2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Canimcim geçmiş olsun ben bir gece 2 de sağım için uyandım sağ memeye dokunamiyordum taş gibi hele sağmak imkansızdı. Sıcak kompres yaptım biraz yumusasin diye yine taş gibi sağım yaptim çok acıdı ama yumuşama olmadı. Sabahına genel cerraha göründüm bebişin de kontrolü vardı bende aradan çıkardım. O koydu teşhisi. Ertesi gün aşırı derece ates, titreme, üşüme,terleme oldu. Ateşim 40 Lara gelince acile gittim. Şimdi senin bir şekilde o memeyi bosaltman lazım Allah korusun ateşe dönerse cidden çok kötü oluyor. Sıcak duşa girip masaj yapıp sağman lazım o memeyi süt çıkmadıkça sıkıntı olur. Bosalttigin an meme rahatlar bebegin daha kolay emer. 🙏
Tamam canım sağol ben sağayım en iyisi. Ucu da yara ama yapacak bir şey yok

Valla biz bebek gelmeden klima sipariş ettik ama servis kurulumlar yetisemiyordu doğumdan sonra eve geçtik ertesi gün aradılar gelip kuralım diye. Ertesi gün takıldı klima bende rahat ettim iyi ki sipariş etmişiz dedim. Evim cephesi gereği sıcak oluyor üstüne bu yaz gerçekten çok sıcak geciyor. Bebise aldigim hiçbir şeyi giydiremedim tek zibinla duruyor dogdugundan beri 😅 tek zıbın alsak olurmus.
En iyisini yapmışsın csnmn 😍 biz kirada olduğumuz için kilima takmadik ama bizde ful zıbın 😍

Nasıl kuzum süreç anlstrmsn biraz
Medicalparkta yaptırdım kuzum şansıma hastanenin başhekimi yapıyormuş çocuk cerrahı özellikle yenidoğan sünnetleri uzmanlık alanıymış. Perşembe görüşmeye gittik uygunluğuna baktı hemen yarın alalım mı gün bile çok büyük etken ne kadar erken o kadar iyi dedi cuma sabahı 8.45e randevu oluşturdu. Sabah 6.30 da emzirdim bi daha emzirmedim gayet oda açtılar yatış yaptılar bebek katında. 20 dakika sürdü. İlk odaya geldiğinde baya iç çekiyordu korkmuş birazda sanırım ayakları titriyodu sancıdan 2 dakika emdi fitil vermişler ağrı kesici öğlene kadar gözünü açmadan ara ara ağlayarak uyudu. Öğleden sonrası da huysuzdu ama gaz sancısı gibiydi. Bardak kesip koyuyoruz pipisine sargı yok günde 4 kere batikon döküyorum 4 kerede çay kaşığıyla calpol ver dedi 2 gün. Çok şükür bugün uyku reddi kucak istemesi dışında bi sıkıntı ağlama krizleri yok ben ondan daha çok ağladım 😢 3. Gün tamamen sancısı geçer 1 haftaya iyileşir dedi. İyi gidiyoruz çok şükür 🌸

Medicalparkta yaptırdım kuzum şansıma hastanenin başhekimi yapıyormuş çocuk cerrahı özellikle yenidoğan sünnetleri uzmanlık alanıymış. Perşembe görüşmeye gittik uygunluğuna baktı hemen yarın alalım mı gün bile çok büyük etken ne kadar erken o kadar iyi dedi cuma sabahı 8.45e randevu oluşturdu. Sabah 6.30 da emzirdim bi daha emzirmedim gayet oda açtılar yatış yaptılar bebek katında. 20 dakika sürdü. İlk odaya geldiğinde baya iç çekiyordu korkmuş birazda sanırım ayakları titriyodu sancıdan 2 dakika emdi fitil vermişler ağrı kesici öğlene kadar gözünü açmadan ara ara ağlayarak uyudu. Öğleden sonrası da huysuzdu ama gaz sancısı gibiydi. Bardak kesip koyuyoruz pipisine sargı yok günde 4 kere batikon döküyorum 4 kerede çay kaşığıyla calpol ver dedi 2 gün. Çok şükür bugün uyku reddi kucak istemesi dışında bi sıkıntı ağlama krizleri yok ben ondan daha çok ağladım 😢 3. Gün tamamen sancısı geçer 1 haftaya iyileşir dedi. İyi gidiyoruz çok şükür 🌸
Oy kuzumm çok şükür atlatmış canm bnse yaptrcm inşallah bklm sıra vs ne zaman verilecek hadtsnde 😍ama korkuyorum da ne bilm bir içim gidiyo sanki yapamam gibi 🥲kndime hiç güvenmiyorum birfr yanlzm ya zatn hiç yatamıyorm büyük oglum o ikisi çok cidi yorgunm uykusuzm

