2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Biberon olarak ne kullanıyorsunuz? Red yapmıyor mu?

Evet onu da yapıyorum evet evet çok sagolun ama İstanbul dışında hiç bi mağazada yok İstanbul’da da alıp bana kargolayacak kimse yok stokların gelmesini bekleyeceğim 😔

Yanına aldığın sütü hangi marka model biberonla veriyorsun peki canım
Philips avent kullanıyorum ama alırken 1 tane almıştım 120cc olanından belki ihtiyacım olmaz diye şimdi büyük boy alacağım.
Çok şükür hatta maşallah (🧿) diyeyim benim kız biberon da alıyor emzik de alıyor meme de emiyor red yaşamadım yani. Zaten emziği doğduğu günün ertesi günü hastanede tutturmuştum çok beklemeden. Biberonu da deneme amaçlı evde kullandım sorun yaşamadım. Şimdi sağıp sağıp buzluğa atıyorum bazen gece huysuz ve uzun süre meme istediğinde dolapdaki stoklardan veriyorum.

Dr X ben de stokları takip ederim görünce sana haber vereyim

Sürekli başka şeyler eklenebilir yani 🙄 kaç aylıkken yaptırdınız

3 yaşındaydı test yaptırdığımızda.
O gün gerçekten dikkat etmeyi bıraktım doktor önerisiyle çünkü kreşte öğretmeni de ben de takip etmekten helak olmuştuk. Doktorlar bir süre sonra anafilaktik şoka gitmeyeceğinr eminse bırak peşini diyor sanırım.
Bizim sorun hep pişik, gürültülü kaka, mukuslu kaka, ağız çevresi döküntü, kulak arkası egzama falandı. Solunumu etkileyecek duruma hiç gelmedik.
Şimdi 7 yaşında, domates alerjisi biraz devam ediyor sanırım. Hala domatese dokunmaz, salçalı bir şey falan yemez ama ketçap kızartıyor hemen ağzını yüzünü.
Zaten ek gıda döneminde garip bir şey oluyor, alerjisi olan gıdayı denemekten kaçıyor bebekler. Benim büyük "bebek" hala domates denemesi yapmadı :KK70:

Biz yarın 40 günlük olcaz ama kızım kakasını hAla aşırı gürültülü yapıyo bütün ev anlıyoruz uykudan bile uyanıyoruz normal mi bu

Philips avent kullanıyorum ama alırken 1 tane almıştım 120cc olanından belki ihtiyacım olmaz diye şimdi büyük boy alacağım.
Çok şükür hatta maşallah (🧿) diyeyim benim kız biberon da alıyor emzik de alıyor meme de emiyor red yaşamadım yani. Zaten emziği doğduğu günün ertesi günü hastanede tutturmuştum çok beklemeden. Biberonu da deneme amaçlı evde kullandım sorun yaşamadım. Şimdi sağıp sağıp buzluğa atıyorum bazen gece huysuz ve uzun süre meme istediğinde dolapdaki stoklardan veriyorum.

Canım bende de avent var arada sağdığım sütlerden veriyorum ama o çok akıyor çocuk boğuluyor onunla. Senin kız rahat içebiliyor mu? Aynen benim oglanda biberon emzik alıyor beni de emiyor sorun yaşamadık.

Canım bende de avent var arada sağdığım sütlerden veriyorum ama o çok akıyor çocuk boğuluyor onunla. Senin kız rahat içebiliyor mu? Aynen benim oglanda biberon emzik alıyor beni de emiyor sorun yaşamadık.
Benim kız memedeyken genzine çok kaçırıyor ama biberonda o sorunu hiç yaşamadım canım. Ama aklimd dr.brown'un da biberonu var belki onu alırım denemek için

Benim kız memedeyken genzine çok kaçırıyor ama biberonda o sorunu hiç yaşamadım canım. Ama aklimd dr.brown'un da biberonu var belki onu alırım denemek için
Bende ondan almayı düşünüyorum. Hatta şuan en uygun trendyolda. Diyorum ondan mı sipariş versem. 270 ml liği 344 tl şuan

Kızlar bebeğinizin doğdun da gözleri ne renkti şimdi nasıl bu değişir döner diyorlar da kızım sarı ve lacivert gibi gözle doğdu şimdi 2 aylık gözleri açık mavi oldu
Benim kızın da gözler yeşil 50 günlügüz bn de merak ediyorum değişir mi diye.. Şimdiye kadar hiç değişmedi ilk gün ki renginde halen

Hangisi daha kötü acaba 5 yıldır doğru düzgün tek torununu kucağına alıp sevmeyen ikinci torununu görüntülü bile arayıp görmek istemeyen ama oğlum bacağım ağrıyor yardıma ihtiyacım var gel bana bak diyen kaynanam mı bunlar mı acaba. Hiç ortaları yok
Benimki de seninkinin aynisi

Benim de öyle oluyor, 1 saat değil de 1,5 saate tekrar istiyor bazen. Mama vermedim ilk günler hariç.Birkaç kere aç mı tok mu emin olamayıp denemiştim istememişti.Saldım sonra.Böyle durumda en iyisi aile hekimine gidip tartmak lazım, kilo alımı iyiyse salmak lazım stres süte zararlı
Bende de ayni durumlar. Sadece anne sütü veriyorum ve bazen 2 bazen saatte 1 beslensin istiyor. Geceleri meme reddi de oldu bu ara ama tarttirdim günlük aldigi gram güzel saldim ben de.

Canım sütü yanına nasıl alıyorsun
Canım sütü biberona bosaltıp termal cantaya atiyorum. Ama bazen gün icinde sağıp buzdolabının altına koyuyorum çıkarken de dolapdan alıyorum yanıma termosa sıcak su ve kap koyuyorum biberonun sığacağı kadar. İçeceği zamanda hemen hazırlıyorum. Ama genelde kısa zaman gecirceğimiz yerlerde yaptım daha tam gün gecirmedik😄 mesela dün konyaaltina bi kahve icmeye çıktık eşim ve bebişle 120cc aldım yanıma yetti 3 saat dışarıdaydık

Kızlar bebeğinizin doğdun da gözleri ne renkti şimdi nasıl bu değişir döner diyorlar da kızım sarı ve lacivert gibi gözle doğdu şimdi 2 aylık gözleri açık mavi oldu
Benimkinin de gözler koyu lacivert bi tanesi kahverengiye dönüyor sanki😁😍

Aldım aldım çok teşekkür ederim 🙏🏻😘

Canım sütü biberona bosaltıp termal cantaya atiyorum. Ama bazen gün icinde sağıp buzdolabının altına koyuyorum çıkarken de dolapdan alıyorum yanıma termosa sıcak su ve kap koyuyorum biberonun sığacağı kadar. İçeceği zamanda hemen hazırlıyorum. Ama genelde kısa zaman gecirceğimiz yerlerde yaptım daha tam gün gecirmedik😄 mesela dün konyaaltina bi kahve icmeye çıktık eşim ve bebişle 120cc aldım yanıma yetti 3 saat dışarıdaydık
Dışarda sütünüz akmıyor mu ben en çok ondan çıkmak istemiyorum :KK43: sütün aniden göğüsten akması durumundan dolayı

Kızlar bebisi 1 aylik olanlar kac saatte bir doyuruyo acaba 🤔 bizim oglan 2 saate yaklasinca acikiyo 60cc mama veya süt iciyor arttırmayı denedim ama yine 60 iciyo kalanı birakiyor 😁

X