2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kuzum benim de öyle oluyor şuan iş değiştirmek de istiyordum hep engel gibi oluyordu tazminatım vs yakmak istemedim 😅😅 bahanesi oldu güzel oldu. İşsizlik maaşı vs derken aylık hayat kalitemi etkilemeyecek kadar bir para elime geçecek 🙏🙏 benim ilk bebegim olacak inşallah bebişim o yüzden de dönmek istemiyorum hemen işe biraz zaman geçirmek istiyorum oglusumla. Aslında tam olarak para da değil sorun el kadar bebisi nasıl bırakacağım konusunu taktım kafama 🥲
Zaten parayı düşünsen bırakmazdın canım 🫠
Tabi ki herkes çocuğunun yanında olmak ister kendi düzenini kurmak ister bende öyle yaptım. Uykusunu oturttum oyun saatleri belliydi yemesi içmesi öğünü herşeyi netleşti bezini bıraktırdım doya doya gezdim dolaştım derken 3 yıl sonra işe döndüm babaannesi de rahat etti çünkü hazır paket teslim ettim 1 yıl sonra da okula başladı zaten 🤓
Ama maalesef bu kuzumda hem yaşım hem konumum hemde kızımın okulu vs derken işi bırakma gücüm olmayacak nasıl bırakıcam kısmını düşünmek istemiyorum haftanın 4 günü ayrı kalıcaz gibi ☹️

Kuzum benim de öyle oluyor şuan iş değiştirmek de istiyordum hep engel gibi oluyordu tazminatım vs yakmak istemedim 😅😅 bahanesi oldu güzel oldu. İşsizlik maaşı vs derken aylık hayat kalitemi etkilemeyecek kadar bir para elime geçecek 🙏🙏 benim ilk bebegim olacak inşallah bebişim o yüzden de dönmek istemiyorum hemen işe biraz zaman geçirmek istiyorum oglusumla. Aslında tam olarak para da değil sorun el kadar bebisi nasıl bırakacağım konusunu taktım kafama 🥲
İstifa etmeyerek iş yerinden nasıl ayrılıyorsunuz 😅😅 her iş yeri anlaşmayı maalesef kabul etmiyor

B BirNBirE sacibelinde sacibelinde haklısınız bazı şeyler paradan daha önemli, şu an eşim 3 aylık bir kursa gidiyor ve çalışmıyor, hep öyle olacakmış gibi düşünüyorum ve çalışmam gerekiyormuş gibi geliyor. Ama bana da ücretli izin çok çok az geliyor. Kayınvalidem ya da annem dışında el kadar bebeği bir yerlere bırakamam. Onlar da destek olur mu olmaz mı h bilmiyorum. En az 2-3 yaşına dek ben de yanında olmak isterim ama öyle nankör bir mesleğim var ki 3 yıl uzaklaşsam çok şey değişmiş olur. Bunu da göze alamıyorum. Her şeyin hayırlısı :) Belki kocam iyi bir iş bulur 😆

Benim belki 1 aydır bir şey yok. 2. Trimesterde kayboluyor zaten endişelenmeyin. Kaç kere böyle doktora gittim. Artık kendime 2 hafta gitmeyeceksin 3 hafta gitmeyeceksin diye sınır koyuyorum

Canım tüm gebelik bence öyle geçmiyor için rahat olsun benim de öyle 16+5 teyiz. En son 13 gün önce gördüm bebeği mi de. 12 şubatta sonraki randevum bende hemen görmek istiyorum bebeği ama bekliyorum canım

İçini rahat tut canım inşallah iyi haber alcksin bnde öyle olmuştm gitim ddrumu iyimis ertesi gün kusma yine geldi 😂
Teşekkürler kızlar, ilk gebelik olunca insan ne düşüneceğini, ne yapacağını şaşırıyor, aslında şu zamana dek hep rahattım ama nedense bu belirtiler hep olacak gibi geliyordu. Azalınca şaşırdım. Tutunduğum daldı o belirtiler :)

Teşekkürler kızlar, ilk gebelik olunca insan ne düşüneceğini, ne yapacağını şaşırıyor, aslında şu zamana dek hep rahattım ama nedense bu belirtiler hep olacak gibi geliyordu. Azalınca şaşırdım. Tutunduğum daldı o belirtiler :)
Gitme imkanın varsa git bnce canm icin rahatlar 😍