Oy kuzumm çok şükür atlatmış canm bnse yaptrcm inşallah bklm sıra vs ne zaman verilecek hadtsnde 😍ama korkuyorum da ne bilm bir içim gidiyo sanki yapamam gibi 🥲kndime hiç güvenmiyorum birfr yanlzm ya zatn hiç yatamıyorm büyük oglum o ikisi çok cidi yorgunm uykusuzm
Bende yalnızım canım gündüz kız kardeşim gündüzleri gelip gidiyor idare ediyoruz bi şekilde. Çok yoruluyorum bende uyku nedir unuttum zaten. Eşimde olmayacak bi kaç gün yanımızda Allah herkesin yardımcısı olsun 😢
Benimde içim gitti sorma çok zordu 😔

Sağol kuzucum 🌸
İlk saatler biraz zorladı ağrısı vardı belli ne gözünü açabildi ne iç çekmesi durdu. İç çeke çeke uyudu yavrum bacakları titriyodu acıdan 😢 Öğleden sonra sanki gaz sancısı huzurluğu gibi huzursuzluğu vardı bugün de uykuyu reddetti sürekli kucakta durmak istedi ama iyi şükür. Doktorun dediği gibi oldu ilk gün çok huzursuz olur ertesi gün hafifler 3. Gün tamamen geçer demişti. Beklediğim gibi kötü olmadı şükürler olsun küçükken yaptırmak gerçekten büyük nimetmiş 🥲
Çok geçmiş olsun canım 🩵 çok şükür güzel geçmiş büyüdüğünde hiç sorun yaşamayacak ne güzel şimdi bilincinde değil ağrısı da geçip gider en kısa zamanda Rabbim bebişe de sana da güç kuvvet versin🤲🥰

Arkadaslar günaydın bugun eve geçeceğiz inşallah dogumun 3. Gunu yani 300 gr verdi bebis. Gece 4 te 30ml mama verdiler bu sebeple. Onun da yaraini çıkardı. Cocuk doktoru ilk hafta yuzde10 kilo kaybini normal goruyor ama ikinci gun yuzde 9 luk bir kaybı cok buldu. Sizler cikarken kac kilo cikti bebisler kacti kac oldunuz

Arkadaslar günaydın bugun eve geçeceğiz inşallah dogumun 3. Gunu yani 300 gr verdi bebis. Gece 4 te 30ml mama verdiler bu sebeple. Onun da yaraini çıkardı. Cocuk doktoru ilk hafta yuzde10 kilo kaybini normal goruyor ama ikinci gun yuzde 9 luk bir kaybı cok buldu. Sizler cikarken kac kilo cikti bebisler kacti kac oldunuz
Canimcim ben ilk gün emziremedim hastanede kalırken o yüzden 2-3 saatte bir 30 ml mama verildi kilosu çok düşmemişti. Ben 24 saatin sonunda hastaneden çıktım. Emzirebiliyor musun bebisi, emziremiyorsan mama verebilirsin. Biz meme reddi olmasin diye şırınga ile besledik ama yine de meme almıyor, günler geçti biberonla besliyorum😔 ama eve geldigimden beri sagip kendi sütümü veriyorum.

