2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ya az önce ne oldu biliyor musunuz oyun halısında yatarken kendi başına böyle aynasına bakarken Bir anda dalmışım telefona bakıyordum ben de sonra bana baktığını beni izlediğini gördüm içim eridi o kadar çok tatlıydı ki bebeğim nasıl güzel romantik bakıyor canım oğlum benim 😍😍😍
Kuzı ya benımkı de yapıyor onu bana çok dıkkaylı bakıyor bende oğlum deyince heyecenlanıyor tepiniyor

Bugün ilk defa bebıslet banyo yaptık oturttım mama banyo oturagıns bende yanında bır o sabun bıt ben sabun yıkandıj çık keyıflıyfı oturarak yıkanmaktsn hep küvette fılede yıkıyrdum baktım olmuyor yarı sabunlu böyle daha ıyı oldu sankı
Kaymasın canım elinden dikkat et tek başına yaptırıyorsan, ben iki kere yaşadım korktum valla

Bugün oğlumu doktora götürdük. 5.ayda başlıyoruz ek gıdaya. Önce yoğurtla başlamamı be peynir pekmez ve yumurta sarısı işe devam etmemi sçyledi. En son meyvelere geçecekmişiz. Sizler de böyle mi yaptınız?
Ben yarin basliyorum. 1. 2
Ve 3. gun kabak 4. 5. ve 6.gün kabak ve havuc ayni sistemle 7.8 ve9. Gün kabak havuc semiz diye devam edecegm. 10. 11. 12. Gunde bu sebzelere bulgur da ekleyip bi nevi corba yapacagm. 13. Gün sebze ögununun yanina aksamüstü meyve ögunu ekleyecegim. Sonrasinda 3. Ogun olarak sabahtan yogurt verecegim. Doktorun yönlendirmesi bu sekilde benim de aklma yatti. Cok da kasmam ara ara sebzeleri degirsiririm. Eskiden dikkat edilmiyormus ama acikcasi eskiden pek cok seye dikkat edilmiyordu sansa büyütmüşler iste 🫠

Bugün doktor kontrolüne gittik. Boy 69 kilo 7.700 olmuş. 50 günde 750 Gr almış doğum kilosuna bakınca iyi ama son aylarda zaten yemede ciddi sorun yaşıyorduk 90 ml zorla 120 ml günlük 700 ml bile icmiyordu. Neyse süt sağma olayı beni çok yıprattı artık bestlak damla hariç dur kurusu bulgur olayını abartmicam mental sagligim gidiyor. Doktor bile bu kadar rahatsa. 6 ay alsa yeter dedi. 2 gecedir çok uykusuzum ev çok sıcak bebek bile derin uykuya gecemiyor hep ağlıyor. Pamukçuk var o ayrı salyalar akıyor o ayrı. Birde ben ise baslicam o ayrı. Uyumak istiyorum kesintisiz 3 saat uyumak. Katı gıda da klasik alerjik olanlar hariç yürü dedi burda. 😁 Mama sandalyesi alicam arkası eğimli olan boy ayarlı oglumdada onu kullandim çokemnumdum saglikliydi. Neyse çorba yedir diyor ben çok abartiyorum artık rahat olucam yoksa eşimin rahatlıgi benim kasılmaların papaz olucaz

Kızlar Migros’ta düştüğü fiyat aşırı iyi
IMG_6148.png

Bende ilk yoğurtla başladım. Sebze meyve siralamam yoktu elimde taze mevsimlik meyve varsa onu denettim yoksa sebze denedik. Bibzaman sonra yumurta denettim. Son 2 gündür daha önce denediğim sebze ve pirinç ile çorba yapıyorum. Yavaş yavaş yemek olayına giricem bakalim.
Yumurta nasıl verdin

IMG_2742.png
Kızlar emzirirken bu ürünleri kullanabilir miyiz acaba çok bi bilgiye ulaşamadım internette

