2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ebebekten 10-12 tane kitap aldım ancak bunlar minik şekilde hayvan tanıtımı gibi görselli minik şeyler.Okuması göstermesi kısa sürüyor zaten.hikaye kitabı önerisi olan arkadaşlarımız olsa keşke

Gece bebeğim uykusunu almış bir şekilde 4 te uyanmış kendi kendine beşikte değişik sesler çıkarıp çıkarıp belirli bir müddet kendince mutlu mutlu gecirdi.Zor yeniden uykuya geçirdik.Değişik sedler çıkarmayı keşfettiğinden beri böyle uyanınca başlıyor söylenmeye saat kaç okursa olsun farketmiyoe sonra da uykusu açılıyor.Bu evrelerde olan ya da geçenler var mı kızlar

Zeka kartlarını gösteriyorum. Kukla parmaklar var bazen onları konuşturıp kendisine gösteriyorum. Çıngırakla felan oynatıyorum dişleri kaşınıyor hep dişlerini kaşıyor.

Ebebekten 10-12 tane kitap aldım ancak bunlar minik şekilde hayvan tanıtımı gibi görselli minik şeyler.Okuması göstermesi kısa sürüyor zaten.hikaye kitabı önerisi olan arkadaşlarımız olsa keşke
İş Bankası yayınlarının kitapları var acaba bebek için olur mu bilemiyorum hepsi burada da bi kaç kere denk geldim baya da değerlendirme vardı

Belki yoğurttan rahatsız olmuştur o yüzden emmek istemiyor olabilir.

Beşiğinde kendince oynamıyor asla. Hemen ağlıyor. Ama ses çıkarmaya başladı. Hatta ee ee demeyi öğrenmiş benden ee ee diyorum kendiside söylüyor şok oluyorum

Sütünüzü sağıp kaşık biberonla vermeyi denedin mi hiç

Bütün sesli harfleri çıkarıyor resmen. Ben sesine uyanıyorum mutlu mutlu. Hiç kendimi göstermiyorum ne zamanki sıkılıyor o zaman devreye giriyorum. Geçen gece 3 te uyandım sesine 10 15 dk sonra falan ses kesildi baktım geri uyumuş kendi kendine öyle mutlu oldum ki

kızlar günaydın bebişlerle gün içerisinde nasıl zaman geçiriyorsunuz ? Ne yaparsam yapayım günün telaşesinde bebeğimle yeterince ilgilenemiyormusum gibi hissediyorum gün sonunda
Genelde kucaktayız geri kalan zamanlarda günde 1 saat dışarı çıkıyoruz ,oyun halısına koyuyorum , duş falan derken akşam oluyor

Çıngıraklı peluş hayvanlardan bi çiftlik kurduk şarkılar eşliğinde oynuyoruz.
Bol gorselli masal kitaplarımız var metinden bağımsız ben uydurarak görseller üzerinde gezinerek okuma yapıyoruz
İngizce flash kartlarımız var mutlaka onlara bakıyoruz
Tummy time için su matı almıştık çok sevdiğini sanmıyorum ama anasıyım diye kırmıyor beni sesini çıkarmıyor
Piyanolu halıda tepişiyor
Hışır kitaplarda masallar uyduruyorum
Meyve sebze araçlar vs öyle küçük kitaplar var. Mesela bi sayfasına tencere bi sayfasına masa koymuslar onlar ne ise yarar falan anlatıyorum.
Çift dilli yetişmesini istiyorum o yüzden mutlaka İngilizce konuşmaya hikayeler okumaya özen gösteriyorum
Bazen de hiçbir şey yapmıyoruz boş boş camdan bakıyoruz benim kız uyumadığı için vaktimiz bol

Kızlar meme reddi bu mu oluyor acaba ? Bebeğimi emecek pozisyona getirdiğim anda bağırmaya başlıyor iki gündür yani memeyi tutarsa emiyor ama o pozisyonu hiç sevmiyor

Önceden denemiştim şuan denemedim emzirmeye çalışıyorum reddetmesin diye. Anlamadım yiyecekler mi daha cazip geldi acaba
O minnak kafalarından geçeni bi bilsek tekrar deneyin isterseniz süt varken içsin de nasıl içerse içsin.
Peki şey bu alıştırma bardakları var ya onlarla mı deneseniz? Saçma olabilir ama aklıma başka fikir gelmedi

Günaydın canım. Bende geçen hafta kullandığım markanın S den M ye geçirdim 2 biberonu da kullanıyorum şuan. S de zorlanmiyordu M de ise çok da bi akış hızında değişiklik olmadı.
Evet arada çok ciddi fark yok ama biz avent 2 de rahat ettik. 1 numara artık canını sıkıyordu

Yaa çok güzel fikir oldu teşekkür ederim şu çıngıraklı peluş hayvanlar nasıl bir şey bir fe görselli masal kitapları link isteriz su matını biz de pek sevmedik.çift dil için nasıl hikayeler aldınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…