2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar ne yapacağımı bilmiyom kızımın keyfi yerinde zaman geçtikte kaygım artıyor biliyorum kendi belirler nasipte hangi gün varsa ama önerdiğiniz birşeyler yok mu
Sancım bile yok sıfır şekilde devam ediyom
Ananas ve ilişki önermişlerdi bana. Bilmiyorum denk mi geldi ama ertesi gün nstde düzenli kasılma çıkınca doğum başlatıldı benim suniyle

Ananas ve ilişki önermişlerdi bana. Bilmiyorum denk mi geldi ama ertesi gün nstde düzenli kasılma çıkınca doğum başlatıldı benim suniyle
Ananas çok yedim faydası olmadı geri bıraktım ilişki karnıma birşey olucak korkusundan yapmıyorduk bir deneyeyim ya belki de tesadüf değildir sağol canım

Ananas çok yedim faydası olmadı geri bıraktım ilişki karnıma birşey olucak korkusundan yapmıyorduk bir deneyeyim ya belki de tesadüf değildir sağol canım
Ben de çok tereddüt etmiştim son haftalar günler de olsa enfeksiyon kapar mıyım vs çok evham yaptım ama çok şükür bir şey olmadı. Sağlıkla kavuşursunuz inşallah 🙏🙏

Kızlar ne yapacağımı bilmiyom kızımın keyfi yerinde zaman geçtikte kaygım artıyor biliyorum kendi belirler nasipte hangi gün varsa ama önerdiğiniz birşeyler yok mu
Sancım bile yok sıfır şekilde devam ediyom
Hurma ye canım ben yediğim gün sanırım sancımda başladı açılmam da vardı 2cm birde bir arkadaş ananas demiş oda sancı ve açılma yapıyormuş doğru diyor

Çok güzel olacak her sey içini ferah tut kuzum. Hangi doğum yöntemi hayırlı ise öyle olsun bir de. Kendi doktoruma da öyle demiştim normal diye tutturmuyorum nasıl sağlıklı bir şekilde olacaksa öyle olsun demiştim. Normale de çok sartlamistim kendimi sezaryen olunca bir bilinmezlik oldu sadece. İlk dogum da olunca. Şimdi düşünüyorum iyi ki öyle olmuş. Bak bugün tüm evimi temizledim şükür bebiş uyurken. Sezaryeni hiç böyle hayal etmemiştim mesela ameliyat olacak neticede dikiş vs birilerinin bakımına muhtaç olma fikri beni üzmüştü ama hiç öyle olmadı. Hep ayaktaydim bebeğime de diyorum beni hiç hirpalamadin doğarken teşekkür ederim diye 😍🙏
İnsaah canim ben de öyle dedim doktoruma sadece ten tene temas istiyordum normal
Doğum olursa yaparlar diye düşünüyordum şimdi sezeryan olunca yine soylicem dikiş atılırken göğsümde yatsa olur mu diye ama sanmiyorum kabul edeceklerini bizim hastaneler pek yapmıyor aslında çok önemli yurtdışında normal sezeryan fark etmeden ten tene teması çok önemsiyorlar. Bakalım artık kısmet. Sağlıkla gelsinler de insallah 🙏🏻🙏🏻

Kızlar sezaryan sonrası kanamaniz ne kadar sürdü? Şuan 10. Gün ve son 3 gündür hiç kanama yok hatta akıntı bile yok şüpheye düştüm bu kadar hızlı biter mi lohusa kanaması diye 🤔

Hurma ye canım ben yediğim gün sanırım sancımda başladı açılmam da vardı 2cm birde bir arkadaş ananas demiş oda sancı ve açılma yapıyormuş doğru diyor
Canım sancı böyle bugün hafif birşeyler hissediyorum ama geri gidiyor eğer doğum sancısı olursa geri gelir demi tam kestiremiyorum sancı nasıl başlar plates topundan inmiyom işe yarasın diye
Birde dün geceden beri tuvaletimi yaparken bir sıcaklık hissediyom enfeksiyon olmamıştır inşallah

Kızlar bebeğim doğdun dan beri uykuda çok hızlı nefes alip veriyor karnı cikiyo iniyor ara ara normal demiştim bugün arkadaşım degil dedi doktorda sormadım hic oda muyane ederkn birsy demedi içime kurt düştü

Kızlar bebeğim doğdun dan beri uykuda çok hızlı nefes alip veriyor karnı cikiyo iniyor ara ara normal demiştim bugün arkadaşım degil dedi doktorda sormadım hic oda muyane ederkn birsy demedi içime kurt düştü
Niye normal olmasın ki canım nefes alırkem hepimizin karnı şişip iniyor, ciğerleri yeni yeni adapte oluyor dünyaya bi tık fazla görünür olması sorun değildir bence ama sen doktoruna komtrolde sor bence o zamana kadar stres yapma inşallah sorun yoktur 🤲

Canım benim bebeğim de öyle bende takmıştım kafaya normalmiş bilgin olsun. Hatta o kadar taktım ki dakika tutup sayiyordum. Bebekler bizden daha hızlı nefes alıp veriyorlar.

Benim bebeğimde 10 günlük canım ve aynı durum var bizde de. Kuzenimde normal değil dedi ama kontrollerinde birşey demedi doktorumuz. Ciğer geliştirici vurulmustu daha önce ve yeni doğan nefesi öyle diye umursamamistim bende. Ancak kuzenimin yorumu biraz kafami karistirmisti. Sende de aynı durum varsa bence normal bir durum 🤗

Kızlar biz de birazcık sarılık olmuşuz sütüm az geliyor hipp mama veriyorum arada süt için başka neler yapmam lazım acaba içeceklerin caylarin çoğunu denedim
Bestlak denedin mi canım? Benimde ilk sütüm gelmedi bestlak ile geldi hatta şuan arttırmak için kullanıyorum. Hurma, bol su, sıcak duş,ve süt masajı çok işe yaradı bende

Merdiven in çık canım yan yan, yer silme ( ördek yürüyüşü) çok etkili, hurma ye bol bol, birde aksak gebe yürüyüşu

Kızlar sezaryan sonrası kanamaniz ne kadar sürdü? Şuan 10. Gün ve son 3 gündür hiç kanama yok hatta akıntı bile yok şüpheye düştüm bu kadar hızlı biter mi lohusa kanaması diye 🤔
Birden şarıl şarıl boşalacaktır endişe etme benimde aynı oldu akıntıya döndü aynı günlerde sonra bir kanama başladı 1 günde 1 paket ped bitirdim şuan günde 1 pedin ortası kirleniyor 26. Gündeyim.

Yenidoğanların karınları kurbağa karın olur nefes alış verişleri göğüs çökecek şekildedir çukur oluşuyor resmen normal yani. Yinede kontrolde sor istersen

Birden şarıl şarıl boşalacaktır endişe etme benimde aynı oldu akıntıya döndü aynı günlerde sonra bir kanama başladı 1 günde 1 paket ped bitirdim şuan günde 1 pedin ortası kirleniyor 26. Gündeyim.
Bende gelmiyor diye günlük ped takıyordum🙈 o zaman biraz dikkatli olayım ☺️ teşekkürler canım cevabın için

Ne kadar sürecek canım bu kanama. Benim de ilk 7 gün çok yoğun geldi şuan az az geliyor doktorum normal dedi ama ben kanamanın ne kadar süreceğini sormayı unutmuşum 😅

X