2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Tamam canım bu gidişimde bı değerlendirme isteyim ben o konuyu özellikle hatırlatayım teşekkür ediyorum

Cümleten hayırlı sabahlar kızlar
Ben kasım ayında sağlık ocağına gebeliğimi haber verdiğimde ocak ayına kan tahlili için randevu vermişlerdi. Bugün gittim. Kan ve idrar örneği aldılar. Tansiyonumu ve kilomu ölçtüler. Bir de şu sizin kullandığınız ev tipi doplerle bebeğin kalp atışına baktı. Her şey yolunda güzel dedi. Sonuçlar cuma günü çıkarmış. 14 şubata da tetanoz aşısı için randevu verdi. Bebeğin hareketlerini hissediyor musun dedi arada pıt pıt yapıyor dedim. 19. haftada daha da belirginleşir dedi

Bu arada kızlar bende ikidir ani bir açlık gelişiyor. Geçen pazar günü olmuştu. Birden midem eziliyor elim ayağım boşalıyor. Bugün de kan vericem diye aç gittim. Yanıma çubuk kraker almıştım ne olur ne olmaz diye. Sağlık ocağından sonra markete uğradım orada yine aynı şey oldu. İyiki krakeri almışım. Aklınızda bulunsun dışarı boş çıkmayın

Hayır 2,5 benim de. 4,8den düştü. Doktorum seviniyor iyi bir değer yakaladık diye. Üzmeyin kendinizi yeterli bu değer.
Ayrica sabah ilaci icmeden mi vermistiniz? Bir kere gece bakildi bana 1,5 çıkmıştı.
Gebelikte 2.5 altı isteriz demisti doktorum ondan tedirgin oldum aslinda ama arastirdigimda hamilelik ilerledikce hormonlardan dolayi tiroidde de yükselme olabiliyormus insallah oyle bi durum olmaz bu sekilde ilerler. Evet içmeden vermiştim kani verdikten sonra ictim etkisi olmus mudur ?

Insallah bana da oyle der canim iyiki sormusum size valla icim rahatladi cok tesekkur ederim

Ya ben de 6 yıllık tazminatımı alayım evlilikten sonra diyorum ama beni 3 yıl geçindirecek bir para geçmiyor elime :) hesaplıyorum 2.5 aylık maaşıma denk geliyor. Ben en fazla 2.5 ay fazladan zaman geçirebiliyorum çocuğumla ücretli izinden sonra

Canım sana özelden yazdım

Hayrli sabahlar canım bnde Perşembe günü günü gidicem

Evet tabi. Ilacla onun biraz daha düştüğüne emin olun. Yani değer iyi.

Benim göğüs hassasiyetim azaldı iyice, mide bulantılarım da kayboldu, bi gariplik hissediyorum. Eşime bahsettim sabah, eğer şüphen varsa hemen doktora gidelim dedi, ama kötü haber almaktan korkuyorum.

Benim göğüs hassasiyetim azaldı iyice, mide bulantılarım da kayboldu, bi gariplik hissediyorum. Eşime bahsettim sabah, eğer şüphen varsa hemen doktora gidelim dedi, ama kötü haber almaktan korkuyorum.
Benim belki 1 aydır bir şey yok. 2. Trimesterde kayboluyor zaten endişelenmeyin. Kaç kere böyle doktora gittim. Artık kendime 2 hafta gitmeyeceksin 3 hafta gitmeyeceksin diye sınır koyuyorum

Canım tüm gebelik bence öyle geçmiyor için rahat olsun benim de öyle 16+5 teyiz. En son 13 gün önce gördüm bebeği mi de. 12 şubatta sonraki randevum bende hemen görmek istiyorum bebeği ama bekliyorum canım

Kimse 3 maaşla geçinemez elbette ama 2019 alım gücüyle şuan bir değil o zamanlar Herşey biraz daha insaflıydı yani tazminatım+işsizlik maaşım+analık param bana döke saça 1 yıl yetti öyle söyleyeyim sonrası koca parası
Şaka bi yana 3 yaşına kadar düzenini ben kurmak istedim. Param yettiği için değil çocuğumla kalmak için çıktım
Bunda o lüksüm olmayacak maalesef 4 ay sonra işime dönücem

Kuzum benim de öyle oluyor şuan iş değiştirmek de istiyordum hep engel gibi oluyordu tazminatım vs yakmak istemedim bahanesi oldu güzel oldu. İşsizlik maaşı vs derken aylık hayat kalitemi etkilemeyecek kadar bir para elime geçecek benim ilk bebegim olacak inşallah bebişim o yüzden de dönmek istemiyorum hemen işe biraz zaman geçirmek istiyorum oglusumla. Aslında tam olarak para da değil sorun el kadar bebisi nasıl bırakacağım konusunu taktım kafama

İçini rahat tut canım inşallah iyi haber alcksin bnde öyle olmuştm gitim ddrumu iyimis ertesi gün kusma yine geldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…