2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Benimki bir hafta yapmıyor kuzum. Bugün tam bir haftanın üzerine yaptı utanmasam davul zurna çaldırıcam😅
Pki ağlıyormuydu ikiniyormydu uykuya dalıp anında uyanıyormuydu huzursuzmuydu normalde süt ile beslenen bebekler 10 güne kadar doktorlar normal kabul eder kilo aldklari dönem oldukları için ams huzursuz ağlamak önemlisi gelişimi için uykuya dalamiyorsa fitil veriyorlar

Pki ağlıyormuydu ikiniyormydu uykuya dalıp anında uyanıyormuydu huzursuzmuydu normalde süt ile beslenen bebekler 10 güne kadar doktorlar normal kabul eder kilo aldklari dönem oldukları için ams huzursuz ağlamak önemlisi gelişimi için uykuya dalamiyorsa fitil veriyorlar
Sürekli bir ağlama değil ama yapmaya çalışırken ağlıyor. Bizimki kabız da değil yapınca sulu yapıyor doktora sorduk normal dedi.

Bu arada kzlar doktor bana reçeteni yazıcM demişti yazmış o gittikten sonra hemşirelerden aldık antibiyotik yazmış. Sezaryenden sonra rutin olarak yazılıyor mu ? Emziriyoruz süte geçmez mi yani şaşırdım size de yazdılar mı
Ağrı kesici (parol) ve antibiyotik bana da yazıldı canım. İkinci hafta mastitim ilerlediği için yine antibiyotik yazıldı hatta. 😔 Yarısını kullandım ben.

Kontrolden çıktım canım sancım çıktı bebek de Biraz inmiş ama açılmam yok. Yarın sabah 7de yatışım var eğer gece acil bir durum olmazsa yarın suni ile doğum yapacağım Allahın izniyle. Sağlıcakla doğsun bebeklerimiz inşallah
Canım güzel haberlerini bekliyom Allah yardımcın olsun kolay bir doğumun olsun inşallah

Bu arada kzlar doktor bana reçeteni yazıcM demişti yazmış o gittikten sonra hemşirelerden aldık antibiyotik yazmış. Sezaryenden sonra rutin olarak yazılıyor mu ? Emziriyoruz süte geçmez mi yani şaşırdım size de yazdılar mı
Evet canım dikişler var vücudda onlar enfeksiyon yapmasın diye kan sulandırıcıda verirler mutlaka aksatma onları iç merak etme bebeğe zararı olsa vermezler sezeryan olan herkes kullanıyor kanındada şuan ameliyattan dolayı enfeksiyonun yükselmiş olmalı kullanman lazım

Yok yok iyi yapmışsın o olmaz zaten boigio işe yaramadı mı? O kaka da yaptırır çocuğa aslında mestil çıkarıyordu
gaz çıkartıyor pıt pıt çok güzel ama kaka yapmyo yapmyincada inanılmaz zorluyor kendini dünden bugüne zorlandi bir saat önce yapti yavrum yapinca uyuyo

Senin bebek kaç haftalık doğmuştu bak doktor söyledi prematüre doğan bebekler 4. Ayda değil 2. Ayda kan ilacına başlıyormuş 2. Ay aşısında alacakmışız
prameture değil galiba 37+1 de doğdu canm

Bu arada uyumamalarının nedeni vitamin eksikliğindenmiş valla geç yatıyorlar zaten kızda gece 5te kalkınca valla maf oldum ya başım çatlıyor daha hiç uyumadım
Kiz kaka sorunu yokken uyuyo ama o varkn asls

Bu arada uyumamalarının nedeni vitamin eksikliğindenmiş valla geç yatıyorlar zaten kızda gece 5te kalkınca valla maf oldum ya başım çatlıyor daha hiç uyumadım
Benimkinin derdi tamamen gaz valla. Gazını masajla çıkarınca güzel uyuyor yoksa ıkınıp duruyor. Mizirdaniyor tüm gece. Tam tok olmalı, beslenme aralarında ve beslenme sonrası gazı çıkarılmalı, bağırsağa inen gaz da masajla çıkarılmalı ve altı temiz, burnu açık olmalı. İki kere aspire ettim burnunu bu arada bir kere de hemşire temizledi doğduğundan beri. Bunların hepsi sağlanınca benim bebiş uyuyor çok şükür 🙏

Merhaba kızlar 39+2 yim normal doğum istiyorum.39. Haftamda dr bebeği uyardı alttan muayene ederken bir taraftan üstten de itti:KK43: rahim ağzın hala yumuşamamış dedi bana. Her gün egzersiz yürüyüş hurma çay ne bulursam yapıyorum bir de bu karınla günaşırı ilişki yapıyoruz dr istediği için ama benim bebe hiç istifini bozmuyor . Dr da iri olduğundan korktuğu için suni verelim başlatalım doğumu diyor ben suni sancıdan çok korkuyorum

Merhaba kızlar 39+2 yim normal doğum istiyorum.39. Haftamda dr bebeği uyardı alttan muayene ederken bir taraftan üstten de itti:KK43: rahim ağzın hala yumuşamamış dedi bana. Her gün egzersiz yürüyüş hurma çay ne bulursam yapıyorum bir de bu karınla günaşırı ilişki yapıyoruz dr istediği için ama benim bebe hiç istifini bozmuyor . Dr da iri olduğundan korktuğu için suni verelim başlatalım doğumu diyor ben suni sancıdan çok korkuyorum
Ay benim gibi bi kişi daha 😩 ben 37 de çatı muayenesi olduğumda yumusamaya başlamış demesine rağmen tık olmadı suan tam 40. Haftaya girdik hala çok bugün doktora gideceğim ne diyecek bilmiyorum ama suni dicek gibi deli gibi korkuyorum 😧 burda suni alanlar da korkma diyor ama işte gel dinlet sen sana 😩🥰

Bugün suni alıcak arkadaşımız var canım bende pazartesi alıcam bizler 41 haftadayız bugün şöyle düşün zor olucak ama sonunda evladını sağlıklı şekilde kucağına alıcaksın eninde sonunda sancı çekeceksin kendini böyle korkutma ben artık suniyi kendim istiyorum düşün beklemek Te zor çünkü

Ay benim gibi bi kişi daha 😩 ben 37 de çatı muayenesi olduğumda yumusamaya başlamış demesine rağmen tık olmadı suan tam 40. Haftaya girdik hala çok bugün doktora gideceğim ne diyecek bilmiyorum ama suni dicek gibi deli gibi korkuyorum 😧 burda suni alanlar da korkma diyor ama işte gel dinlet sen sana 😩🥰
Canım benimde endişelerim oluyor ama kızımı düşününce dayanırım Allahın izniyle diyorum eninde sonunda çekilecek o sancı

X