2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Ay ben misafir falan almadım canim. Zaten üstüm basım da hiç uygun olmuyor bu dönem. Bende güvenemiyorum dün kayınvalidem uğradı bebeği bırakıp hızlıca markete gittik daha evden çıkmadan sutlerim aktı 😅 sanırım o da psikolojik bebekte aklım kaldıginda hep öyle oluyor 😅 benim eşim geceleri hep evde ama uyusun istiyorum. Esin vardiyali ise aslında kriz fırsata çevrilebilir. Evde olduğu zamanlar uykusunu alsın mesela sonra bırak bebisi babasına hemen sende uyu
Banada sormadan gelmeye devam ediyorlar. Hastaneden geldigim akşam başladılar 🤦🏼‍♀️ üstelik erkekli falan geldiler.... O krizi fırsata çevirme kısmını sonuna kadar kullanmayı düşünüyorum 😈😈😂 sende arada yardım iste ama canım biz vardiyali sistemde bakıyoruz şuan en azından sen yat ilk birkaç saat baksın eşin o arada sen dinlenip sabaha kadar daha dinç bakarsın hemde eşinde sonrasında uyuyup dinlenmiş olur

Bende 48 saat diyebiliyordum sezaryan hastane sürecini, benim hastane 20 saat sonra hadi git dedi hem şaşırdım hemde arkama bakmadan kaçtım eve 😂
evet yaa Kesinlikle katılıyorum bende lohusa pedini bitiremedim sadece yoğun kanama anında işime yaradı ev ve hastane uzak bizim😅 birde iki paket almışım elimde patladı eve geldikten sonra😂😂
Normal doğum yapmış bir arkadaşım demişti tek paket alsan yeter diye gercekten fazla bile geldi gece pedi çok kullanışlı ve konforlu oldu eve geldiğimde 🙂

Banada sormadan gelmeye devam ediyorlar. Hastaneden geldigim akşam başladılar 🤦🏼‍♀️ üstelik erkekli falan geldiler.... O krizi fırsata çevirme kısmını sonuna kadar kullanmayı düşünüyorum 😈😈😂 sende arada yardım iste ama canım biz vardiyali sistemde bakıyoruz şuan en azından sen yat ilk birkaç saat baksın eşin o arada sen dinlenip sabaha kadar daha dinç bakarsın hemde eşinde sonrasında uyuyup dinlenmiş olur
Öyle yapıyoruz eşim geliyor canım yemeğini yiyor bir iki saat sonra uyuyor hemen. O benden rahat uykuya dalıyor. Gece ben bakıyorum sabaha karşı uykusunu almış oluyor eşim o devraliyor. Bebek uyudugunda bende uyuyorum geceleri de. Kayınvalidem rahatsız tedavi görüyor açıkçası hem ona da kıyamıyorum yemek yapıp getiriyor sağolsun inan o bile rahatlık. Ben bir de hiç yatmadım sezaryen sonrası uyuşukluk gectiginden beri ayaktayım. Öyle lohusa yatağım falan olmadı yani 🙂 çok korkuyordum sezaryen sonrası yatmaktan ve toparlanamamaktan Allah gücünü veriyormus cidden.

Bnde ve duşa girmekten bıktım 🥲
Valla biz bebek gelmeden klima sipariş ettik ama servis kurulumlar yetisemiyordu doğumdan sonra eve geçtik ertesi gün aradılar gelip kuralım diye. Ertesi gün takıldı klima bende rahat ettim iyi ki sipariş etmişiz dedim. Evim cephesi gereği sıcak oluyor üstüne bu yaz gerçekten çok sıcak geciyor. Bebise aldigim hiçbir şeyi giydiremedim tek zibinla duruyor dogdugundan beri 😅 tek zıbın alsak olurmus.

