2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar bebisi 1 aylik olanlar kac saatte bir doyuruyo acaba 🤔 bizim oglan 2 saate yaklasinca acikiyo 60cc mama veya süt iciyor arttırmayı denedim ama yine 60 iciyo kalanı birakiyor 😁
80-90 yapıyorum ama Bi kerede içmiyor açıkçası 50 içiyor bırakıyor bazen yarım saat bazen 1 saat geçiyor tekrar istiyor kalanı da öyle içiyor.

Sezaryen sonrası göbeği kalanlar ? 75le doğuma girdim 65e indim . 60la hamile kalmıştım normal kiloma pek bişey kalmadı ama göbeğim var :KK43: yani öyle sarkık değil ama göbeğim dümdüz değil. Ayva göbekten daha büyük dar giyince çıkıveriyor hemen .. ilk 10 gün geceleri korse taktım sonra kullanmadım. Keşke kullansaydım. Dikişlerden korktum biraz. Sizde durumlar ne ?

Bir de benim lohusa kanım çok az geldi. Bazı günler hiç gelmedi bazı günler avuç içi kadar geldi normal mi acaba

Philips avent kullanıyorum ama alırken 1 tane almıştım 120cc olanından belki ihtiyacım olmaz diye şimdi büyük boy alacağım.
Çok şükür hatta maşallah (🧿) diyeyim benim kız biberon da alıyor emzik de alıyor meme de emiyor red yaşamadım yani. Zaten emziği doğduğu günün ertesi günü hastanede tutturmuştum çok beklemeden. Biberonu da deneme amaçlı evde kullandım sorun yaşamadım. Şimdi sağıp sağıp buzluğa atıyorum bazen gece huysuz ve uzun süre meme istediğinde dolapdaki stoklardan veriyorum.

Dr X ben de stokları takip ederim görünce sana haber vereyim
Benimki de. Biberon emzik meme hepsini seviyor. Şimdi resmen yaşamıyoruz ama bana birisi geçen 3.ayda falan yaşayabilirsin dedi

Benim küçük kızımında 1 göz kapağı düşüktü. Dr ilk muayenede aşırı bi düşüklük olmadığını göz üzerindeki yağlı dokunun etkilediğini söylemişti. Göz kapağı görme alanını kapatmıyorsa müdehale edilmiyormuş zaten ilk baktıkları o olmuştu. Muayeneye gitmeden bolca fotoğraf çekin bazen düz bakınca görünmeyebiliyor dr istiyor. Kızım şimdi 2 yaşında kalmadı düşüklük
Aa çok teşekkür ederim bilgilendirme için ben de bol bol fotoğraf çekeyim çok sevindim sizin adınıza da geçtiği için 🙏🏻

Günde 1 kere 6 damla tok karınla.. Ama biz de çok fazla kaka yaptı çocuk biberon agzında kaka yapıyodu resmen ben bıraktım o yüzden
Aa şaşırdım ablam önermişti bana yeğenimin ishalini düzelttiğini söylemişti her bünyede farklı etkiliyor demek ki teşekkür ederim 🫶🏻
Benim probiyotik farklı marka damla ama günde 6 damla veriyorum
Pekii teşekkür ederim 🫶🏻

Philips avent kullanıyorum ama alırken 1 tane almıştım 120cc olanından belki ihtiyacım olmaz diye şimdi büyük boy alacağım.
Çok şükür hatta maşallah (🧿) diyeyim benim kız biberon da alıyor emzik de alıyor meme de emiyor red yaşamadım yani. Zaten emziği doğduğu günün ertesi günü hastanede tutturmuştum çok beklemeden. Biberonu da deneme amaçlı evde kullandım sorun yaşamadım. Şimdi sağıp sağıp buzluğa atıyorum bazen gece huysuz ve uzun süre meme istediğinde dolapdaki stoklardan veriyorum.

Dr X ben de stokları takip ederim görünce sana haber vereyim
Maşallah çok şanslısınız..Ben ilk çocuğumda sıkıntılar yaşadığım için bu sefer ne biberon ne emzik denemiş değilim..Aventin hangi modeli? Natural response mu?

Sezaryen sonrası göbeği kalanlar ? 75le doğuma girdim 65e indim . 60la hamile kalmıştım normal kiloma pek bişey kalmadı ama göbeğim var :KK43: yani öyle sarkık değil ama göbeğim dümdüz değil. Ayva göbekten daha büyük dar giyince çıkıveriyor hemen .. ilk 10 gün geceleri korse taktım sonra kullanmadım. Keşke kullansaydım. Dikişlerden korktum biraz. Sizde durumlar ne ?
Ben de eski kiloma inemedim ilk hafta verir gibi olmuştum sonra tıkınmaktan geri aldım zaten kilolu da hamile kalmıştım ve şu anda hamile zannedilecek kadar büyük bir göbeğim kaldı moralim çok bozuk..Emzirdiğim için diyet yapamıyorum deli gibi acıkıyorum gözüm dönüyor resmen, bir de şekerli şeyler istiyor hep canım, tatlı yiyorum çok ondan aldım kilo zaten ☹️

Dışarda sütünüz akmıyor mu ben en çok ondan çıkmak istemiyorum :KK43: sütün aniden göğüsten akması durumundan dolayı
Yok hic yaşamadım böyle bir durum bir de ped kullanıyorum belki o yüzden farketmemişimdir 😊
Kızlar bebisi 1 aylik olanlar kac saatte bir doyuruyo acaba 🤔 bizim oglan 2 saate yaklasinca acikiyo 60cc mama veya süt iciyor arttırmayı denedim ama yine 60 iciyo kalanı birakiyor 😁
Benimki 1ay 5günlük doktora kontrolde sordum hala beslemeye 2 saatte 1 olarak devam mı edicem diye evet dedi🥲 kilo alımı normal olmasına rağmen halbuki 3 saate falan çıkartırız diye umut ediyordum bazen uyumak istiyor cunku.
Takıyorsunuz siz mesela kahvaltı hazırlıyorsunuz kendisi sağıyor değil mi dökülmüyor
Evet sütyenin içine yerleştiriyorum işlerimi hallediyorum. Ama full eğilip falan denemedim hiç ayakta normal işlerde sorun yaşamadim yemek hazirlamak kahvalti supurge yapmak gibi
Benimki de. Biberon emzik meme hepsini seviyor. Şimdi resmen yaşamıyoruz ama bana birisi geçen 3.ayda falan yaşayabilirsin dedi
Umarım yaşamayız diyelim 🥲🧿
Maşallah çok şanslısınız..Ben ilk çocuğumda sıkıntılar yaşadığım için bu sefer ne biberon ne emzik denemiş değilim..Aventin hangi modeli? Natural response mu?
YA herşey değişebilir tabii umarım yaşanmaz ama 🙈 evet naturel response olan

Teyzoslari oğlumu 40 Ladik pakladik iyi dilekleri diledik ömrü bahtı açık olsun 🥰 bi masallahinizi alırız 💙🧿🧿😍

Eklentiler

• IMG_20240324_145356_605.jpg
    IMG_20240324_145356_605.jpg
    154 KB · Görüntüleme: 77
X