B BirNBirE sacibelinde sacibelinde haklısınız bazı şeyler paradan daha önemli, şu an eşim 3 aylık bir kursa gidiyor ve çalışmıyor, hep öyle olacakmış gibi düşünüyorum ve çalışmam gerekiyormuş gibi geliyor. Ama bana da ücretli izin çok çok az geliyor. Kayınvalidem ya da annem dışında el kadar bebeği bir yerlere bırakamam. Onlar da destek olur mu olmaz mı h bilmiyorum. En az 2-3 yaşına dek ben de yanında olmak isterim ama öyle nankör bir mesleğim var ki 3 yıl uzaklaşsam çok şey değişmiş olur. Bunu da göze alamıyorum. Her şeyin hayırlısı :) Belki kocam iyi bir iş bulur 😆
İşte tamamen farklı hayatlara farklı mesleklere ve farklı imkanlara sahibiz konu tamda bu yoksa elbette her anne bebeğini kendi büyütmek ister. Benim ilkinde 3 yıl şansım oldu çok şükür ama bunda olmayacak içim şimdiden paramparça 🥹

Zaten parayı düşünsen bırakmazdın canım 🫠
Tabi ki herkes çocuğunun yanında olmak ister kendi düzenini kurmak ister bende öyle yaptım. Uykusunu oturttum oyun saatleri belliydi yemesi içmesi öğünü herşeyi netleşti bezini bıraktırdım doya doya gezdim dolaştım derken 3 yıl sonra işe döndüm babaannesi de rahat etti çünkü hazır paket teslim ettim 1 yıl sonra da okula başladı zaten 🤓
Ama maalesef bu kuzumda hem yaşım hem konumum hemde kızımın okulu vs derken işi bırakma gücüm olmayacak nasıl bırakıcam kısmını düşünmek istemiyorum haftanın 4 günü ayrı kalıcaz gibi ☹️
Evet yeni terfi de aldın, ben bebeği terfi aldığım için ertelemek zorunda kalmıştım bir de mesela. Müdürlüğe de doydum 😅😅 yetti

Dua edelim kuzum senin için inşallah her şey gönlünden geçtiği gibi olsun eşine de en kısa zamanda güzel bir iş kapısı inşallah 🙏🙏
Ben annemi yıllar önce kaybettim, eşimin annesi de yeni ameliyat oldu bende bayağı yalnızım bebegin doğumundan sonra aslında benim için başka bir şans yoktu o yüzden. Hepimiz için hayırlısı olsun 🙏

Cümleten hayırlı sabahlar kızlar 🌸
Ben kasım ayında sağlık ocağına gebeliğimi haber verdiğimde ocak ayına kan tahlili için randevu vermişlerdi. Bugün gittim. Kan ve idrar örneği aldılar. Tansiyonumu ve kilomu ölçtüler. Bir de şu sizin kullandığınız ev tipi doplerle bebeğin kalp atışına baktı. Her şey yolunda güzel dedi. Sonuçlar cuma günü çıkarmış. 14 şubata da tetanoz aşısı için randevu verdi. Bebeğin hareketlerini hissediyor musun dedi arada pıt pıt yapıyor dedim. 19. haftada daha da belirginleşir dedi
Bu işlemlerin aynısı pazartesi yapıldı bana da kalbi160 çıktı hatta ama tetanoz da yaptılar 1ay sonra yine çağırdılar kolum ağrıyor hala

kizlar selam 16+5 günlük gebeyim saglik ocagindan aradilar tetanoz asisi icin 17 +3 te cagirdilar bana erkenmis gibi geldi siz yaptirdiniz mi asi yaptirdiysaniz kacinci haftalarda yapiliyor

kizlar selam 16+5 günlük gebeyim saglik ocagindan aradilar tetanoz asisi icin 17 +3 te cagirdilar bana erkenmis gibi geldi siz yaptirdiniz mi asi yaptirdiysaniz kacinci haftalarda yapiliyor
Benim tek doz olacağı için 19. Haftada yaptırıcam kızımdada 19. Haftada yapmışlardı ondanda yine aşılı olduğum için tek dozla yırtmıştım (5 yıl içinde aşı varsa tek doz yapıyolar)

Merhaba hanımlar inşallah nasip olursa Ağustos annesiyim Antalya'da yaşıyorum 8hafta bitti fetal DNA/nipt testi yaptırmak istiyorum aranizda burada yaşayıp yaptıran oldu mu acaba bu arada hepinizin hamilelikleri sağlıkla ilerlesin🙏
Canım ben Antalya da yaşıyorum.Yaptıdım İntergen firması bir araştır istersen

X