2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benim bebegim tam 3 aylık ve göz teması kurmuyor çok korkuyorum sizde durumlar ne gözdeki capaklanma için 2 aylıkken göz doktoruna götürdüm bir şey olsa gözünde söylerdi dimi oyuncağını sallayinca bakar takip eder ama kucakta asla göz teması kurmuyor sürekli kafasın çeviriyor ne yapmam lazim

O dönem geçici. Sadece sabırla günlük rutini bozmamaya çalışın. Seviyorsa yoğurt verin. Yaptığınız çorbayı yemediğine yoğurt teklif edin. Başka bi öğün yada ara öğünde meyve verin. Ne kadar can sıkıcı bi durum olsa da siz denemekten ve günlük olarak bi şeyler teklif etmekten vazgeçmeyin. Zaman içinde alisiyolar
Yoğurt yiyemiyor maalesef inek sütü protein alerjisi var. Maması da özel bir mama. O kadar kötü kokuyor ki ve kötü bir tadı var ki o mamadan sonra her şeyi yer diye düşünüyordum 🥲

Kızlar benim bebegim tam 3 aylık ve göz teması kurmuyor çok korkuyorum sizde durumlar ne gözdeki capaklanma için 2 aylıkken göz doktoruna götürdüm bir şey olsa gözünde söylerdi dimi oyuncağını sallayinca bakar takip eder ama kucakta asla göz teması kurmuyor sürekli kafasın çeviriyor ne yapmam lazim
Benim oğlum baya küçüktü föz teması kurduğundq ya parmağımı sallıyordum takip ediyorirdu 1 ya da 1 buöuk aylıktı 3 ayı bilemedim belki sana öyle geliyordur iyice dikkat ettin mi zaten bişey olsa hiç bakmas sallayınca bakıyor dşyorsun hastanede kontrol yapıyorlar ama tani sen şikayetini söylersen beşki daha çok irdelerler çocukla ilgili ufacık bir şüphe olduğunda doktora gitme taraftarıyım

Rutini biz gece uykusundan önce yapıyoruz ve bazen 3 saat uyanık kalıp yatıyor rutinden sonra ve duş oluyor genelde izin verirse bazenleri masaj yapıyoruz. Emme de karıştı hersey birbirine. Hepsinden destek alacam olmadı. Gündüz 40 dk uyanıyor 40 dk içinde uykusu gelitor yeniden ve gün boyu huysuz bir benek var ortada. Başka rutin için ne yapabilirim ki? Gündüz uykuları için de mi rutin yapmaliyim. Yapamıyorum onu anca sallamakla geçiyor. Kucakla mayisiyo4 sonra
Rutin adi altinda yaptiginiz seyleri ayni sirada yapin. Ben gece de gündüz de rutin yapmaya calisiyorum. Rutin dedigim de su aslinda gündüz mesela esnedi diyelim. Hemen ayni 2 ninniyi aciyorum kucakta koridorda 1 dk pışpışla yatakodasina geciyor perdeleri hafifce cekiyoruz.

Yoğurt yiyemiyor maalesef inek sütü protein alerjisi var. Maması da özel bir mama. O kadar kötü kokuyor ki ve kötü bir tadı var ki o mamadan sonra her şeyi yer diye düşünüyordum 🥲
Ay keşke alerjisi olmasaydı. Yoğurt çoğu zaman kurtarıcı oluyor. Ama siz gene de stres yapmadan deneyerek devam edin. Nasılsa yemiyor yemeyecek diye o günü asla boş geçirmeyin.

Rutin adi altinda yaptiginiz seyleri ayni sirada yapin. Ben gece de gündüz de rutin yapmaya calisiyorum. Rutin dedigim de su aslinda gündüz mesela esnedi diyelim. Hemen ayni 2 ninniyi aciyorum kucakta koridorda 1 dk pışpışla yatakodasina geciyor perdeleri hafifce cekiyoruz.
Ne güzel. Acayip uykuya direniyor her seferinde 4 saat uyumadk mesela

9 aylık bebeği olan bi arkadaşıma misafir geldim dün kendisi ebe. Sabah normal Türk usulü peynir domates salatalık yumurta kahvaltı yaptırıyor ve beyazıyla birlikte veriyor. Öğlen çorba yaptı akşamda soğan sarımsak salça patates kıyma kabakla yemek yaptı. Oğlum ilk kez burda bu kadar yemek yedi ve hiç denemediği şeyleri toplu denedi 🤣

Kocam artık salonda yatmaya dayanamadı yatak odasına taşındı oğlum zibilyon kere uyanıyor ee haliyle oda bölük bölük uyuyor yine de ses etmiyor şaşırtıyor beni 🤣🤣🤣
Ahahahah belkide laf ederse başına geleceği biliyodur🤣
Kabızlık için gün kurusu armutlu elma başladım püre yaptım yedirdim çok sevdi bakalım inşallah yapar artık 7. Günü bitti
Ay hadi inşallah yulafa gerek kalmadan yapar🥲

Benim oğlum baya küçüktü föz teması kurduğundq ya parmağımı sallıyordum takip ediyorirdu 1 ya da 1 buöuk aylıktı 3 ayı bilemedim belki sana öyle geliyordur iyice dikkat ettin mi zaten bişey olsa hiç bakmas sallayınca bakıyor dşyorsun hastanede kontrol yapıyorlar ama tani sen şikayetini söylersen beşki daha çok irdelerler çocukla ilgili ufacık bir şüphe olduğunda doktora gitme taraftarıyım
Öyle yapicam bende hemen goturucem

Ay keşke alerjisi olmasaydı. Yoğurt çoğu zaman kurtarıcı oluyor. Ama siz gene de stres yapmadan deneyerek devam edin. Nasılsa yemiyor yemeyecek diye o günü asla boş geçirmeyin.
Artık meyvelere başlayacağım beğenir yer inşallah. Günde 2 öğüne de geçicem 1 sebze 1 meyve gibi eski tattıklarından. Hayırlısı olsun bakalım

Ne güzel. Acayip uykuya direniyor her seferinde 4 saat uyumadk mesela
Benimkinin de cok direndigi oldu hele de 4. ay civari simdi o da alisti ben de daha esnek oldum. Mesela uyutmaya calistiniz uyumadi getirin salona loş odada dursun. Uyku belirtisi gördugunuz an geri götürursunuz uyutmaya. Uyumadikca stres oluyoruz bebelerimiz de hissediyor.

9 aylık bebeği olan bi arkadaşıma misafir geldim dün kendisi ebe. Sabah normal Türk usulü peynir domates salatalık yumurta kahvaltı yaptırıyor ve beyazıyla birlikte veriyor. Öğlen çorba yaptı akşamda soğan sarımsak salça patates kıyma kabakla yemek yaptı. Oğlum ilk kez burda bu kadar yemek yedi ve hiç denemediği şeyleri toplu denedi 🤣
9 aylık bebek 9 yaşında gibi🤣 nir yandan alışması iyi anneye büyük kolaylık ama her bebek aynı değiş işte 🤣

X