2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Merhaba 1 hafta sonra 6 aylık olucak. Bu gün aşı olucak bebeğim ne aşısı bilen var mı. Ateş huzursuzluk olursa ne kadar süre devam ediyor bu. Neler yapmalıyım aydınlatın lütfen

Merhaba 1 hafta sonra 6 aylık olucak. Bu gün aşı olucak bebeğim ne aşısı bilen var mı. Ateş huzursuzluk olursa ne kadar süre devam ediyor bu. Neler yapmalıyım aydınlatın lütfen
Hepatit b ve karma aşının diğer dozları daha önce yapmadıysa yapmaz inşallah. Bide çocuk felci aşısı damla şeklinde

Bizim de tek sevdiğimiz çorba sebze çorbası bazen tarhanayı da güzel içiyor bugün yoğurt çorbası yaptım yogurdu hiç sevmiyor bebeğim

6 aya kadar hiç olmadı mı neden? Biz kaç kere aşıya gittik sağlık ocağı devamlı takip ediyor
Şimdi çağırdı. 3 ay ardı ardına olması lazım onumzdeki ay ve diğer ay getir yine dedi.
Ben aşıdan sonra eve gelince hemen veriyorum eğer etkisi geçince huysuzluk ateş vs yoksa vermiyorum dahs takip ediyorum sadece
Gitmeden yarım saat önce suprastin ve parasatamol ver dedi gitmeden önce verdim. 3 gun boyunca ikisinden yine ver dedi. Eğer ateşi dinmezse şurup ve ya fitil. Çok huzursuz olursada iğne yaptir dedi. Şuan 1 saat oldu ateş vs yok. Olursada korkma ateş çıkarsa daha iyi dedi.
Bence vermeyin. Sıkıntı yaşarsa o zaman verirsiniz
Evet vermedim. Sadece dediği gibi gitmeden parasatamol ile suprastin ver. Dedi. Ağızdan da bişey verdi 30 dakika hiç bişey yemicek içmicek dedi.

Bizimkinin diş etleri uzun zamandır beyazdı bugün aşırı hırçın elini o madar sinirli ağzına götürüyor ağlıyor ki galiba dişi çıkıyor ama görünürde hala beyaz ya böyle mi çıkıyor

Daha once hastaneden çıkmadan bi aşı oldu sonra hiç olmadı. Teşekkür ederim

Merhaba hiç aşı olmadı mı ? Birçok aşı yapıldı sağlık ocağında bu aya kadar aslında

Tamamen mantığıma ters geldiği için ve öğrenmek için soruyorum lütfen yanlış anlamayın.

Aşı yaptırmamızdaki amaç zaten bebeklerimizin bağışıklık kazanması ve antikor üretmesi değil mi? Neden ateş düşürücü veriyorsunuz gitmeden?

Ben yurt dışında yaşıyorum, burada bebeğimi takip eden ebe bana her aşı sonrasında huzursuz olmadığı sürece sakın ilaç verme dedi. Vücudunun antikor üretmeye ihtiyacı var, baskılarsan aşıların faydası olmak diye ekledi.
Bugüne kadar 2 defa (3 ve 5.aylarda) aşılar oldu ve ilkinden sonra ateşi 38e çıktı. Keyfi iyi olduğu için ilaç vermedim ve takip ettim. 5-6 saat sonra 37ye düştü. İkinci sefer ise hiç ateşi çıkmadı.

Tamamen mantığıma ters geldiği için ve öğrenmek için soruyorum lütfen yanlış anlamayın.

Aşı yaptırmamızdaki amaç zaten bebeklerimizin bağışıklık kazanması ve antikor üretmesi değil mi? Neden ateş düşürücü veriyorsunuz gitmeden?

Ben yurt dışında yaşıyorum, burada bebeğimi takip eden ebe bana her aşı sonrasında huzursuz olmadığı sürece sakın ilaç verme dedi. Vücudunun antikor üretmeye ihtiyacı var, baskılarsan aşıların faydası olmak diye ekledi.
Bugüne kadar 2 defa (3 ve 5.aylarda) aşılar oldu ve ilkinden sonra ateşi 38e çıktı. Keyfi iyi olduğu için ilaç vermedim ve takip ettim. 5-6 saat sonra 37ye düştü. İkinci sefer ise hiç ateşi çıkmadı.
Dediğiniz doğru aslında. Banada takip eden ebe aradım gelmeden 30 dakika önce ateş düşürücü parasatamol ver dedi. Bide ateş yapması aşının bebege yaradığının işareti ateş yapması iyi dedi.
Bende yurt dışındayım

Kızlar bana bu ebebekten uyku danışmanlığı kazandınız tıklayın falan diyor. Ama farklı bir numara değil direkt alışverişlerde faturanın geldiği numara. Var mı böyle uygulama bi bağlantı linki var tıkla diye

Kızlar bana bu ebebekten uyku danışmanlığı kazandınız tıklayın falan diyor. Ama farklı bir numara değil direkt alışverişlerde faturanın geldiği numara. Var mı böyle uygulama bi bağlantı linki var tıkla diye
Banada geldi alışveriş sonrası ama açamadım kaldı öyle

X