı alacak durumum da var yanı ama ısraf gıbı gelıyor zaten çok hızlı buyuyorlar :işsiz: :işsiz:

ayy çok uzun oldu herkes de okur mu bılemedım ama cıııdı bır muamma ıcımde bu konu.

klavyeden hızlı yazıyorum berbat yazdım ne noktalama var ne noktalı harfler var hızlı alıştığım gıbı yazdım kusuruma bakmayın.
çocuğun giydiği haram yediği helal derler. bence belli bir yaşa kadar hangi rengi giydiğinin farkında bile olmayacak. ben çocuğa kendisi istemezse erkek rengi-kız rengi ayrımı yapmadan kıyafet almayı düşünüyorum.

Muhtemelen sinirden kasılmıştır stres üzüntü gebelikte hiç iyi gelmiyor insana canım muhtemelen bununla bağlantılıdır. Uzanabilme imkanın varsa biraz dinlen geçmezse çokta geciktirmeden git canım. Sen bebişini kendini düşün boşver kalan herşeyi
Uzandım 10 dk şimdi hafifledi ama sancı hafifce geziniyor ama bayağı hafifledi ilk ana göre.

Muhtemelen kasılmıştır bazen başımıza da sinirden ağrılar girer ya. Sen kendini hırpalama lütfen güzelce dinlen sıkma canını hiç bişeye
Sağol cnm gerçekten öyle cnm başıma öyle bir ağrı girdi ki aynı zamanda . Tek canlı olsak umursamayacagim da içerideki etkileniyor ona canım sıkıldı

Ay ne olacak kız kim dedi pembe kız rengi diye milletin uydurduğu etiketler işte. Elinde bir sürü şey varmış tabi ki kullan bence. Valla bende dün düşündüm bebek arabası,puset,.oto koltuğu vs ikinci el almayı düşünüyorum. Durumumuz var çok şükür ama ne bileyim o kadar parayi dökmeye de gerek yok bence.
Valla ben ilk çocuğum olduğu halde gereksiz pahalı olan şeyleri ikinci el almayı düşünüyorum. Gelip geçici şeyler için o kadar masrafa gerek yok. Bu artık maddi imkanın olup olmaması meselesi de değil bence.

bir şey soracağım benim kızımın yenidoğanları hep duruyor öyle lekeli de değiller ikinci bebek beklentım hep vardı 8 yıl sonra kuzum vazgeçtiğimde geldi . şimdi kız olursa çok rahat edecem maddi olarak erkek olursa evde pembeleri giydirsem nolcak ziyarete gelindiğinde güzelce giydiririm yani ne farkedecek biberonları yenileyeceğim süt pompam çalışıyor mu nbılmıyorum ama okulumla evim 1.5 dakika duruyor arada bos ders ısteyıp gelip emzırmeyı dusunuyorum. sankı ona da çok ıhtıyacım olmayacak ne dersınız yatak dısında ıhtıyacım yok onu vermıstım ama bır arjkadasım da bana verecek
bir yandan da kızıma herşeyın en ıyısını alıp bu yavruma eskılerı gıydırmek hem ısraf konusunda mantıklı hem de sankı adaletsızlık gıbı gelıyor kızım yepyeni gıydı bu bebegım eskılerı gıyecek gıbı bır taıntı da var . aradayım. yenı alacak durumum da var yanı ama ısraf gıbı gelıyor zaten çok hızlı buyuyorlar :işsiz: :işsiz:

ayy çok uzun oldu herkes de okur mu bılemedım ama cıııdı bır muamma ıcımde bu konu.

klavyeden hızlı yazıyorum berbat yazdım ne noktalama var ne noktalı harfler var hızlı alıştığım gıbı yazdım kusuruma bakmayın.
Canım bence hiçbir sıkıntı olmaz. Benim yeğenim pandemi senesinde doğdu. Yasaklardan çocuğu kimse göremiyordu bile. Annesi ablasının dantelli atletlerini bile giydirdi😅 diğer konuya gelince bence o da haksızlık değil yaa. Birden fazla kardeş olanlar bu durumu mutlaka yaşıyor. Yani imkan var diye olur olmaz şeylere de harcamamak lazım bence. Oraya harcayacağını başka şeylerde değerlendirirsin🌸

Aaa oğlu olduğu için kız torun hayali kurdu demek. Herkes kızcı bu aralar valla ve kadınların bu yükselişi çok hoşuma gidiyor. Ataerkil düzen yıkılıyor. Eskiden neydi öyle erkek erkek muhabbeti. Şimdiden plan yapıyorum valla oğluma her türlü ev işi ögreteceğim, ilerde eşiyle ortak bir ev yaşamı sürsünler, eşine yardım etmesin her işi esiyle bölüşsün. Tam tersi kıza da hiç bir şey öğretmedim. Tüm evi tek başına kaldırmak gibi bir misyon yüklenmesin kendine 🤣🤣😈
Valla ben de bu kafadayim kuzum. Kizima bisey ogretmedim. Ama sosyal ogrenmeyle ogreniyorlar bence. Simdiki erkek annelerinin ozverisine guveniyorum yine de guzel bir nesil yetisiyor. Kizlarimiz bizim yasadigimizi yasamayacaklar😀😀 ama gecen soyle bir olay yasandi. Kızım bir seye sinirlendi kalemlerini yere atmaya basladi tepkimi ölçmek icin. Ben de atabilirsin tabiki kalemler senin kalemlerin ama sonra hepsini toplayacaksin dedim. Hayir toplamam evi toplama gorevi senin dedi bana. O an ogretmeme dozunu kacirdigimi farkettim🤣🤣 oyle bir dunya yok canim dedim bundan herkes her dagittigini toplayacak bu evde diye estim gurledim ama tabi cogu is bende🙄🙄

X