2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Canım boyanın bilinen ya da kanıtlanmış bir zararı yok benim bildiğim. Ama doğal renklere boyuyorsan gratiste doğal bir boya var eşime kullaniyoruz biz saçları çok erken beyazladi çünkü. Erkeklerin saç kökleri kadınlara göre daha derinde olmadığı için biz onu tercih ettik. Bir bak istersen.
Çok teşekkür ederim canım benim 💙

Canım boyanın bilinen ya da kanıtlanmış bir zararı yok benim bildiğim. Ama doğal renklere boyuyorsan gratiste doğal bir boya var eşime kullaniyoruz biz saçları çok erken beyazladi çünkü. Erkeklerin saç kökleri kadınlara göre daha derinde olmadığı için biz onu tercih ettik. Bir bak istersen.
Var kuzum. Şöyle ilk 3 ay kesinlikle önermiyorlar sonraki aylardada doğal içerikli kimyasal içermeyen boya öneriyorlar. Beyazım yok ama sarı bağımlısı olduğum için kendimi şanslı sayıyorum eylülde boyattım ekimde hamile kaldım 🤓

Kızlar saçım artık boya istiyor ve temiz içerikli ne tavsiye edersiniz yada kına çeşidi yad anne bilim farklı birşey hiç bir fikrim yok bana cevap verirseniz sevinirim :)
Organik bitkisel boya sıkalası artık çok var şanslıyız bu dönem için 🫠
Kuaförde boyatmayı düşünmüyorsan yorumlara bakarak Google’dan ufak bir taramayla bulursun çok çok rahat.

Var kuzum. Şöyle ilk 3 ay kesinlikle önermiyorlar sonraki aylardada doğal içerikli kimyasal içermeyen boya öneriyorlar. Beyazım yok ama sarı bağımlısı olduğum için kendimi şanslı sayıyorum eylülde boyattım ekimde hamile kaldım 🤓
😅😅 Formaldehitsiz bir boya olabilir ama sarı için saç koyuysa açtırmaktan başka çare yok. Ay bende sarı çok seviyorum da benim saça hic gelmedi ya 😔

Kızlar hamilelikte diş ağrısı çeken var mı? Nasıl bir yol izliyorsunuz?
Ben gebelikten önce baktırdım ama kronik sinüzit dislerime vurur. Hicbir sey yapamiyorum tabi sorun dişte olmadigindan sinüziti gecirmeye çalışıyorum. Önce diş ağrısı olduğuna emin olmak lazım. Eminseniz mutlaka dis hekimine gidin. Apse cok zararlı bir sey. Uygun tedavi uygulanir. 2. Trimester en guvenli zaman. 3. Trimestere kalir ve tahammul edilemez olursa sorun yasarsiniz cunku 3. Trimesterde anestezi kullanimindan kaçırınılıyor

Canım çok sağol migren tasini hiç denemedim açıkçası bir de onu deneyeyim. Valla kafamı kesip atacaktım o raddeye geldim gece. Parol da napsin hiçbir işe yaramıyor açıkçası 😔
Bana gebelik geçiren bir hekim arkadasim söyledi bunlari. 3 gun ne yemek yedim ne uyuyabildim korkunçtu. Okaliptusu burun ucuma sürdüm. Şakaklarima migren tasiyla masaj yaptim. Bir süre de sicak suya ayak soktum. Yarim saat icinde duzelmeye basladim 4 5 saat sonra hicbir seyim kalmamisti.

Ben gebelikten önce baktırdım ama kronik sinüzit dislerime vurur. Hicbir sey yapamiyorum tabi sorun dişte olmadigindan sinüziti gecirmeye çalışıyorum. Önce diş ağrısı olduğuna emin olmak lazım. Eminseniz mutlaka dis hekimine gidin. Apse cok zararlı bir sey. Uygun tedavi uygulanir. 2. Trimester en guvenli zaman. 3. Trimestere kalir ve tahammul edilemez olursa sorun yasarsiniz cunku 3. Trimesterde anestezi kullanimindan kaçırınılıyor
6 şubatta randevum var doktorun izni olmadan bakmıyorlar 6 şubata kadar sanırım bu şekilde çekmeye devam edeceğim 🥺

Organik bitkisel boya sıkalası artık çok var şanslıyız bu dönem için 🫠
Kuaförde boyatmayı düşünmüyorsan yorumlara bakarak Google’dan ufak bir taramayla bulursun çok çok rahat.
Kuaför de yapmama taraftarı çıktı :) son aylar için yapalım dedi :)

Kızlar hamilelikte diş ağrısı çeken var mı? Nasıl bir yol izliyorsunuz?
Şöyle dim iki aydır çekiyorum gce boyu uyutmuyo zamanla diş etlerim de şişti daha kötm dişten çektim çok kötü bu gebelikte bu ağrıyı hiç bir zaman unutmycam kadin dogum Dr gitim biri şimdi çektirme dedi kndi Dr onay kağıdı yollasinlar cektir. Dişçiye gitim largopen diye bir ilaç verdi ama inan o kutu biti dişim hiç bnamisin demedi. Bnde birdaha gidemedim Dr bir kutu antibiyotik bitirmissin bekle biraz dedi şuan doğal yollarla azıcık dindiryom sirke tuzlu su gargara ve mecbur kalinca Parol

😅😅 Formaldehitsiz bir boya olabilir ama sarı için saç koyuysa açtırmaktan başka çare yok. Ay bende sarı çok seviyorum da benim saça hic gelmedi ya 😔
Benim dip boyası derdim olmuyor çok küllü bi renk dibim çıkmış gibi değil yoksa boyatmaya çok üşenirdim 🥹 Kuaförüne denk gelirsen çokta güzel yapar benim görümcem bildiğin kopkoyuydu saçları senelerdir sarı kullanıyor hiçte sırıtmıyor.
İnşallah saçlarım grileşmeden pamuk gibi beyazlar ve hiç boyatmam ilerki yaşlarımda 🤓

Bizde bugün çocuk odasını evirdik çevirdik. Tek çocuk planıyla ilerlediğimiz için ona göre hareket etmiştik şimdi ikinci yatağı nereye sığdırıcaz hiç bir fikrim yok 😂😂😂

Benim dip boyası derdim olmuyor çok küllü bi renk dibim çıkmış gibi değil yoksa boyatmaya çok üşenirdim 🥹 Kuaförüne denk gelirsen çokta güzel yapar benim görümcem bildiğin kopkoyuydu saçları senelerdir sarı kullanıyor hiçte sırıtmıyor.
İnşallah saçlarım grileşmeden pamuk gibi beyazlar ve hiç boyatmam ilerki yaşlarımda 🤓
Yaaa :) inşallah 😍😍

X