2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Cnm ben 3 saatte bir emziriyorum 1 saat emziriyorum. Doktor bugun fazla sagdigin sutu kasik biberonla ver dedi sut var mamaya gerek yok ama kac cc ictigini gorerek vermek onemli dedi. P.tesiye kdr kilo alimi olmazsa eger mama ekstra ilave ederiz ama sut varken gerek yok dedi :) insallah seninki de guzel kilo almistir cnm
Canm 3 saat cok degilmi onun için özelikle sarilk varsa

Kızlar gaz için bir tane yenidogan hemşiresi bebişin ayaklarına elma yağı sürmeyi önerdi. Aranızda daha önce böyle bir şey yapan var mı? Çok etkili olduğunu da ekledi.
Yaptinmi canm işe yaradı mı bn şuan zeytinyağı ile azıcık poposunu uyardım inanılmaz bir gaz ve kaka yapti sonra daldi bugün hiç uyumadı 🥲

Cnm 2.30 3 saatte bir dedi. Sarilik bugun ekstra arttı
Çok geldi bana aralık ben her istediğinde emzirdim bazen yarım saatte bir istedi 1 saatte bir bile uyandırdığım oldu ki hiç sarılık olmadık çok şükür. Ve bence senin bebişin kusması ondan. Emzirme aralığı uzun emzirme süresi de uzun Sık sık emzirsen daha iyi olabilir mide kapasiteleri çok küçük ve çabuk sindiriyorlar

Çok geldi bana aralık ben her istediğinde emzirdim bazen yarım saatte bir istedi 1 saatte bir bile uyandırdığım oldu ki hiç sarılık olmadık çok şükür. Ve bence senin bebişin kusması ondan. Emzirme aralığı uzun emzirme süresi de uzun Sık sık emzirsen daha iyi olabilir mide kapasiteleri çok küçük ve çabuk sindiriyorlar
Cnm sen bebek uyurken uyuyor musun. Biz esimle uyurken basinda nobetlese bekliyoruz. İkimizde bittik. Kusmasi var korkuyorum birsey olcak diye boyle de gitmiyor

Cnm sen bebek uyurken uyuyor musun. Biz esimle uyurken basinda nobetlese bekliyoruz. İkimizde bittik. Kusmasi var korkuyorum birsey olcak diye boyle de gitmiyor
Uyuyorum canım. Daha bebişin çok küçük bu kadar kusması normal gelmedi bana bence emzirme düzenini bir gözden geçir akıl vermek hiç istemiyorum 1 saat emzirme süresi çok uzun. Arası çok açık. Bir dene istersen sık emzir az emecektir kusması değişecek mi bir bak.

Uyuyorum canım. Daha bebişin çok küçük bu kadar kusması normal gelmedi bana bence emzirme düzenini bir gözden geçir akıl vermek hiç istemiyorum 1 saat emzirme süresi çok uzun. Arası çok açık. Bir dene istersen sık emzir az emecektir kusması değişecek mi bir bak.
Cnm doktor normal dedi fazlasini atiyor dedi ilk kizimda yoktu mesela boyle birsey doktorada dedim ikiside normal dedi. Fiskirarak kusmamasi onemli dedi. Bizimki fiskirmiyor tek seferde atiyor 10 15 cc gibi düşün. Doktorda 20 dk sonra yatirin sizde uyuyun kussa da soluk borusuna kacmaz dedi bugun ilk defa uyucaz o uyurken bittik uykusuzluktanp

Cnm ben mama veririm de doktor sagdigim sutleri iciremedigimi soyleyince once onlari icir dedi. Bardakla icirmeyi gosterdiler bugun oyle verdim bakalim. İnşallah bir cozum olur
Bende ilk başta sırıngayla verdim. Baktım öyle baş olmayacak şırıngadan çok geliyor philipsin biberonunu aldım.

Kızlar 3. Günüm olacak bugün hala sıkınca sarı sıvı geliyor mememden, öyle akan beyaz süt yok. Bebek de alamıyor memeyi silikon uç verdi hemşire onla zorluyorum ama memede uykuya dalıyor habire uyarıyorm bunlar normal mi ?

Kızlar 3. Günüm olacak bugün hala sıkınca sarı sıvı geliyor mememden, öyle akan beyaz süt yok. Bebek de alamıyor memeyi silikon uç verdi hemşire onla zorluyorum ama memede uykuya dalıyor habire uyarıyorm bunlar normal mi ?
Ilk gunlerde çenesi kuvvetlenene kadar normal canim. Ben de surekli uyarmak zorunda kalıyordum. Ilk 2 gun topuk kismindan ağrılı uyaran vererek zorladim. Uyanmiyordu cunku. Sonra biraz kuvvetlendi ama bu defa da hemen uyuyakaliyordu uyuyakalmamasi icin de yanagina ve cene altina surekli dokunmak zorunda kaliyordum. Simdi artik öğrendi acikinca uzun uzun emiyor. Toksa almiyor memeyi

Ilk gunlerde çenesi kuvvetlenene kadar normal canim. Ben de surekli uyarmak zorunda kalıyordum. Ilk 2 gun topuk kismindan ağrılı uyaran vererek zorladim. Uyanmiyordu cunku. Sonra biraz kuvvetlendi ama bu defa da hemen uyuyakaliyordu uyuyakalmamasi icin de yanagina ve cene altina surekli dokunmak zorunda kaliyordum. Simdi artik öğrendi acikinca uzun uzun emiyor. Toksa almiyor memeyi
Bire bir aynı süreci yaşıyorum canım , çocuk doktoru geldi bugün topuktan uyarmayı gösterdi. Az çnce denedim sanki alıştı fiske vurmama 3 saniye cuk cuk sonra yine uyku. Dua ve sabırla beklicem o zaman canım çok teşekkürler🩵

Bende ilk başta sırıngayla verdim. Baktım öyle baş olmayacak şırıngadan çok geliyor philipsin biberonunu aldım.
Bizimkine avent sert geldi mamajoo tuttu onuda bugun doktor keselim dedi. Simdi minik bardakla iciriyoruz biraz zor oluyor ama hemsireler gosterdi bugun becerdik sonunda

X