2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bazasini çöpe attım kırılmış ranza getirdim yurttan gelen giden o njn odasında yatsın öyle çalışma masası vardı uzun bisi kestik onu evde kısaltır raf uaptik çıkan parçayı geri dönüşüm kiracı olunca eşya almak içimden gelmiyir

Ayyyy sorma büyük sıranın odasını ile uğraştım duvar boyadım babası çöpe attım ranza getirdik yurttan onlarla uğraştım 2 gün b3bekle nasıl olur düşün düğünler vardı millette topuklu ayakkabı full dekolte bende siyah pantolon üstüne bluz zar zor yapılan saçlar makyaj hak getire poffff psikolojim bozuldu
Kolay gelsin canım eline sağlık. Çocukla onu yaptığına şükret

Makul bir şeyse bence denenebilir. Ben kızımda şunu farkettim ayına göre gün içi uyku süresine dikkat edince gerçekten uyuması daha kolay oluyor. Örneğin bu aylarda iki uyku arası 2.5-3 saat. Bu saatin altına düşersem asla uyumuyor, 2.5saati geçti mi gözleri kaşıyor esniyor, emzirip uyutuyorum, evet destekli uyuyor ama en azından uyuyor🙏🏻 gece uykuları da bizim de kabus gibiydi şimdi biraz daha iyi şükür, gün içerisinde 3 uyku, iki uyku arası en az 2.5-3 saat olması ve gün içindeki toplam uyku 4-5 saati geçmemesine özen gösteriyorum,son uykusunu 18e kadar tamamlamasına dikkat ederek 8-9 arası yatırıyorum
4 5 saat gündüz uykusu cok degil mi? Gece uykusuna rahat geciyor mu ve kacta geciyor bebegini? Benim bebegim gündüz 2.5 3 saat uyursa şanslı hissediyorum.

Ben bezini çok sık değiştiriyorum havalar sıcak ya pişikten korkuyorum gündüz bir şey olmyor gecede bezi hep temiz oluyor sabaha karşı yapıyor bilmiyorum gece az çiş yapması normal öi acaba
Doktora söyledim önceden oğlumda gece çiş yapmıyor dedim normal dedi sabah ilk idrari koyu rengi yapıyor.

Kızlar sizin bebekleriniz de hiç durmuyor mu yoksa tek benimki mi böyle? Oyuncakla 10 dk oyalanıyor sonra ağlıyor ana kucağına koyuyorum orda da 10 dk mama sandalyesinde bişey yedireyim diyorum orda da durmuyor :KK43: herşeye ağlıyor susmuyor ayakta gezdirmemi istiyor saatlerce dolaştırmamı istiyor kol bacak bel kalmıyor cidden artık napacağımı şaşırdım ya sizde de var mı böyle bi durum? Tüm vücudum ağrıyor dolaştırmaktan oturduğum an ağlıyor geri kalkıyorum
Benimki bir de kollarından destekli tutup kendi ayaklarıyla gezmek istiyor.Şimdiden gözü etraftaki şeylere dikti eşyaları ellemek istiyor yürürken çok heyecanlanıyor.Durmuyor bu ara kollarım koptu yeni sürüm mü bu

4 5 saat gündüz uykusu cok degil mi? Gece uykusuna rahat geciyor mu ve kacta geciyor bebegini? Benim bebegim gündüz 2.5 3 saat uyursa şanslı hissediyorum.
Ayy 4-5 fazla yazmışım 3-4 saat toplam gündüz uykusu bu yazdığım iyi senaryo tabi, 2.5 da oluyor. Bazen gece uykusana geçiş çok rahat emziriyorum memede uyuyor yatağına koyuyorum uyuyor, bazen de çok zorluyor. Mesela bugün son uykusunu 16.30da bitirdi, 19.30-20 arası uyutmaya çalıştım asla uyumadı, böyle durumlarda inatlaşmıyorum sizlere de tavsiyemdir, yatağınsan aldım içeri götürdüm biraz daha oyaladım, sonra tekrar meme biraz ağlama kucak vs derken 9u buldu uyuması, baya zorladı yani🥲

Benimki bir de kollarından destekli tutup kendi ayaklarıyla gezmek istiyor.Şimdiden gözü etraftaki şeylere dikti eşyaları ellemek istiyor yürürken çok heyecanlanıyor.Durmuyor bu ara kollarım koptu yeni sürüm mü bu
Sanırım yeni sürüm:) benim kız da öyle kollarından tuttum mu hop ayağa kalkma pozisyonu alıp gezmek istiyor, kol bel sırt pert🥹 aslında tam yürüteçlik ama almamak için direniyorum😂

Aynen herşeye uzanmaya çalışıyor ayağa kalkmak istiyor. Herşeyi merak edip ağzına sokuyor hatta herşeyi kapmaya çalışıyor 😂

Sanırım yeni sürüm:) benim kız da öyle kollarından tuttum mu hop ayağa kalkma pozisyonu alıp gezmek istiyor, kol bel sırt pert🥹 aslında tam yürüteçlik ama almamak için direniyorum😂
Benimki temvel oturamıyorum kalkmıyor nesnelere uzanıyor anca tepiniyor görünce ayakları yere vuruyor uzanıp almiyor

Saat 1.30 bizim 4. Uyanışımız
Vardır bi r derdi bende dün 9 dan beri uyutmaya çalıştım gece uykusuna 12 anca geçti sürekli bağırıyor ağlıyor arkadaşların dediği gibi kucak istiyor beni çağırıyor yanına ben onun gözünün gördüğü yerde olacam başka yerde de değil birazda diş galiba burnuda hirliyir acıyorum ama 2 güne kadar da ana sağlıktan ararlar 6 ay aşıları için bide doktor kontroli ek gıdaya başlatır umarım

Vardır bi r derdi bende dün 9 dan beri uyutmaya çalıştım gece uykusuna 12 anca geçti sürekli bağırıyor ağlıyor arkadaşların dediği gibi kucak istiyor beni çağırıyor yanına ben onun gözünün gördüğü yerde olacam başka yerde de değil birazda diş galiba burnuda hirliyir acıyorum ama 2 güne kadar da ana sağlıktan ararlar 6 ay aşıları için bide doktor kontroli ek gıdaya başlatır umarım
Ek gıdaya başlarsınız bence

Gerçekten ağlayınca 10 kat daha fazla yoruluyorum. Ağlamasa belki bu kadar yorulmam bide ben ayakta dolaştırmaktan da pert oldum.
Ay fena yapmış ishal değildir inşallah.
Gündüz baya huysuzdu 💩 yapınca rahatladı ama bu sefer ben fena oldum i🤣🤣 bazen böyle oturup bağıra bağıra ağlamak istiyorum göz yaşım gelmiyor ağlayamıyorum çol sinir bozucu ya

Benimki zıplamayı öğrenmiş çok komik hahahaha kucağa geliyor ayakta tutuyorum çok komik duramıyor sonra zıplamaya başlıyor 🤣🤣

İrmikli muz deneyeceğiz
IMG_6279.jpeg

X