2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben bu gece uyanmalarını hep dişe bağladım ama geçenlerde bi video izledim, diyor ki bir uyku eğitmeni, eğer gece uyanmaları 3-4 günden fazla devam ediyorsa onun sebebi diş değildir. Bebeğin uyuyamama problemi olduğunu gösterir.
Biz bebeğimizi tek başına uyutuyorduk biliyorsunuzdur. Alt iki dişi aynı anda çıktığı için hem gündüz hem gece uykuları mahvolmuştu bir haftadır. Artık tek başına bırakınca asla uyumuyor :)
8.ayda anneden ayrılma korkuları da başladığı için ben taktik değiştirip o uyuyana kadar yanında kalmaya karar verdim ne kadar sürerse sürsün. Bu şekilde bi yok izleyip başarılı olan var mı?
Günlerdir gündüz sadece memede uyuyor, umarım başarılı oluruz :KK43:
Uyku eğitimine bu sebeple de biraz başlayamamıştım ben ya o kadar emek verip bi düzen oturtacağım ama çeşitli sebeplerden bu bozulacak düşüncesi. Acaba eski düzeninize döner mi tekrar

Ben bu gece uyanmalarını hep dişe bağladım ama geçenlerde bi video izledim, diyor ki bir uyku eğitmeni, eğer gece uyanmaları 3-4 günden fazla devam ediyorsa onun sebebi diş değildir. Bebeğin uyuyamama problemi olduğunu gösterir.
Biz bebeğimizi tek başına uyutuyorduk biliyorsunuzdur. Alt iki dişi aynı anda çıktığı için hem gündüz hem gece uykuları mahvolmuştu bir haftadır. Artık tek başına bırakınca asla uyumuyor :)
8.ayda anneden ayrılma korkuları da başladığı için ben taktik değiştirip o uyuyana kadar yanında kalmaya karar verdim ne kadar sürerse sürsün. Bu şekilde bi yok izleyip başarılı olan var mı?
Günlerdir gündüz sadece memede uyuyor, umarım başarılı oluruz :KK43:
Ben o problemi kabullendim ya benim oğlum ben yanında değilsem uyumuyor yanıma alıp uyutup yatağına koyuyorum hep böyleyiz başka yol deneyecek gücüm de yok artık

Üç gün takip artarsa kontrol.doktorumuz genelde hiçbir şey vermiyor böyle bir durumda 😓
Ben şehir dışındaydım devletin aciline gitmiştik orda antibiyotik verdiler zaten çocuk hasta olunca diğer gün evime döndüm kendi doktoruna götürdüm o da kullanma şuan antibiyotik yada öksürük şurubu tarzı bişeye gerek yok dedi vermedim bende. Bizimki de genelde vermiyor

Uyku eğitimine katıldım zoomdan tam dinleyemedim maalesef çocuktan ama millet çocuğu için 2 saat 1 buçuk saat uyku yapıyor gün içinde yatınca diyor ben kendimi nerelere atam bilmiyorum 😅 insanların daha çok derdi uyuma şekli ve gece uyanmalarla ilgili sanırım. Gece uyanmalar evet sorun o ayrı ama gündüz bi yatınca 1 buçuk 2 saat uyuyacaksa sabah onu istediği gibi uyuturum hiç sorun yapmam herhalde 😅
Nerde ki uyku eğitimine katıldın 😂 niye uyumaları sorunmuş oh mis işte ne güzel

Uyku eğitimine katıldım zoomdan tam dinleyemedim maalesef çocuktan ama millet çocuğu için 2 saat 1 buçuk saat uyku yapıyor gün içinde yatınca diyor ben kendimi nerelere atam bilmiyorum 😅 insanların daha çok derdi uyuma şekli ve gece uyanmalarla ilgili sanırım. Gece uyanmalar evet sorun o ayrı ama gündüz bi yatınca 1 buçuk 2 saat uyuyacaksa sabah onu istediği gibi uyuturum hiç sorun yapmam herhalde 😅
Benimki gece uyumadığımxan gündüz uyuyordu bir ara limdi oda gitti ama gündüz uhkumuzda çok kötüydü ya o yine biraz daha iyi oldu geceleri çok kötü çok uyanıyor. Gündüz en kötü uykumuz 30 dk tekrar uyuyabilirse uyutuyorum yanına uzanıyorum uyumazsa artık sonraki uykuya 😁 geçen ilk kez 3 saate yakın uyudu gündüz uyandırmaya çalıştım biraz öptüm galan kalkmadı bende dedim hazır uyuyorken uyusun az kafamı dinleyeyeşm sonra uyandırdık yoksa daha uyuyacaktı bende geceden o kadar uykusuzdum ki bilsem o kadar uyuyacağını bende uyurdum 😁😁😁

Benimki gece uyumadığımxan gündüz uyuyordu bir ara limdi oda gitti ama gündüz uhkumuzda çok kötüydü ya o yine biraz daha iyi oldu geceleri çok kötü çok uyanıyor. Gündüz en kötü uykumuz 30 dk tekrar uyuyabilirse uyutuyorum yanına uzanıyorum uyumazsa artık sonraki uykuya 😁 geçen ilk kez 3 saate yakın uyudu gündüz uyandırmaya çalıştım biraz öptüm galan kalkmadı bende dedim hazır uyuyorken uyusun az kafamı dinleyeyeşm sonra uyandırdık yoksa daha uyuyacaktı bende geceden o kadar uykusuzdum ki bilsem o kadar uyuyacağını bende uyurdum 😁😁😁
8 aylık zaman diliminde hiç görmedim öyle bir saat 🤣

Bir ara kucağımda falan uzatmayı deniyordum birkaç kez yaptı sonra bir daha onuda yapmadı

Valla ısınız çok zor ya ne diyom ilk çocuk ta oyleydı ama bu maşallahhh hhh 8 de uyuturum 1 saat falan uyur sonra kalkar 10 . 30 gibi bıdaha uyutırym işte 11 falan bulur uyuması dalması sabah 8 e kadar uyanmaz gündüz de 3 kere uyur ama uzun degıl en fazla 1 saat uyur ama uyanıkkrn enerjı patlıyor emekleme olayı yok ıstedıgı her yere bır sekılde gıdıyor dönerek yada kayarak oyuncaklar meydan da onlarla oyalanıyor bazen kucakta bütün evı dolaşmak ıstıyor en çok abının odasında mutlu heyecenlanıyor falan

Bugün sarımsak soğan dometes kabak mantar fasulye bıraz tuz tavuk suyu pırınc çorba yaptım çok begendı tarhanayı hıc sevmıyor tükürüyor yoğurt çorbasını da yıyor

X