2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar konudan bağımsız burda birbirimize çok güzel arkadaş olduk kendimizle de alakalı konular konuşuyoruz bir seneyi gecik süredir birlikteyiz eski sayfalara dönüp bakınca çok çok azalmışız çok az insan kalmışız galiba

Sizlere sormak istediğim bir şey var. Yabancı dili iyi olan biri var mı ? Ben ne yaptıysam İngilizceyi bir türlü konuşmaya dökemedim her zaman da çabalarım sonuçsuz kaldı.Birkac yıl evvel uzun süreli bir İngilizce kursuna gitmiştim evli değildim o zaman tabi başka bir uğraşım da yoktu gramer olarak güzel ilerlemiştik b2 seviyesinde bırakmıştım.Unuttum çoğu şeyi.
yabancı dilimi geliştirmek istiyorum konuşmaya dökmek istiyorum çünkü bebeğim de ileride öğrensin istiyorum.Her şeyi çok küçükken kapabiliyorlar.Bu konuda ne yapabiliriz nasıl ilerleyebiliriz böyle bir tecrübesi olan var mı güzel anneler

Bunun cevabı çok basit olsa da uygulaması zor öncelikle tutarlı olup devamlılilik saglamamiz gerekiyor, ne kadar maruz kalırsan o kadar iyi olur ne kadar erken tanisirsa bebek de o kadar etkili olur , benim tavsiyem basitten baslayin bebekle birlikte öğrenin, mesela günlük yaptığınız herşeyi kelime kelime de olsa bebeğe anlatın i am cooking now, i am changing your diaper gibi. Sevgi sozcukleri muadilleriyle öğrenip söylenebilir my heart,sweet, honey, love, my everytjing gibi
YouTube Spotify neyse şarkı açıp lyric okunabilir çocuk sesinizi duyar size de pekistirec olur. Basit Emir cümleleri olur. Listen to me , look at me, hold my hands gibi. Lets li cümleler olur hadi oyun oynalalim gibi lets play lets dance, you are so cute, sweet, fantastik gibi ifadeleri çoğaltabiliriz. Daha Sonra ise tema tema ilerleyebiliriz işte hayvanlar,renkler sayılar, eşyalar gibi. Aldığımız zeka kartları üzerinden ing konusabilirisniz basit düşünün oradaki renkleri söyleyin hayvanın adını nerede yaşar ne yer bilmediğiniz kelimeleri tureng sözlük indirip ordan yazıp sesli dinleyebilirsiniz. Bide ben English fairytales yazıyorum çıkan siteden önce kendim okuyup sonra sesli dinletiyorum bebeğime dikkatini cekiyo. Daha çok var da aklıma gelmedi şu an gelsin yazarım. Özetle ne kadar erken maruziyet o kadar iyi bebek için. Kendimize bı adım olur. Tabi zaman buldukca yabancı diziler filmler de izlemek gerek ben şu ara kızılcık serbo özetlerini izliyorum

ben emzirirken kitap okuyorum İngilizce günde 1 kere. En az 10 dakika sadece İngilizce konuşuyorum. Sarkilari hep İngilizce açıyorum. Fairytales sitesini bilmiyordum hemen deneyeceğim evdeki resimli hikaye kitaplarını cevirip okuyorum hoşuna gidiyor. Eşimle diyaloglarımızda yabancı dilde yapıyoruz. Bilingual yetişsin istiyoruz doğduğundan beri maruz bırakıyoruz biz de elimizden geldiğince, bildiğimiz kadarıyla
Bir de İngilizce sesli flash kartlar almıştım o çok hoşuna gidiyor her gün onlara bakıyoruz illaki

Instagram da gonca yoldaş var çocuğuma ingilizce ogretiyorum diye bir sayfa bide spotfy da tijen tan gulse hoca var ingilizce atölyesi yazın çıkıyor. Kendisi YDS hazırlayan bir hoca kendi cocuguna nasıl öğrettiğini anlatiyo ben bı daha dinleyeceğim. Bide bende şey oluyo İngilizce dizi film izlediğimde konusasim geliyo şu ara pek mümkün olmasa da yapmaya çalışıyorum Barbie filminin sinemasına gitmedim mesela ama blue TV den izledim he 3 günde izledim izledim ama

