2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
öncelikle sağlıkla gelsin doğum şeklinin hiç
bir önemi yok kolay doğum diye bişey yok ikisinide zorlukları kolaylıkları farklı ama gidebildiği kadar normali zorlamanızı tavsiye ediyorum. Açılma varsa sancı şiddeti değişir örnek veriyorum 1 cmle 5 cm aynı değil açıldıkça artıyor, benim taktıklarında sıfır sancım vardı 10 dakika da bir gelmeye başladı sonra 90 saniyeye düştü 90 saniye boş 30 saniye sancı gibi gibi. Çıkardıkları an bi rahatlama geliyor evet beni sezaryene aldılar kanala inemediği için serum çıktı ben rahatladım sonra spinal uyuşturulduğum için hiç hissetmedim. Birde epidural yaptırırsan tadından yenmez güzel bir doğumun olur inşallah 🌸
Çok sağolun inşallah öyle olur sağlıkla hayırla gelsin diyorum hep Allahın izniyle dayanırım bi şekilde inşallah 🙏🙏🌸🌸

Kizlar ya Sizinki bir gün kaka yapmayınca bu kadar huzursuz olyomu mahvoldum bugün hala yapamamış ve 10 dk bir kalkyo 2 saat uyumaya çok ihtiyacım var

Nasl gidiyo canm bizimki uyumuyor 🤦
Benim kide saat 5 ile 8 arası uyanık şimdi duş aldı da öyle sadece karnını doyurmaya kalkıyor bir ara bayağı ağlıyordu meğersem sırtı isilik olmuş hem abisinin hem onun duş aldırdım rahatladı ikiside uyuyor çok şükür iyiyiz ama detaylı doktora gidiyoruz Allah nasip ederse bu ay bu son kontrol bir daha ki ay Bera testi kalp doktoru vs gidicez aşı var memleket turuna çıkıcaz öncesinde darlandık artık istanbuldan

600 gr almış 9. Günden bu yana 7 cm de boyu uzamış çok şükür iyi gidiyoruz bizde 🙏🏼🌸
Ortalama olarak benim kızda aynı canım 4 kilo oldu 53.5 cm uzadı baş çevresi 37.5 buldu ilk doğduğunda 2660 gr doğdu 48 cmdi 33 cm baş çevresiydi doktor prametüre bir bebeğe göre ilerlemesi 2 kat hızlı dedi saat başı beni sömürüyor bende bu kadar yesem bende şişlerim diyemedim 😅😅😅

Kontrolden çıktım canım sancım çıktı bebek de Biraz inmiş ama açılmam yok. Yarın sabah 7de yatışım var eğer gece acil bir durum olmazsa yarın suni ile doğum yapacağım Allahın izniyle. Sağlıcakla doğsun bebeklerimiz inşallah
Sağlıkla gelsin canım bende pazartesi suni alıcam çok şükür az da olsa açılmam var o beni biraz rahatlatıyor hafta sonu kendiliğinden gelse iyi olurdu ama sağlıkla gelsin yapacak birşey yok her gören soruyor kaynanamlar türkiyeye izne gidecekler kızımı bekliyorlar kaç sefer ertelediler bizim kız da inatçı çıktı 😂

Benim kide saat 5 ile 8 arası uyanık şimdi duş aldı da öyle sadece karnını doyurmaya kalkıyor bir ara bayağı ağlıyordu meğersem sırtı isilik olmuş hem abisinin hem onun duş aldırdım rahatladı ikiside uyuyor çok şükür iyiyiz ama detaylı doktora gidiyoruz Allah nasip ederse bu ay bu son kontrol bir daha ki ay Bera testi kalp doktoru vs gidicez aşı var memleket turuna çıkıcaz öncesinde darlandık artık istanbuldan
Çok şükür cnnm bizimki de ağlama değil ama uykusuzluk çok ya

Kizlar ya Sizinki bir gün kaka yapmayınca bu kadar huzursuz olyomu mahvoldum bugün hala yapamamış ve 10 dk bir kalkyo 2 saat uyumaya çok ihtiyacım var
Ben de çisi ayırt edemiyorum ya , kaka yapıp çiş yapamama olabilir mi acaba ? Ve dediğin durumu sanıyorum bu gece yaşıyorum :KK43:

Bu arada kzlar doktor bana reçeteni yazıcM demişti yazmış o gittikten sonra hemşirelerden aldık antibiyotik yazmış. Sezaryenden sonra rutin olarak yazılıyor mu ? Emziriyoruz süte geçmez mi yani şaşırdım size de yazdılar mı

Bu arada kzlar doktor bana reçeteni yazıcM demişti yazmış o gittikten sonra hemşirelerden aldık antibiyotik yazmış. Sezaryenden sonra rutin olarak yazılıyor mu ? Emziriyoruz süte geçmez mi yani şaşırdım size de yazdılar mı
Normal doğum dada veriliyor ama bn kullanmadım sebebi sadce değerlerim tavan olmuştu doktor bna çok temiz bak kndine asla mikrop kapma dedi o yüzden yoksa. Normalde kulsnilir bazi ilaçlar b kategorisinde tıpkı hamile iken mecburi kullandığımız antibiyotikler gibi

X