Canimcim ben ilk gün emziremedim hastanede kalırken o yüzden 2-3 saatte bir 30 ml mama verildi kilosu çok düşmemişti. Ben 24 saatin sonunda hastaneden çıktım. Emzirebiliyor musun bebisi, emziremiyorsan mama verebilirsin. Biz meme reddi olmasin diye şırınga ile besledik ama yine de meme almıyor, günler geçti biberonla besliyorum😔 ama eve geldigimden beri sagip kendi sütümü veriyorum.
Cnm emziriyorum sutumu sagdik ilk gun 5 ml kolostrum cikti ilk gun icin iyi dediler sutum var ama bebis iyi emmiyor saniyorum turuncu cis yapiyor

3470 gr doğdu. 3400 ile çıktık. Sonra sarılık sürecinde yani beşinci günde 3040 a kadar düştü. En son çrş günü 3600 oldu. Bugün 22 günlük. Gündüzleri iki ya da üç kere mama veriyorum sadece

Herkese merhabalar yeni katıldım suan aranıza 39. Haftaya giriyorum yarın normal doğum bekliyorum nstde sancı çıkıyor ilk defa bugün ben de biraz bişeyler hissettim ama doğum sancısının neye benzediğini bilmiyorum ilk doğumum anlarım değil mi doğum başlamış olsa sakin kalmak istiyorum 😔🥹
Merhaba , bende 4 gün önce normal doğum yaptım bebeğime kavuştum . Doğum sancısı bel ve kasık bölgesinde evde dayanılmayacak düzeyde yaşıyorsun. Bebek çıkmak istediği için Makatında baskı hissi çok fazla oluyor. Hayırlı doğumların olsun

Çok geçmiş olsun canım 🩵 çok şükür güzel geçmiş büyüdüğünde hiç sorun yaşamayacak ne güzel şimdi bilincinde değil ağrısı da geçip gider en kısa zamanda Rabbim bebişe de sana da güç kuvvet versin🤲🥰
Çok teşekkür ederim canım aminnnn çok şükür evet iyileşse rahat edecek inşallah bugün daha iyi olur 🩵🩵

Günaydın canım hiç mama takviyesi yapmadım 2 gece kaldım hastanede çıkarken 220 gr vermişti en fazla 200 gram vermeli sınır dediler. Sarılık olmadı çok şükür 2 saati beklemeden sık sık emzirdim 9. Gün doğum kilosunu yakalamıştı doktor anne sütü yetiyor dedi. İlk 10 günde doğum kilosunu yakalaması lazımmış. 3200 doğdu 2980 hastaneden çıktık 9. Gün 3230 olmuştu.

Evet yaaa inanır mısın bende şaşırdım o kadar anlattılar ki sezaryan şöyle böyle diye hep normal istedim ama nasip tabi bebisler nasıl gelmek istiyorsa öyle geliyorlar. Sonrada dedim korktuğum sezaryan bu muymus diye😂 ama eskiler hala eskiyi bildiği için " aman sen sezaryansin yat, oturma. Sen yerinden kalkma" diyip duruyorlar.
Ayy valla sizden bunları duyunca korkum geçti şimdi çok daha rahatım sacibelinde sacibelinde benim bebis hep çok asagida geçen gittiğimde de kanalda gelir demişti ama asla gelesi yok ya 35. Haftada yanlış alarm verdi biliyorsunuz şimdi 38+2 olduk haftaya gün verdi işte 27sine bu kadar kanalda durması sıkıntı olur mu ki ya ondan da endişeleniyorum kafası asagida baya hissediyorum artık zorlanıyorum ama keyfi yerinde gibi yani.

Günaydın canım hiç mama takviyesi yapmadım 2 gece kaldım hastanede çıkarken 220 gr vermişti en fazla 200 gram vermeli sınır dediler. Sarılık olmadı çok şükür 2 saati beklemeden sık sık emzirdim 9. Gün doğum kilosunu yakalamıştı doktor anne sütü yetiyor dedi. İlk 10 günde doğum kilosunu yakalaması lazımmış. 3200 doğdu 2980 hastaneden çıktık 9. Gün 3230 olmuştu.
Yaa çok geçmiş olsun bi hayırlısıyla doğsaydı ben de 1. Ayinin sonunda yaptırmak istiyorum sarılık tehlikesi geçtikten sonra. İnsallah sütüm de hemen gelir ve çok rahat emen bir bebek olur çok önemli gerçekten bakalım nasıl olacak çok merak ediyorum.

X