Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    166
Bebeğim 14 günlük oldu. Kayınvalide terörüne maruz kaldım. Kavga ettik vs. Baskıcı ve çok ters bi kadın. Lohusaligimi ziyan etti zehir zıkkım etti. En son eşime anneni görmek istemiyorum dedim. sürekli saçma sapan akıl veriyodu. Hastanede zaten enfeksiyon kaptım hem onunla uğraşırken hem sezaryen açısıyla uğraşırken hem bebeği emzirmeye çalışırken hem bı yandan ayaklarımda ödem varken perişan haldeyken gelip bana ev işi vs emir veriyodu. En son patladım. O gün bugündür bir haftadır görüşmüyoruz. Bebeği görmek istediler eşim izin aldı gelip görsünler mi diye gelsin görsün fazla kalmasın ben görmek istemiyorum anneni dedim odada bekledim on dakika gördü gitti. Nefret ediyorum ondan. Onun yüzünden sütüm azaldı, eşimle kavga ettik, bebeğime adapte olamadım, intihar etmeyi bile düşündüm. Ne yapicam bilmiyorum şu bebeğin sevincini yasatmadi bana.boyleleri cehennemde yansın ya.
Çok geçmiş olsun ya en korktuğum şeylerden biri bu. Doğum öncesi konuşup halletmek gerekiyor sanırım bu tarz konuları. Zaten gitmişler sende bebişine ve iyileşmeye odaklanirsan biraz daha kolay geçer bundan sonraki sürecin belki. Hiç anlamıyorum bu kayinvalideleri bebek olunca kendileri doğurmuş gibi lohusa oluyorlar. Halbuki kirk kere düşünmeleri lazım ağızlarından çıkacak her kelimeyi. Ne bileyim anne zaten bebeğine bakar madem o kadar yardım etmek istiyorsa temizlige yemeğe yardım edebilirdi.

Bebiş iyi şükür memeye yapışık yaşamak istiyor beşiğine koyamadık bile 😬
Ben idare ediyorum kötü haber ikincidede göğüsler yara olabilirmiş tepine tepine emziriyorum biraz biraz kremler kapak falan rahatlatıyor işte 🥲
Deme öyle yaa. En büyük korkum emzirmek. Yara bere. Emzirme isinden hic zevk alamadim. İnşallah bu sefer olmaz diyordum. Korkuttun simdi beni. Dogurana kadar bunu düşüneceğim 🥴😭 senin de hemen geçer inşallah.

Kızlar herkese teşekkür ederim ilginizden dolayı 1 haftamız oldu bugün doğuralı giremedim hiç yoğunluktan ilk banyosunu yaptık bugün her şey çok güzel 49cm 2725 gram doğdu çok mutluyuz 🐣
Maşallah gözün aydın tekrardan 🙏 daha güzel günleriniz olsun inşallah 🙏🥰

Bende bir sıkıntı yoktu canım şükür hala yok. Hareket ediyorum sürekli meme masajina bende başladım ama bebiş gelmemekte ısrarcı. Sadece pozisyon almış durumdaydi dün nst de sancı vs de çıkmadı. Ama son bir haftada bebiş 400 g almış hatta doktor ne yedin diye sordu. 4 kg lara yaklasmasindan endişeliyim biraz. Pazartesi tekrar kontrol edecek doktor bakalım kilosu artmissa bebisi riske de atmak istemiyorum açıkçası.
Canım sen bebiş minyon olacak galiba diyordun bir ara, bu aralar iyi yemek yemişsin galiba bebişin kilo almış🤗

Deme öyle yaa. En büyük korkum emzirmek. Yara bere. Emzirme isinden hic zevk alamadim. İnşallah bu sefer olmaz diyordum. Korkuttun simdi beni. Dogurana kadar bunu düşüneceğim 🥴😭 senin de hemen geçer inşallah.
İnşallah siz yaşamazsınız resmen kandırdılar beni olmaz dediler bende sevememiştim emzirme olayını çok umutluydum. Bu sefer daha dirençliyim anlamadım neden olduğunu ama üstüne gidiyorum umarım kolayca atlatırız 🥹

Dur ya hemen sen de 🤣🤣 cocuk alistigi ortamdan yeni ayrıldı. Moralinin bozuk olmasi cok normal🥰🥰 güler onun yüzü daha
Ya tipini görsen bildiğin adam adam duruyor şakasız 😂
Hatta arkadaşım koyduğun isme göre çocuk doğurmuş olamazsın ya nasıl becerdin bunu dedi çok gülüyorum tipineeee 😅😅😅

Off su an dünyam karardi iste.. en büyük kabusum bu mesele😰😰 insallah cabucak atlatırsın canim. Uzun sürmez 🙏 benim de kacinilmaz sonum o olacak gibi geliyor. Bundaki hassasiyet daha dogurmadan basladi. Biri degecek diye odum kopuyordu son zamanlarda
Yemin ederim ilk sana yazacaktım yara olmuyormuş bak ikincide kurtulduk kesinlikle doğru falan diye nasip olmadı 🥹
Uçları simsiyah kabuk şuan

@birnbirCanim tahin yağı suruyorlarmis yarayi geciryormus bugun okudum faydasi olursa. Tahin varsa ustunde biriken yağı
Evet bunu ilkindede söylediler denemiştim yara devam etti yine deneyeyim canım sağol hatırlattığın için 🙏🏼 Kantaron sürüyorum iki tane göğüs ucu kremi gümüş kapak her yolu deniyorum bakalım 3. Gündeyim 🥺

Yemin ederim ilk sana yazacaktım yara olmuyormuş bak ikincide kurtulduk kesinlikle doğru falan diye nasip olmadı 🥹
Uçları simsiyah kabuk şuan
Yaa evet yazabilseydin bana da umut olurdu kuzum ama zaten pek de umudum yoktu. Neyse Allah baska dert vermesin. En azindan gecici oldugunu biliyoruz. Insallah cabucak iyilesir senin de🙏🥰

Canım sen bebiş minyon olacak galiba diyordun bir ara, bu aralar iyi yemek yemişsin galiba bebişin kilo almış🤗
Ay kuzum yok valla bizde anlamadık doktor da şaşırdı ne yedin ya diye sordu inan. Tip olarak ben değişmedim de oglus hem uzamış hem kilo almış. Hep aynı aletle aynı doktor yapıyor ölçümleri de 🙂 aslında sıcaklardan sebze ve az pilav yeşillik falan yiyorum da anlamadım

Cnm gonlundeki gibi olmasini diliyorum hepimiz için 🤗🤗🤗 benim biraz saftim kaymistida dogumdan sonra o yüzden hamilelik yine de daha rahat geliyor amaaaa herkesin sureci farkli iyi dusunelim pozitiffff
Beni demekki dogum o kadar sarsmamis kuzum. Gebeligi zor hatirliyorum ilkinde. Dogurunca rahatlamistim cunku. Ama bunda gebelik rahat gecti. İnşallah sonrasinda görmem günümü 🤣🤣 sonu da rahat olur. Benim ve hepimiz icin temennim🙏🙏🥰

X