2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Moni moni Moni moni canım geçmiş olsun inşallah tez zamanda geçer şu durumlar ya vallahi çok zor atak mı ne inş geçicidir tamam herseye dayanıyoruz ama üzerine de uykusuzluk eklenince çok zor.

Bir kerede 180cc den fazla mama içirebilen var mı? Benimki 150 yi güç bela içiyor hatta içmiyor.
Ben doktora gittim tam 7. Ayında. Dedim ki hep 90 iciyo günde 1 kere ancak 120 iciyo fazlasını almiyo dedim. O da dedi ki artık 120 de verme mamayi 60 indir ek gıdaya cogaltmaya ve alıştırmayın calis dedi. 60 i her öğünde değil ama ara sıra veriyorum bazı öğünler özellikle gece uykusu zamanı 90 veriyorum. Yani sizde arttırma değil yavaş yavaş azaltmaya geçin. Ek gıda ile doyuma ulaşması için denge sağlayın. 1 yasa kadar kendim sınır koydum. 1 yasa kadar azalta azalta mama olayını bırakmayı düşünüyorum.

9 aylık bebeği olan bi arkadaşıma misafir geldim dün kendisi ebe. Sabah normal Türk usulü peynir domates salatalık yumurta kahvaltı yaptırıyor ve beyazıyla birlikte veriyor. Öğlen çorba yaptı akşamda soğan sarımsak salça patates kıyma kabakla yemek yaptı. Oğlum ilk kez burda bu kadar yemek yedi ve hiç denemediği şeyleri toplu denedi 🤣
Bende veriyorum yumurta beyazını omlet gibi sevmedi ama haşlanmışı küçük küçük veriyorum severek yiyor.

Arkadaşlar bebeğimin uyku düzeni tamamen bozuldu. 1-2 defa uyanan bebek. Sürekli uyanıyor ve yeniden uykuya dalamıyor. Perişan olduk eşimle bir kaç gündür. Kaka sorunu gaz sorunu da yok. Diş de gelmiyor hala. Ne sorunu var anlamıyorum. Pazartesi işe başlıyoruz. İnanılmaz yoruldum. Gece 2 den beri ayaktayım. Bir çözümğ yok mu bunun? Mamaların gece versiyonları varmış. Uyku destekleyici. Onu mu kullansam diyorum.
Bir düzen kurmuştun sen olmadı mı ya işte bebeklerin günü gününe uymuyor cidden

Atakta olduğunu nasıl anlıyorsun ya benimki hep huysuz ne ara girip çıkıyor anlamıyorum 🤣🤣
The Wonder Weeks diye bir uygulama var onu kullanıyorum tek seferlik bi ücret ödüyorsunuz 120tl gibi biseydi sanırım bebeğin doğumuna göre atak haftaları (sıçramalar)gelişimi, becerileri vs hakkında bilgi veriyor😊

Arkadaşlar ben ilk kızımı bu sayfadaki tarifleri uygulayarak büyüttüm şükür 4 yaşında şimdiye kadar kan değerleri iyi çıktı çokta hasta olan bir çocuk değil bağışıklığı iyi sizlerede öneririm.

9 aylık bebeği olan bi arkadaşıma misafir geldim dün kendisi ebe. Sabah normal Türk usulü peynir domates salatalık yumurta kahvaltı yaptırıyor ve beyazıyla birlikte veriyor. Öğlen çorba yaptı akşamda soğan sarımsak salça patates kıyma kabakla yemek yaptı. Oğlum ilk kez burda bu kadar yemek yedi ve hiç denemediği şeyleri toplu denedi 🤣
Ben de öyle yapmaya çalışıyorum.Doktorumuz sonrasında zorlanmak istemiyorsan kendi yediğiniz yemeklerden ver dedi.Bastan ters geldi sonra ufak ufak denerken o da alıştı gitti.Domates 10 aya kadar yasak diyorlar doktor geçen hafta önce pişmiş dene dokunmazsa çiğ de verebilirsin artık dedi.öyle gidiyoruz bakalım.Bir zeytin denemedik kahvaltıda onu da tuzsuz bulamadım daha.
öyle bulamaç tarzı şeyleri sevmiyor hiç.Ben de aman yok onu yemesin bunu yemesin yasak diye bakıyordum bir gezmeye gittiğimizde bir kaç gün annemgilde yediklerimize saldırdı hep annem verdikçe yedi misafirlikte açılıyo bebeler 🤣🤣🤣🤣🤣

X