Kızlar ya az önce ne oldu biliyor musunuz oyun halısında yatarken kendi başına böyle aynasına bakarken Bir anda dalmışım telefona bakıyordum ben de sonra bana baktığını beni izlediğini gördüm içim eridi o kadar çok tatlıydı ki bebeğim nasıl güzel romantik bakıyor canım oğlum benim 😍😍😍
Bendee yaa bana bakışına eriyorumm saff sevgi hayranlık herşey var balll evlatt baalll 😍😍😍😍

Bugün doktor kontrolüne gittik. Boy 69 kilo 7.700 olmuş. 50 günde 750 Gr almış doğum kilosuna bakınca iyi ama son aylarda zaten yemede ciddi sorun yaşıyorduk 90 ml zorla 120 ml günlük 700 ml bile icmiyordu. Neyse süt sağma olayı beni çok yıprattı artık bestlak damla hariç dur kurusu bulgur olayını abartmicam mental sagligim gidiyor. Doktor bile bu kadar rahatsa. 6 ay alsa yeter dedi. 2 gecedir çok uykusuzum ev çok sıcak bebek bile derin uykuya gecemiyor hep ağlıyor. Pamukçuk var o ayrı salyalar akıyor o ayrı. Birde ben ise baslicam o ayrı. Uyumak istiyorum kesintisiz 3 saat uyumak. Katı gıda da klasik alerjik olanlar hariç yürü dedi burda. 😁 Mama sandalyesi alicam arkası eğimli olan boy ayarlı oglumdada onu kullandim çokemnumdum saglikliydi. Neyse çorba yedir diyor ben çok abartiyorum artık rahat olucam yoksa eşimin rahatlıgi benim kasılmaların papaz olucaz
Seni okadar iyi anlıyorumki çalışan anne çok zor zaten annelik zor kafada bi sürü şey dönüyo benimde işim başlıcak ne vardı yassalar anneyi evladı en az üç sene beraber geçirtseydi diyorum diğer ülkelerdeki gibi ahh ahh evlatlarımızın geleceği için geçim kaygısı işte ezan vaktii allahım duy sesimi , tüm annelere kimseye muhtaç olmayacak para olsa yeter yoksa hiçbi anne bebeğini bırakmazdı mecbur olmasam bende aslaa aslaa süt kokulumu bırakmazdım :KK43:

Yaklaşık 1 buçuk aydır tadım yaptırıyorum. Henüz taneliye geçmedik. Daha doğrusu cesaret edemedim taneli denemeye. Çatalla ezip puturlu yediriyorum. O yüzden corba denemelerine başladım. Onun içinde irmik kullanmayı suan için dusunmedigimden pirinç veya bulgur ile kıvam aldırmaya çalışıyorum. Bizim hala deneme zamanlarında asljnda. Tam hergun öğün olarak düzen oturtmadim. Suan dış sancıları şiddetli olduğu için ek gıda reddi oluşsun istemedigimden zorlamiyorum. 7. Ay gibi sabitlemeyi düşünüyorum zaten o zamanda hem et ürünleri hem bakliyatlara da baslanacak. Taneli beslenmeye de hazır olur ve kendini kurtaracak şekilde beslenebilirse artık ogunlere geçip mama beslenmesini de duzenliycem. Sizin ki belki 6 6 buçuk civarı hazir olur düzene taneli beslenmeye belki 7 olur. Suan tadima alerjik duruma odaklanın bebeğin damak zevkine ilgisine öğün zamanlarında iştahlı olup yiyebiliyor mu onu gozlemleyin. Stres asla yapmayın. Bizim stresimizden de etkileniyolRar. Alerji olmadığı sürece yemedi beslenmede diye üzülmeye girmeyin. Açlığa yakın durumda iken tadım yaptırın. Zaman içinde ikinizde alisicaksiniz
Ya şu alerji olayını nasıl anlıcaz benim oğlumun normalde de kolları kızarık sıcaktan hep benek benek oldu yemekten öncede vardı yani nasıl ayırt ederim

Benimkinde de var o mesela birine ses kaydı atıcam konuşuyorum ya bakıyorum öylece şaşkın şaşkın beni izliyor ya sa gözüm dalıyor bir yere bakıyorum öylece bana bakıyor kalbim eriyor böyle ısıra ısıra sevmek istiyorum 🤣

Masallah

X