2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Oyun matı var yerde kafasını çarpacağı yerlere de minder koydum ama o sürekli tehlikeli yer buluyor

bu aralar çok huysuz uykuya direniyor dişe bağlıyorum yani umarım diştir istemediği bir şey oldu mu baya sinirleniyor. Sevinçli ve sinirli anlarında çığlık atıyor. Desteksiz bazen 5 dk ya kadsr oturabiliyor ama devriliyor. Emekleme demiyim de yerde sürünerek istediği yere gitmeye başladı,kedilerimizin peşine gidiyor bir şeylere tutunup yarı gövdesini kaldırabiliyor, baybay gel onları da yapmaya başladı ama keyfi istediğinde yapıyor

Kediye gel demekten gel gel yapmayi ögrendi elini acip kapiyor. Desteksiz oturuyor 1 aydir. Mama sandalyesindeyken sevdigi sarki acilinca öne arkaya dans ediyor. Emekleme sürünme yok daha yüzüstü durmayi sevmiyor.

Yerde sürünmesinde önlem aldın mı düşüp kafasını vurur diye hiç bırakmıyorum

Kediye gel demekten gel gel yapmayi ögrendi elini acip kapiyor. Desteksiz oturuyor 1 aydir. Mama sandalyesindeyken sevdigi sarki acilinca öne arkaya dans ediyor. Emekleme sürünme yok daha yüzüstü durmayi sevmiyor.
Oyy yerim dans etmeyi mi öğrendi galiba kedili evler bebek gelişimine baya katkı sağlamış herkesin bebeği kedi sayesinde emekleyip gel gel yapmayı öğrenmiş

Yerde sürünmesinde önlem aldın mı düşüp kafasını vurur diye hiç bırakmıyorum
Sürekli peşindeyim bu da baya yorucu mobilya kenarlarına , koltuk ayaklarına vs sünger koruyucular var sivri yerleri onla kapladım çünkü kafasını dönerken vs vuruyordu.Saniye gözümü ayırmamam gerekiyor çünkü koyduğum yerde asla durmuyor eğer yanından uzaklaşmam gerekirse mama sandalyesine koyuyorum

Nasıl yaptın çorbasını ilk defa duydum
Soğanı biraz yağda çevirdim üzerine 1 tk un koyup kavurduktan sonra 1 sb su döktüm kaynayana kadar karıştırdım.
Kaynayınca 1 tk pirinç attım yumuşayana kadar kaynattım.
Pirinçler yumuşayınca ezdiğim çeyrek avokadoyu ekledim bir iki pıt pıt yapınca kapattım. Sevdi

Bnmkinde emekleme sürünme yok, oturabiliyor şükür keyfi yerindeyse herşey 10 numara mama sandalyesinfe otururken elindekileri yere atıp agliyo istisnasız öyle tekrarlarimiz var o atıyor ben veriyorum neyse gel gel anne baba dede diyo bide değişik tonlarda kendince seslrr çıkarıyor. Ağzını kocaman açıp gülüyo banyo yaparken agliyo bide uyurken ağlayarak uykuya geçiyor gece uyanmaları çok fazla

Benimki de totosunu iterek gidiyordu birkaç gündür çünkü sadece tek elini kullanıyordu diğerinden destek alıyordu kaldırmaya korkuyordu, bugün emeklemeye başladı seninkinin de eli kulağındadır Kelimeleri söyleyemiyor, desteksiz hala oturamıyor destekli iken bile devriliyor çoğu zaman. Ayaklarının üzerine basmaya aşırı meraklı kucağımızda giderken bile kendi yürüdüğünü sanıp ayaklarını çırpıyor. Bir şeyleri atmayı ve vurmayı öğrendi yeni yeni. Alt dudağını yiyip tükürüyor bu aralar Genel olarak bir huysuzluğu var gün içerisinde, bir şeyler ile oyalamak zor oluyor. Öyle karışık bir şeyler ☺

Benimkide oyle bazen saat basi kalkiyor bazen 3saatten 2saatren bir kalkiyor aslinda 5ayina kadar cok iyi uyuyordu sonrasan boyle oldu galiba diş sancısından boyle.bende o kadar kiniyordumki ekran gosterenleri yasamadan bilmiyorum son zamanlar fark ediyorumki cok izliyor. Gun gin azaltmak istiyorum amma olmuyor ne otura biliyor ne surune biliyor. Cok zorlaniyorum yemek yapinca kendim yiyince bu zamanlar tv izliyor oyuncaklarini dokuyorum amma oynamiyor hepsi agzinda boylece ekrana baka baka oynuyor. Uyku aralarida cok uzun bazen 4saat uyumuyor ve 4saat aktivite yapamiyorum boylece gunlerjmiz geciyor bir cozum bulamiyorum korkuyorum ya otizmden falan etrafimdakiler bisey olmaz diyor bzide oyıe buyuttuk

Bizimkide daha emeklemiyor ya karsisinda oyuncagi olunca poposun kaldirip ikiniyor sonra ulaşamayınca ağlıyor. Yardim bile etsem yapmak istemiyor sanki amma döne döne halida geziniyor gecen masanin altina kadar gitmisdi destekli oturuyor bazen kayiyor oylede

Peki her şeyi dişe bağlamamız ne olavak bizim halimiz

Çok Tv izlemesi dil gelişimini kesinlikle etkiliyor. Pür dikkat etrafıyla ilgilenmeden TV ye baktıkları için galiba. Bizim uykumuz hep problemdi daha beter oldu bi kaç gündür aşırı ağlıyor uykuya geçiş esnasında.
4 saat oyalamak gerçekten zor oluyor kendisi de sıkılıyor. İnsan ne yapacağını şaşırıyor ya.

Kızlar sadece emziren annelere bişey soracaktım gün içinde kaç kere emiyor? Gece hariç yani sabah uyandığından gece uykusuna geçene kadar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…