Cok iyi yapıyorsunuz bende ingilizce öğretmeniyim ama hevesim yok gibi odaklanamiyorum bazen atalet var üzerimde ne yapmam gerektiğini biliyorum ama yapmak için motivasyon eksik gibi, hamileyken hep ing konuscam onla falan diye baya rüyalarımda da konuşuyordum ama annelik kaygıları bu yönümü bastırdı bana da hatirlsttiginiz için teşekkür ederim bende bebeğime yapmaya çalışcam bugünden sonra düzenli istikrarlı kararlı inşallah

Ya bence böyle bende kendim büyütüüm diyenlere senin evlatların böylemiydi şimdi bebekler zor dertleri ayrı atakları farklı onların döneminde hayatta tutmaktı büyütmek canım.Bakmamak işlerine gelince öyle demek sakız olmuş ağza sözde kaynanam gelip destek olucaktı agzından bu cümleler düşmüyodu 3 gün geldi sonrası vın turizm zor geldi bebek yatmıyor gazını çıkartamıyor kalasını yapamıyor. Kendə dönemine gittiydi nr var diyodu sonra görünce kaçış o kaçış

Bide öyle illa grammar öğreteceğim öğreneceğim diye düşünmeyin amaç konusmaksa eş anlamli zit anlamlı kelimelerle evire çevire konuşmak daha kolay aslında yani sadece geniş zaman veya şimdiki zamanla olanı biteni.anlatin çok basit geçmiş zaman ve gelecek zaman kurallarını bilmek yeterli diye düşünüyorum kızlar.

En iyi olduğu konularda bazen bi ağırlık çöküyor insana, yapası gelmiyor nedense sizin bilgilerinizden yararlanmamız lazım silkelenin dil temelini oluşturduktan sonra mutlaka bir başka yabancı dile başlamak gerek diye düşünüyorum çünkü artık ne yazık ki İngilizce tek başına yeterli olmuyor.
Ben dizi film izleye izleye bu kadar ilerlettim, özellikle sitcomlari altyazı olmadan izliyorum çoğunlukla. dilini geliştirmek isteyenlere naçizane tavsiyemdir

Yaa uzun uzun yazmışsınız tavsiyeleriniz için cok tesekkür ederim küçük küçük başlayacağız o halde

Siz daha önce de deyince o flaşa kartlardan aldım ama ilgilisini çekmedi daha henüz

Siz daha önce de deyince o flaşa kartlardan aldım ama ilgilisini çekmedi daha henüz
Daha erken aslında henüz o seviyede değil bebeklerimiz. Bizde en fazla 2 kategori bakıyoruz sıkılmaya başlıyor. Yılmadan devam ediyorum ama özellikle hayvanlarda ses çıkıyor ya onları seviyor

Meslektaşmışız ben 5li hışır kitaplarla basladim hayvanlar yiyecekler sayilar sekiller vs var hem gösterip basit kaliplarla ne oldugundan bahsediyorum. Spotifydan liste olusturdum Ingilizce sarkilar dinleyip söylüyoruz. Sarki vücudumuzla ilgiliyse mesela bir yandan da gösteriyorum eli kolu burnunu vs. Simdilik 15 dkyi gecmiyor yaptiklarim. Bilingual olsun isterdim ama bunu hakkiyla yapmak cok zor. Yalniz bakiyorum eşim de cogunluk evde olsa keisnlikle denerdim. Malesef günün 2 -3 saati ancak görebiliyor bebegi

Kizlar demir ilacı kullananlar nasıl veriyorsunuz. Şuan sehirdisinda olduğum için doktorumla görüşmedim ama kullanmaya başlamak lazım. Ocean ve sidifer mıydı kabız yapmayan temiz içerik bilgi verirsenis sevinirim 5.5 aylık olcaz nerdeyse kullanmaya baslayalim

Ingilizce günün hep ayni saatinde aktivite gibi yapilmali gramer falan hic ama h8c gerek yok bebek ve cocuklara. Kartlarla hayvanlar bitkiler cevremiz aile bireyleri sayilar falan ögretilebilir ve sarki söylenebilir. Bir de gunlük aktiviteleri veya yapilacaklar anlatılmali kucagindayken. I am washing the dishes now. The cat is looking at us. Let's go out vs seklinde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…