2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bugün oğlumu doktora götürdük. 5.ayda başlıyoruz ek gıdaya. Önce yoğurtla başlamamı be peynir pekmez ve yumurta sarısı işe devam etmemi sçyledi. En son meyvelere geçecekmişiz. Sizler de böyle mi yaptınız?

2 adet de yoğun mu oldu senin. Yoğunluk çok muydu yani.
Biraz daha takip edeyim de olmazsa bi kontrole giderim bari
Yok hatta ağrı sancı da yoktu bı anda geldi az az iki gün sürdü sonra denize girdim zaten tamamen bitti.

Hatta bu 15 temmuz hafta sonunda da adettim ilk defa tampon takarak girdim denize çok rahattı tavsiye ederim eğer tatildeyken denk gelirseniz kızlar,

Havalar biraz serinleyince daha rahat ederiz diye ümit ediyorum hem oturmayı öğreniler hem biraz büyürler diş sorunda biraz geçmiş olur bir dönem rahat geçer

Ya ben ilk başta şu ek gıda olayını çok kafaya taktım şöyle yapmam lazım şunu vermem lazım gibisinden şuan saldım biz nasıl büyüdük her şeyi didik didik edince valla kafa kalmıyornzaten yoruluyoruz ben sebzeden başladım tadıma mesela sabah Havuç verdim 3 gün öğleden sonra meyve verdim karpuz olur şeftali olur muz olur tadkmlar bitsin de yemeğe geçip rahat edeyim valla şu tadım işi zor ev batıyor elini atıyor hwr yere sürüyor yetişemiyorum gözümü açana kadar batırmış her yeri şuan 5 ay 19 günlük olduk biz Havuç patates kabak karpuz kayısı şeftali muz denedik

O zaman sizin ara kanama gibi olmuş.
Hic şu tamponu deneyimlemedim. Aklıma türlü türlü şeyler geliyosgshafzgzg

Bende ilk yoğurtla başladım. Sebze meyve siralamam yoktu elimde taze mevsimlik meyve varsa onu denettim yoksa sebze denedik. Bibzaman sonra yumurta denettim. Son 2 gündür daha önce denediğim sebze ve pirinç ile çorba yapıyorum. Yavaş yavaş yemek olayına giricem bakalim.

Bende aynı fikirdeyim annelerimiz bize 3 gün kuralını mı uyguladılar diye düşünüyorum

Yoğurtla başladım sonra sebze sonra meyve sebze diye devam ettim. Peynir pekmez daha yedirmedim. Yumurta sarısı bi kere denedim sevmedi yoğurtla karıştırdım biraz yedi sonra denemedim hiç. Onu tekrar 3 gün kuralı ile deneyeceğim. Daha denemediğim çok şey var. Ama dün ilk defa çorba yaptım çorba yedirdim.

O batırma işi sanırım hiç geçmeyecek büyüyünce de batırıyorlarmış

Bu tadımlardan ne kadar süre sonra bir öğün gibi yemek işine girşiyorsunuz?

Bende aynı fikirdeyim annelerimiz bize 3 gün kuralını mı uyguladılar diye düşünüyorum
Evet bende bu 3 gün kuralını çok önemsemek istemiyorum aslında ama sonradan bişey çıkar alerji olur farketmem diye yine de 3 gün kuralına uyarak yapıyorum. Dediğin gibi 3 gün kuralımı varmış sanki yapasım gelmiyor ama yine de 3 gün takip ediyorum hatta bazen alerjik olmayan şeyleri 2 gün takip ediyorum

Bu tadımlardan ne kadar süre sonra bir öğün gibi yemek işine girşiyorsunuz?
Yaklaşık 1 buçuk aydır tadım yaptırıyorum. Henüz taneliye geçmedik. Daha doğrusu cesaret edemedim taneli denemeye. Çatalla ezip puturlu yediriyorum. O yüzden corba denemelerine başladım. Onun içinde irmik kullanmayı suan için dusunmedigimden pirinç veya bulgur ile kıvam aldırmaya çalışıyorum. Bizim hala deneme zamanlarında asljnda. Tam hergun öğün olarak düzen oturtmadim. Suan dış sancıları şiddetli olduğu için ek gıda reddi oluşsun istemedigimden zorlamiyorum. 7. Ay gibi sabitlemeyi düşünüyorum zaten o zamanda hem et ürünleri hem bakliyatlara da baslanacak. Taneli beslenmeye de hazır olur ve kendini kurtaracak şekilde beslenebilirse artık ogunlere geçip mama beslenmesini de duzenliycem. Sizin ki belki 6 6 buçuk civarı hazir olur düzene taneli beslenmeye belki 7 olur. Suan tadima alerjik duruma odaklanın bebeğin damak zevkine ilgisine öğün zamanlarında iştahlı olup yiyebiliyor mu onu gozlemleyin. Stres asla yapmayın. Bizim stresimizden de etkileniyolRar. Alerji olmadığı sürece yemedi beslenmede diye üzülmeye girmeyin. Açlığa yakın durumda iken tadım yaptırın. Zaman içinde ikinizde alisicaksiniz

Kızlar 6 ay aşılarında hiçbir yan etki yaşamadık huzursuzluk olmadı.Sizlerde 6 ay göz kontrolü var mı biz küvezde kaldık 6 ay genel göz kontrolü vardı çok basitti o da
Masallah sevindim yapmamasina
Biz 1. Ayda göz 3 buçukta rop 4bucuk 5 de iken bi enf olmuştu o zaman ara muayeneye getirdim. Eylülde kontrol istiyorum dedi göz doktorumuz. Rop çekimi sonrasında 6 ayda bir kontrol yaptırın demişti. Göz doktoru ne araliklarla talep ederse öyle gidicez eylülden sonra

O zaman sizin ara kanama gibi olmuş.
Hic şu tamponu deneyimlemedim. Aklıma türlü türlü şeyler geliyosgshafzgzg
İşte ara kanama mi adı artık neyse iki adet arasında 1 kanamam oldu kısa sürdü 3 gün gibi ama bildiğin adet oldu yani, ya sorma bende çok korkuyordum dedim 3 günlüğüne geldimdenize girmeden gidersem gözüm açık kalır ağır bastı ve denedim hicbisey olmuyor

Bugün ilk defa bebıslet banyo yaptık oturttım mama banyo oturagıns bende yanında bır o sabun bıt ben sabun yıkandıj çık keyıflıyfı oturarak yıkanmaktsn hep küvette fılede yıkıyrdum baktım olmuyor yarı sabunlu böyle daha ıyı oldu sankı

Kızlar ya az önce ne oldu biliyor musunuz oyun halısında yatarken kendi başına böyle aynasına bakarken Bir anda dalmışım telefona bakıyordum ben de sonra bana baktığını beni izlediğini gördüm içim eridi o kadar çok tatlıydı ki bebeğim nasıl güzel romantik bakıyor canım oğlum benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…