Ben de öyle istiyodum sezaryen olacaksam bile sancım başlasın kafasındaydım, ama hastane doktor konusunda ya ben kararsızdım ya da şanssızdım bilmiyorum artık. Sonunda bi dktor ve hastaneyle anlaştım 39+3 üm ben. Hiç sancım falan yok nst de de çıkmadı. 23 temmuza planladık Allah ın izniyle 🤲 ben senden önce olacakmışım tecrübleri yazarım artık ( inşallah o enerjide olurum 😂)
Hadi hayırlısı belli olmaz belki de aynı gün olur 😄😄 sağlıkla gelsinler de insallah en önemlisi o 🙏🏻🙏🏻

Ben sağım yapmıyorum yaa. İlk zamanlar sağdım gelmedi moralimi bozdu. Elektrikli almıştık. Kademeli çalışıyor ama yine de canımı yaktı devam etmek istemedim. Eşim bir de gitti hastane tipi olanlardan kiraladı. Bu sefer meme ucların düzelmişti yine yara oldu. Sonra gebe okuluna gittiğim ebeyle görüştüm. Sütün şırıl akmıyorsa sağım yapma dokuya zarar verirsin dedi. Bebek kendine yeteni zaten alır dedi. Bıraktık ben de şimdi güzel emiyor çok şükür. Bir de benim göğüslerde fibrokist var ondan da korkuyorum sağım yapmaya
Ben katılmıyorum benim bebeğim kendine yeteni almadı baya baya açtı 4. Gün sonunda hala mekonyum yapıyordu ve çişini çok az yapıyordu. Sarılığı arttığı çok belliydi. Sürekli uyuyordu. Önünü bu şekilde aldık şimdilik.

Kızlar ne yapacağımı bilmiyom kızımın keyfi yerinde zaman geçtikte kaygım artıyor biliyorum kendi belirler nasipte hangi gün varsa ama önerdiğiniz birşeyler yok mu
Sancım bile yok sıfır şekilde devam ediyom
Günlük yürüyüşlerini yap canım 10 bin adım.
Squat yap
Merdivenleri ikişer yan yan inip çık
Her gün yarım saat sıcak suya otur
Primnoz kapsülü var bulabilir misin orada bilmiyorum. Çuha çiçeği yağı kapsülü olarak da geçiyor. Sabah akşam vajinal fitil olarak kullanabilirsin.
Çörek otu yağı içebilirsin
Adaçayı içebilirsin
Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Öyle yapıyoruz eşim geliyor canım yemeğini yiyor bir iki saat sonra uyuyor hemen. O benden rahat uykuya dalıyor. Gece ben bakıyorum sabaha karşı uykusunu almış oluyor eşim o devraliyor. Bebek uyudugunda bende uyuyorum geceleri de. Kayınvalidem rahatsız tedavi görüyor açıkçası hem ona da kıyamıyorum yemek yapıp getiriyor sağolsun inan o bile rahatlık. Ben bir de hiç yatmadım sezaryen sonrası uyuşukluk gectiginden beri ayaktayım. Öyle lohusa yatağım falan olmadı yani 🙂 çok korkuyordum sezaryen sonrası yatmaktan ve toparlanamamaktan Allah gücünü veriyormus cidden.
Kayınvaliden için geçmiş olsun canım inşallah en kısa sürede sagligina kavuşur 🙏🏼 bende ilk yuruyus sonrası hep ayaktayım ama annem sağolsun salona yatak kurdu misafir gelince dinleniyor gibi yapıyorum 🤣 normalde asla yatmiyorum 😂 ona rağmen görenler sen sezaryan mısın diye inanmıyor nazar değecek korkusu yüzünden iyice hasta gibi davranıyorum😂😂😂 kesinlikle Allah dayanma gücü veriyor 🙏🏼

Kayınvaliden için geçmiş olsun canım inşallah en kısa sürede sagligina kavuşur 🙏🏼 bende ilk yuruyus sonrası hep ayaktayım ama annem sağolsun salona yatak kurdu misafir gelince dinleniyor gibi yapıyorum 🤣 normalde asla yatmiyorum 😂 ona rağmen görenler sen sezaryan mısın diye inanmıyor nazar değecek korkusu yüzünden iyice hasta gibi davranıyorum😂😂😂 kesinlikle Allah dayanma gücü veriyor 🙏🏼
Kız sanki eskilere nazaran daha iyi gibiyiz.🙏 Sezaryeni hep kötü öcü anlattılar bize 😔 bende normal doğum istedim ama kısmet olmadı.Sezaryen de gayet iyi bence.

Kız sanki eskilere nazaran daha iyi gibiyiz.🙏 Sezaryeni hep kötü öcü anlattılar bize 😔 bende normal doğum istedim ama kısmet olmadı.Sezaryen de gayet iyi bence.
Canım sen mastiti nasıl anladın. Benim sol memenin sağ tarafında ağrı var. Dokundukça acıyor. Bebek biraz emdi sonra ememedi ağladı elleri ile sıkmaya çalıştı falan. Diğer memeyi verdim aldı

Günlük yürüyüşlerini yap canım 10 bin adım.
Squat yap
Merdivenleri ikişer yan yan inip çık
Her gün yarım saat sıcak suya otur
Primnoz kapsülü var bulabilir misin orada bilmiyorum. Çuha çiçeği yağı kapsülü olarak da geçiyor. Sabah akşam vajinal fitil olarak kullanabilirsin.
Çörek otu yağı içebilirsin
Adaçayı içebilirsin
Şimdilik aklıma gelenler bunlar
Sağol canım valla araştırırım o dediğini ilk defa duydum burda var mı bilmiyom sıcak su yapıyom küvette merdiven inip çıkıyom ama hava çok sıcak yürüyüş çok az yapıyom dayanamıyorum

Evet yaaa inanır mısın bende şaşırdım o kadar anlattılar ki sezaryan şöyle böyle diye hep normal istedim ama nasip tabi bebisler nasıl gelmek istiyorsa öyle geliyorlar. Sonrada dedim korktuğum sezaryan bu muymus diye😂 ama eskiler hala eskiyi bildiği için " aman sen sezaryansin yat, oturma. Sen yerinden kalkma" diyip duruyorlar.

Hayırlı olsun sünneti 🙏 nasıl geçiyor kuzum ?
Sağol kuzucum 🌸
İlk saatler biraz zorladı ağrısı vardı belli ne gözünü açabildi ne iç çekmesi durdu. İç çeke çeke uyudu yavrum bacakları titriyodu acıdan 😢 Öğleden sonra sanki gaz sancısı huzurluğu gibi huzursuzluğu vardı bugün de uykuyu reddetti sürekli kucakta durmak istedi ama iyi şükür. Doktorun dediği gibi oldu ilk gün çok huzursuz olur ertesi gün hafifler 3. Gün tamamen geçer demişti. Beklediğim gibi kötü olmadı şükürler olsun küçükken yaptırmak gerçekten büyük nimetmiş 🥲

Canım sen mastiti nasıl anladın. Benim sol memenin sağ tarafında ağrı var. Dokundukça acıyor. Bebek biraz emdi sonra ememedi ağladı elleri ile sıkmaya çalıştı falan. Diğer memeyi verdim aldı
Canimcim geçmiş olsun ben bir gece 2 de sağım için uyandım sağ memeye dokunamiyordum taş gibi hele sağmak imkansızdı. Sıcak kompres yaptım biraz yumusasin diye yine taş gibi sağım yaptim çok acıdı ama yumuşama olmadı. Sabahına genel cerraha göründüm bebişin de kontrolü vardı bende aradan çıkardım. O koydu teşhisi. Ertesi gün aşırı derece ates, titreme, üşüme,terleme oldu. Ateşim 40 Lara gelince acile gittim. Şimdi senin bir şekilde o memeyi bosaltman lazım Allah korusun ateşe dönerse cidden çok kötü oluyor. Sıcak duşa girip masaj yapıp sağman lazım o memeyi süt çıkmadıkça sıkıntı olur. Bosalttigin an meme rahatlar bebegin daha kolay emer. 🙏

Sağol kuzucum 🌸
İlk saatler biraz zorladı ağrısı vardı belli ne gözünü açabildi ne iç çekmesi durdu. İç çeke çeke uyudu yavrum bacakları titriyodu acıdan 😢 Öğleden sonra sanki gaz sancısı huzurluğu gibi huzursuzluğu vardı bugün de uykuyu reddetti sürekli kucakta durmak istedi ama iyi şükür. Doktorun dediği gibi oldu ilk gün çok huzursuz olur ertesi gün hafifler 3. Gün tamamen geçer demişti. Beklediğim gibi kötü olmadı şükürler olsun küçükken yaptırmak gerçekten büyük nimetmiş 🥲
Çok geçmiş olsun kuzuya 🥰🙏 şükür kuzum geçti gitti kurtuldunuz. Yarına da hiçbir şeyi kalmaz inşallah yavrucugunun 🙏🙏

X